Ağaoğlu’nun sitemi!

  Gazetemiz sahibi Hasan Kurt, Trabzonspor’da en düzenli aidat ödeyen yüzlerce üyelerden biridir. Kurt, Divan kuruluş üyesi olmasına rağmen aidatını öder. Kurt, dün oyunu kullandıktan sonra, başkan Ahmet Ağaoğlu ile karşılaşır. Salonda kalabalık. Yöneticilerin yarısı salonda.

agaoglunun.jpg

Hasan Kurt, önceki kongrede boş oy kullanmış ve bunu da yazmıştı. Ağaoğlu, söze bu boş oy atma ile başlar. Kurt’a sitem eder. Ağaoğlu aslında siteminde de haklıydı.  Kurt, ‘Sayın başkan tek liste olmasına rağmen kalktım buraya geldim ve bu sefer size oy attım. Zarfa, yalnızca yönetim kurulu listesini koydum. Kurullara bile oy vermedim’ dedi.

26 yıl sonra Odessa’yı konuştular!

26-yil-sonrrr-001.jpg

Hasan Kurt ile Ahmet Ağaoğlu’nun tanışıklıkları yıllar öncesine dayanır.  Ağaoğlu’nun ilk yöneticilik dönemine…1990’lı yılların başı, Ahmet Ağaoğlu, Ukrayna’nın Odessa kentindedir. Ağaoğlu, Odessa’da büyük bir taahhüt işi yapıyor, aynı zamanda Chernomorets Kulübünün başkanıdır. Hasan Kurt, Rusya’ya kapılar açılmadan önce de gitmişti. Kurt, Trabzon’dan Batum’a gider. Batum’dan uçakla Odessa’ya geçer ve soluğu Ahmet Ağaoğlu’nun şantiyesinde alır. 
Ağaoğlu, ‘Hasan ile çeyrek yüzyıl önce Odessa’da birlikte idik’ deyince salondakiler şaşırır. Ağaoğlu, ‘Hasan, Odessa o zaman Odessa idi. Şimdi o güzel Odessa gitti bugünkü Odessa geldi’ dedi. 
Kurt ile Ağaooğlu bir süre sohbet ederler.

Alp’in danışmanı Reha Alp mi?

alpin-danismani-(1).jpg          alpin-danismani-(2).jpg

Trabzonspor yönetim Kurulu’nun ikinci ismi Mehmet Yiğit Alp’in kardeşi TS eski yöneticilerinden Yusuf Reha Alp de kongreye İstanbul’dan gelenler arasında idi. Yusuf Reha Alp, abisi Mehmet Alp’e özellikle hukuki konularda tam destek veriyor. Hamza Mısır, Yusuf Reha Alp’e, ‘Sayın Alp, yazılarınıza bir süre ara verdiniz. Kuzey Ekspres, yazacağınız bir gazete’ dedi. Alp, ‘Hamza hocam, artık spor yazmıyorum’ deyince Mısır, ‘Sayın Alp, siyaset yazın, deneme yazın. İstediğiniz konuda yazabilirsiniz’ dedi. Yusuf Reha Alp de, ‘Tamam hocam yazacağım’ cevabını verdi. Kuzey Ekspres ve Kuzey Ekspres okurları önemli bir yazara daha kavuştu.
 
Divan Kurulu’nun gardı düştü!

divan-kurulu.jpg

Trabzonspor kongrelerinde tek liste olunca katılım da az oluyor. Kongrenin ilk günü salon boştu. Dün, oy kullanma sabahtan akşama kadar devam ettiği için salonda üyelerden daha fazla görevli vardı. Kongre Divan Başkanlığını, Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen yaptı. Divan üyeleri de Divan yönetiminden oluşmuştu. Gözlemlediğimiz kadarıyla Divan Kurulunun gardı düşmüştü.
 
Ali Özbak’ın çiçeği!

ali-ozbakin.jpg

Kongrenin yapıldığı salonun bir kenarında eski yöneticilerden ve camianın ‘tüzüklerin efendisi’ olarak adlandırdığı merhum Ali Özbak’ın bir çiçeği vardı. Kongreye merhum Ali Özbak adına çiçeği kim gönderdi bilmiyoruz. Göndereni kutluyoruz. Ali Özbak, Trabzonspor’un canlı tarihi idi. Ruhu şad olsun.

Zigana’ya çıktılar!

ziganaya.jpg

Trabzonspor kongresi için İstanbul’dan gelen TS eski yöneticilerinde Muhittin Öztürk, Erdal Atalay, Trabzon’daki dostları Nevzat Şakar, Nevzat Ergüney, Güven Hacısalihoğlu ile birlikte Zigana’da mangal keyfi yapmak için zirveye çıktılar. Havanın soğuk olması nedeniyle tesislerin önünde ancak fotoğraf çektiren ekip salonda sobanın yanı başında mangaldan gelen etleri yediler.

Alp, Mısır’a neden
‘sırtın açık kalmıştır’ dedi!

Gazetemiz spor müdürü Hamza Mısır,  Hacısalihoğlu’nun yeni yönetimde yer almayacağı belli olduktan sonra Mehmet Yiğit Alp’e, ‘Sayın Alp, bu gece rüyamda senin asbaşkan olduğunu gördüm’ dedi. Mehmet Alp, telefonda kahkaha attıktan sonra, ‘Hamza Hocam, mutlaka sırtın açık kalmıştır’ dedi. Hamza’nın sırtının açık kalıp kalmadığını bilmiyoruz, bildiğimiz 10 gün önce Alp’e söylediklerinin dün gerçekleştiğidir.

Kireçhane pazarında buluştular!

kirehane-(1).jpg       kirehane-(2).jpg

Ortahisar’ın Kireçhane Mahallesinde( köyünde) her hafta Pazar günleri, Kireçhane’de üretilen, imal edilen ürünlerin satıldığı bir Pazar kurulur. Sosyal medyada binlerce takipçisi olan Teoman Yılmaz, Kireçhane Pazarından hemen her hafta canlı yayın yapar. Kireçhane Pazarı’na siyasetçiler de gider. Pazarın dünkü ziyaretçileri arasında İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Atakan Aksoy ile CHP Ortahisar belediye Başkan adayı Salih Akyüz de vardı. Pazarda iki adaya da ilgi fazla idi. 

Akçaabat’ta  ikili yarış

akcaabatta-(1).jpg     akcaabatta-(2).jpg

AKP’nin Trabzon ilçe belediye başkan adaylarının en az yarısının adayı belli olmasına rağmen ilçelerin tamamının adayları önümüzdeki günlerde açıklanacak. Trabzon’un en fazla nüfusa sahip Ortahisar ve Akçaabat ilçelerinde kıyasıya bir çekişme yaşandığı söyleniyor. Ortahisar’da Ahmet Metin Genç her ne kadar favori olarak görülse de Haydar Revi veya Ergin Aydın’ın sürpriz yapabileceği söyleniyor. Akçaabat’ta ise başkan adaylığı, Mustafa Uzun ile ilçe başkanlığından istifa eden Emre Akgün arasında gidip geliyor.

Zorluoğlu ne zaman sahaya inecek!

zorluoglu.jpg

AKP’nin Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu’nun seçim çalışmalarına ne zaman başlayacağı merak edilmeye başlandı. Zorluoğlu’nun sürpriz bir şekilde aday gösterilmesi, AKP Trabzon teşkilatında şok etkisi yaratmıştı. AKP teşkilatlarının eski ve mevcut yöneticilerinin bir kısmının bu atamaya tepki gösterdiği ve muhalefet adaylarına yöneleceği söyleniyor.

Örs, çarşı- pazarda!

İYİ Parti Trabzon milletvekili Hüseyin Örs’ün, Ankara’dan seçim bölgesi Trabzon’a geldiğinde ilk işi esnafla buluşmak oluyor. Hüseyin Örs, dün önce balık pazarına gitti. Sonra Moloz bölgesinde ve ardından Semerciler yokuşunda esnafla dertleşti. Esnafın zor günler geçirdiğini söyleyen Hüseyin Örs, ‘Çarşı pazar, köylerde de gördüğüm, bu milletin yerel seçimde bunlara gereken dersi vermek için kararlı olduğudur’ dedi.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar