AĞAOĞLU NEREYE KOŞUYOR?

AĞAOĞLU NEREYE KOŞUYOR?

Trabzonspor’u, başkanı ve yönetim kurulu mu yönetiyor yoksa siyaset mi? Sorunun doğru cevabı; Trabzonspor’u siyaset yönetmiyor ama siyaset yönlendiriyor!  Başkan ve yönetim bu yönlendirmeye direniyor mu? Dirense bugünler yaşanmazdı!

Ünal Karaman’ın gelişine ses çıkarmayan siyaset, gönderilişinde etkin oldu. Hakeza, Hüseyin Çimşir’in teknik direktörlüğe getirilişinin perde arkasında da siyaset vardı. “Hüseyin namazında niyazında, bizden biri” diyenler, Çimşir’in teknik direktörlüğe gelişinde etkili olmuşlardı. Hüseyin’in, göreve gelir gelmez Özkan Sümer’i ziyaret etmesi ve Sümer ile görüşmesi, gelişini az da olsa perdelemiştir.  Hüseyin’in yardımcılığına Newton’un getirilmesinin anlamı, Hüseyin’in yerine Newton’un getirileceğinin işareti idi. Ki, Newton da yine siyaseten önerilen ve Başkan Ahmet Ağaoğlu tarafından onaylanan bir isimdi.

Trabzonspor’un şampiyonluğu kaybetmesinin faturasını Hüseyin’e kesen yönetim, hazırda bekleyen Newton’u teknik direktörlüğe getirdi. Yönetimin bu kararını biz de destekledik. Newton ile Türkiye Kupası kazanıldı. Bu arada kadro da dağıtıldı ve menajerlerin önerdiği, yönetimin ve futbolcu izleme komitesinin kerhen ve bir ikisini de Newton’un onayladığı bir dizi transfer yapıldı. 

Trabzonspor lige kötü bir başlangıç yaptı. Her ne kadar bir iki karşılaşmada hakem kararları etkili olmuşsa da takım iyi futbol oynamıyordu.

Yönetimlerin, takım kötü sonuç aldığında yapacakları ilk iş teknik direktörlerin görevine son vermektir. Trabzonspor Yönetimi de bunu yaptı ve Newton ile yollarını ayırdı.

Bu arada sezona başlamadan önce yönetim kurulunda birçok isim, yeni bir teknik patronla, Abdullah Avcı ile göreve başlanılmasını istedi. Hatta Avcı ile de görüşüldü.  Yönetimdeki bu kesime siyaseten de destek gelmişti. Ancak, kamuoyu Avcı’ya şiddetle karşı çıktı. Ki karşı çıkanlardan biri de bizdik. Yönetim içerisindeki bu çatlak ve görüş ayrılığı neticesinde Asbaşkan Mehmet Yiğit Alp, Ertuğrul Doğan gibi isimler kenara çekildi ve başkan Ağaoğlu’na yetki verildi.

Ağaoğlu, Newton ile yolları ayırdı. Yeni bir hoca arayışına girdi. Ağaoğlu, hoca için Şenol Güneş’in görüşüne başvurdu. Takımın teknik direktörlüğüne geçici olarak İhsan Derelioğlu getirildi. Diğer yandan Ağaoğlu, hoca arayışını sürdürüyor. Mutlaka birileriyle görüşüyordur. Geçici teknik direktörlüğe getirilen İhsan Derelioğlu, isimleri gündeme gelen teknik adamların birçoğundan daha bilgili, deneyimli bir isim. Bunu da belirtelim.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum