Ahmet Ağaoğlu:  Bakan Faruz Özak ile konuştuktan sonra karar vereceğim

Ahmet Ağaoğlu: Bakan Faruz Özak ile konuştuktan sonra karar vereceğim

Trabzonspor eski yöneticilerinden Ahmet Ağaoğlu, olağanüstü kongreye gitme kararı alan Kulüp Başkanı Sadri Şener'in yönetimini güçlendirerek görevine devam edeceğini belirtirken, yönetimde yer alıp almayacağına Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Öz

 

 

Trabzonspor eski yöneticilerinden Ahmet Ağaoğlu, olağanüstü genel kurula giden Trabzonspor'da yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Sadri Şener yönetiminin teknik direktör tercihinde camiadan bu kadar tepki almasının doğru olmadığını belirten Ağaoğlu, "Trabzonspor yönetiminin tam transfer döneminde olağanüstü kongreye gitme kararını doğru bulmuyorum. Ancak yönetimin teknik direktör tercihinde camiadan bu derece tepki alması da doğru değil. Ama artık olan oldu. Sadri Şener, yeni teknik direktörü belirleme konusunda çok büyük bir uğraş içerisinde. Bordo-mavili yönetimin, teknik direktör konusunu bir an çözmemiz en büyük temennimiz. Yönetimin bugün veya yarın teknik direktör konusunu neticelendirmiş olacağını ümit ediyorum" ifadelerini kullandı. Kulüp Başkanı Sadri Şener'in yönetimini daha da güçlendirerek görevine devam edeceğini söyleyen Ağaoğlu, "Sayın Sadri Şener görevine devam edecek. En azından benim şu an gördüğüm bu. Sadri Şener, yönetimini daha da güçlendirerek görevine devam edecek. Futbol artık çok farklı bir noktaya geldi ülkede. Fenerbahçe, Christoph Daum'u getirdi. Şartlar ne olursa olsun Daum yönetimindeki Fenerbahçe şampiyonluğun en büyük adayıdır. Galatasaray, Frank Rijkaard'ı getirdi, şampiyonlukta iddialı, gelecek sezon geçen yıl kadar rahat geçmeyecek. Beşiktaş da Mustafa Denizli ile yoluna devam ediyor ve onlar da şampiyonluk yarışının içerisinde olacaklar. Trabzonspor'un da bu 3 güçlü takım arasında kendisine yer bulması için her yönden güçlü olması gerekiyor. Yönetim, teknik kadro ve profesyonel kadro olarak güçlü olması gerekiyor" dedi.

 

Trabzonspor yönetim kurulunda yer alacağı iddialarıyla ilgili olarak ise Ağaoğlu, "Başkan Sadri Şener'den böyle bir teklif aldığım doğru. Onu saklayacak değilim. Sayın Sadri Şener benim ilk başkanımdır. Beni Trabzonspor Kulübü'nün içerisine sokan insandır. Ancak bir şeyi de gözardı etmemiz lazım. Ben aynı zamanda Türkiye Golf Federasyonu başkanıyım. Çok büyük bir sorumluluğum var. Bu sadece benim kendi başıma verebileceğim bir karar değil. Bu konuda Sayın bakanın Faruk Nafiz Özak'ın görüşleri son derece önemli. Şu an itibarıyla netleşmiş bir şey yok. Sayın başkan yurtdışından döndükten ve Akdeniz Oyunları da sona erdikten sonra sayın bakan ile görüşüp, bu konuda belli bir noktaya geleceğime inanıyorum. 28-29 Haziran tarihlerinde evet veya hayır diyebilmem mümkün olabilecek" diye konuştu.

 

Trabzonspor camiasında yerli teknik direktöre karşı sempatinin ortadan kalktığını, camianın yabancı teknik direktörden yana tavrını koyduğunu dile getiren Ağaoğlu, "Taraftarlar, Galatasaray'a Frank Rijkaard gelirken bize layık görülen teknik direktör bu mu ? diye serzenişte bulunuyorlar. Bu son derece yanlış. Şampiyonluğa oynuyorsanız sizi iyi bilen, ligi tanıyan, ligde mücadele eden futbolcuların özelliklerini iyi bilen teknik direktör her zaman avantajlıdır. Uzun vadede düşünecek olursak tabii ki yabancı teknik direktör takıma çok şeyler kazandırır. Bu konuda ben de hemfikirim. Yabancı olup da ilk defa bizim ülkede yer alıyorsa ya sabırlı olacaksınız ki sabır kelimesi bizde Samsun'un doğusunda pek fazla bir anlam ifade etmiyor. Hem şampiyonluk isteyeceksiniz hem sabırsız olacaksınız, kaliteli yabancı teknik adamdan da hemen şampiyonluk isteyeceksiniz bu biraz zor. Görünen o ki yerli teknik direktöre karşı sempati ortadan kalkmış durumda. Bunu çok net olarak söyleyebiliriz. Camia yabancı teknik direktörden yana tavrını koymuştur. Sayın başkan da çalışmalarına bu doğrultuda başladı. Ümit ediyorumki 3-4 gün içerisinde bu çalışmayı neticelendirecek. Gelecek yabancı teknik direktör kim olursa olsun yardımcılarından en azından birinin yerli olmasında yarar var" dedi.

 

İsveçli ünlü teknik direktör Eriksson'un eşinin Trabzon'a gelmeye sıcak bakmadığını kaydeden Ağaoğlu, "Eriksson, Türkiye'nin batısına gelmiş bir insan değil. Bir de bu insanı Trabzon'a götüreceksiniz. Bizim geçmişte de yabancı teknik direktörle yaşadığımız en büyük sıkıntı, yabancı hocanın ailesiyle yaşadığı sıkıntılardı. Hiçbirinin ailesi geçmişte Trabzon'da yaşamayı kabul etmedi. Böyle bir sıkıntımız var bir de. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile şampiyonluk için yarışacaksınız, ama kentin altyapısı buna müsait değil. İstanbul'da herkes çalışmak ister. Bakın Daum, FC Köln'ü bıraktı ve Fenerbahçe'ye döndü. Eriksson'da yaşanılan en büyük sıkıntıyı ben biliyorum, hocanın kız arkadaşı 'Ben Trabzon'da yaşamam' diyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.