Ahmet Çakır’a geçmiş olsun!

 ahmet-cakir.jpg Trabzon’un tanınmış işadamlarından, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası meclisi eski başkan yardımcıların Ahmet Çakır, geçtiğimiz hafta sesiz sedasız bıçak altına yattı.  Çakır, hafta başı Ankara’ya gitti. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Şadan Eren’in genel koordinatörü olduğu TOBB Hastanesinde önce muayene oldu, tetkiklerini yaptırdı daha sonra tıkalı damarları açtırmak için ameliyat oldu. Ahmet Çakır’a geçmiş olsun dileklerimizi iletir, sağlıklı günler dileriz.

Recep Denizer gibisine rastlamadım!

 recep-denizer.jpg Balıkçılık sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Recep Denizer’in gecesi gündüzü yoktur denilse, abartılı olmaz. Dededen, babadan balıkçı olan Recep Denizer, hemen her gün gün açmadan balıkhanedeki ofisinde olur. Denizer, akşamları kaçta yatarsa yatsın, sabahın köründe işinin başındadır. Recep Denizer, ayrıca gün boyu da balık çiftliğinde ve fabrikada olup bitenleri takip eder. Recep Denizer’in yakın dostlarından Mecit Sarı, ‘Bizim Recep’e ayak uydurmamız mümkün değil. Ben hayatımda bunun kadar işini takip, koşan koşuşturan birine rastlamadım’ dedi.

Albayrak ile Bıyık ne konuştu?

 albayrak-ile.jpg Yomra ilçesinin İYİ Partili Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, geçtiğimiz hafta sonu Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak ile Albayrak’ın yayladaki evinde bir süre görüştü. Mustafa Bıyık, görüşmeyi sosyal medya hesabından fotoğraflarla duyurdu. Albayrak’ın daveti ile gerçekleşen ziyarette, ikilinin ne konuştuğu merak edilmeye başlandı.

Çebi’ye ayakkabı dayanmıyor!

  Ortahisar Belediye Başkan yardımcılarından Selahattin Çebi’nin son üç ayda üç çift ayakkabı eskittiğini duyduk. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in sağ kolu olan Selahattin Çebi, ilçe genelinde nerede asfalt dökümü nerede doğal gaz hattı yapımı varsa orada. cebiye-ayakkabi.jpgÇalışmaları yerinde inceleyen ve zaman zaman da müdahale eden, ‘Şunu şöyle bunu böyle yapın’ diyen Selahattin Çebi, yalnız ayakkabı eskitme ile kalmadı bu süre zarfında epey de kilo verdi. 

 

Taşkın Müzesi!

  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Trabzon’a taşkın müzesi kurulacağını açıklamıştı. Bakan Pakdemirli, DSİ tarafından yapılacak olan su taşkın müzesinin dünyada bir ilk olacağını ve müze ihalesinin de Eylül ayında yapılacağını söylemişti. Pakdemirli, müzede taşkınlara ilişkin bilgilendirme ve simülatörlerin de yer alacağını belirtmişti.
  Müzelerde, ağırlıklı olarak tarihi eserler, sanat eserleri, geleneksel kıyafetler, kıymetli madenler vb. sergilenmesi gereken eserler olur. Taşkın müzesinde hangi eserlerin sergileneceğini ve müzenin nerede açılacağını bilmiyoruz. Müzeyi DSİ yapacağına göre herhalde Yalıncak sahilindeki DSİ kompleksindeki bir binada açılacak.

Hangi kurumun kaç lojmanı var!

hangi-kurumun.jpg  Trabzon’da, en fazla lojmana sahip kurum hangisidir diye sorsalar, Hemen herkes KTÜ, Orman İşletmesi ve Karayollarından başlar DSİ, İller Bankası, Emniyet teşkilatı diye devam eder. Yalnız Trabzon’da değil Türkiye genelinde aslında en fazla lojmana sahip kurum Diyanet İşleri Başkanlığıdır. Ülke genelinde hemen her caminin imamının hatta müezzininin mutlaka cami yanında bir lojmanı vardı. Türkiye’de bugün 100 bin cami varsa, 100 bine yakın da cami lojmanı bulunur. Ayrıca cami lojmanlarının çoğunun elektriği, suyu vs. camiye bağlı olduğu için oturan bedel ödemez. Diğer kurumların lojmanlarında oturanlar az- çok kira öderken cami lojmanında oturan imamlar kirada ödemez.  

Barış İstanbul’a gidebilir!

baris-001.jpg  TRT’nin Trabzonspor muhabiri Barış Yurduseven’in önümüzdeki süreçte TRT İstanbul spor servisi sorumluluğuna getirilebileceği söyleniyor. Son yıllarda yıldızı parlayan Barış Yurduseven’in TV ekranını dolduran gülümseyen görüntüsü ve düzgün Türkçesi ile genel müdürün dikkatini çektiği öğrenildi. TRT genel müdürlüğüne yakın bir kaynak Barış Yurduseven’in takip edilen bir spor muhabiri olduğunu belirterek, ‘Barış’ın İstanbul’a gidebilmesi için biraz kilo vermesi gerekir’ dedi.

Yunanistan’dan kaç kişi gelecek?

  Trabzonspor’un Perşembe günü AEK ile oynayacağı karşılaşma için Yunanistan’dan Trabzon’a çok fazla taraftar gelmeyeceği bildirildi. AEK kulübünü İstanbul’dan Yunanistan’a giden Rumların kurduğunu söyleyen bir Yunanlı gazeteci, AEK’nın Trabzon kökenli Rumlardan pek taraftarı yok. Ayrıca, AEK ilk maçı 3-1 kaybetti. Bu nedenle Trabzon’a maç için gelen fazla taraftar olmaz’ dedi.

Önceki ve Sonraki Yazılar