Ahmet Çubukçu’ya geçmiş olsun!

  Trabzon’da ve bölgede istisnasız hemen herkesin sevip, saygı gösterdiği, sohbet ettiği, kucaklaştığı isimlerin ilk sırasında Dr. Ahmet Çubukçu gelir. Çubukçu, Trabzon’un değil belki de ülkemizde nesli tükenen Mevlana’lardan biridir.  
Böyle bir ismin aracı neden, niçin kurşunlanır?
ahmet-cubukcu.jpgBu olay olmadan önce Trabzon sokaklarında Ahmet Çubukçu’yu uzaktan yakından tanıyan birine, “Ahmet Çubukçu’nun park halindeki otomobili kurşunlandı” dense kesinlikle kimse inanmaz. İnanan da “Kör kurşundur, düğünde dernekte havaya sıkılan mermi düşmüştür” der.
Gözaltına alınan fail, olaydan bir gün önce Ahmet Çubukçu’nun yanına gider. İşine son verildiğini vs. anlatır. Çubukçu da, “Senin işine biz son vermedik” der. Fail, “Siz son vermediniz ama 1461 Trabzon’da beni siz görevlendirdiniz. 1461 de kapandı, benim işime son verdiler, işsiz kaldım” diye cevap verir. Ahmet Çubukçu, “Ben ne yapabilirim. Yine de sana yardımcı olmaya çalışırım” mealinde bir şeyler söyler ve faili yolcu eder.
Fail hastaneden ayrılırken, güvenlikçilere “Yakında gazeteler benden bahseder” şeklinde bir şeyler söyler. Ertesi gün akşam saatlerinde Dr. Ahmet Çubukçu, hasta muayene ederken, fail hastane otoparkına gelir ve Çubukçu’nun otomobiline arkadan pompalı ile ateş eder.
Şimdi gelin çıkın işin içinden!
Bu personel Trabzonspor’da işe nasıl girdi? Kim ricada bulundu, bilmiyoruz. Bildiğimiz birilerinin ricasıyla işe girdiğidir. Trabzonspor’u yönetenler gerekçeli nedenlerle personelin işine son verebilir. Zaten çoğu personel de sözleşmeli ve süreli olarak işe alınıyor. 
Olayın faili, tahminimiz o ki yaptığına pişmandır. Ahmet Çubukçu kardeşimize geçmiş olsun diyor ve yanında olduğumuzu belirtiyoruz.

Arslantürk araç tahsis etti!
  Trabzon Ticaret Borsası’nın Ağustos ayının ilk haftasında düzenlediği fındık hasadı etkinliğine katılan TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve beraberindekiler için Ticaret Borsasının araç kiraladığını yazmıştık. 
arslanturk.jpgTrabzon Ticaret Borsası’ndan gelen açıklamada başkan Hisarcıklıoğlu için değil de ekipte yer alanlar için otomobil kiralandığı belirtildi. 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun gittiği her yerde genelde başkanlara ait özel araçları kullandığı belirtilen açıklamada, “Sayın Başkan’a Trabzon’daki etkinliğimiz sırasında Meclis Başkanımız Sebahattin Arslantürk’e ait araç tahsis edilmiştir. Oda ve borsaların araçlarının yeterli olmaması nedeniyle de beraberinde gelen bazı başkanlar ile görevli personel için otomobil kiralaması yapılmıştır” denildi.

Abanoz’un 3 mutluluğu!
abanoz-003.jpg  Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç Denetçisi Osman Abanoz,  2019 yılında 3 mutluluğu bir arada yaşadı. Abanoz; büyük oğlu SGK Eczacılarından Murat Emre'nin Osman Kağan adlı bir oğlu olunca torun sahibi oldu. Küçük oğlu Emir Vehbi Trabzon Fen Lisesini bu yıl bitirip Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazandı. Ortanca oğlu Fehmi Kerim de stajını bitirerek avukat oldu. Avukatlık ruhsatını alarak Trabzon Barosuna kaydını yaptırdı. Av. Fehmi Kerim Abanoz aynı zamanda Kamu Hukuku alanında Trabzon Üniversitesinde Yüksek lisans yapıyor.

Akkan ve Aşık Ege’de!
  ANAP Trabzon eski milletvekilleri Eyüp Aşık ve Avni Akkan, bugünlerde Ege sahillerinde stres atıyormuş. Marmaris’te dinlenen bir başka isim de Hakkı Emiroğlu. Emiroğlu dün aradı ve “Eyüp Aşık ve Avni Akkan, tekstil sektörünün duayen isimlerinden İbrahim Kul’un yatıyla Ege koylarını geziyorlar” dedi. Eyüp Aşık ve Avni Akkan, yerel seçim öncesi ve sonrası epey miting takip ettiler. O nedenle yorulmuş olabilir. Onların da dinlenmeye ihtiyaçları var.

Uzunsokak’taki köpek kaçırma!
  Trabzon’un en kalabalık sokaklarından biri Kunduracılar diğeri de Uzunsokak’tır. Bu iki sokak günün her saatinde cıvıl cıvıldır. Kadını, erkeği, genci, yaşlısı bu iki sokakta iki tur atar, gezer alışveriş yapar.
 uzunsokak-003.jpg Dün öğle saatlerinde Uzunsokak esnaflarından Turgut Eyüboğlu aradı. Olayı anlattı. Uzunsokak’ta onca kişinin gözü önünde düpedüz bir köpek kaçırma olayı yaşandı. Annesi ile yürüyen 10 yaşlarında bir çocuğun yanında küçük ve sevimli bir köpek. Annesi, çocuktan birkaç adım önde. Çocuk geride kalıyor. O esnada, biri çocuğun elindeki ipe bağlı köpeği kaşla göz arasında alıyor ve kayboluyor. Çocuk başlıyor ağlamaya, ‘Köpeğim, köpeğim’ diye feryat ediyor. İnsanlar sağa sola koşuşturuyor, köpeği arıyor. Bulamıyor.
  Turgut Eyüboğlu, anneden köpeğin cep telefonundaki fotoğrafını alıp bize gönderdi ve “Abi Uzunsokak baştan sona kamera ile gözetleniyor. Kimin aldığı bulunur. Yine de sizden ricam bu haberi yapın” dedi.  Trabzon Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kısa sürede köpeği kimin çaldığını kesinlikle bulur. 

O cami imamlığı için sınav yapıldı!
  Trabzon Ortahisar İlçesi’nde Fatih Devlet Hastanesi bitişiğindeki Yavuz Selim Camisi imamlığı için 3-4 gün önce müftülükte bir sınav yapılmış. Yavuz Selim Camisi imamı bir süre önce emekli olmuştu. İmam ve müezzinlerin Yavuz Selim Camisini tercih etmelerinin nedeni tamamen ekonomik. Caminin bitişiğinde lojman. Lojmanın giderleri de tahminimiz o ki, Cami Derneği tarafından karşılanıyor. Cami Derneği, iki eczaneden, çay ocağından vs. kira alıyor. Bir ara Yavuz Selim Camisinin eski imamının Mercedes’i, dolmuş minibüsü olduğu iddia edilmişti. Yalanlama da gelmemişti. Caminin şu anki müezzinin de siyah bir özel minibüsü olduğu söyleniyor. Neyse Allah daha çok versin.
  Yavuz Selim Camii imamlığı için finale kalan iki imam, Müftülükte sınava girer. İmamların biri Araklı’dan diğeri Arsin’den.  Sınavları önceleri müftü yaparmış. Son dönemlerde Trabzon müftüsü bu görevi müftü yardımcılarına vermiş ancak yine iddiaya göre sınava müdahil oluyormuş. Hatta kimileri siyasilerin de atamalarda etkili olduğunu söylüyor. Müftülükte yapılan yazılı sınavda Arsin’de imamlık yapan Ömer Sarı 99 puan almış, Araklı’dan sınava giren İbrahim Gençali ise daha düşük puan almış. Muhtemelen sözlü sınav da yapılmıştır ve Gençali sınavı kazanmış. Ertesi gün İmam Sarı müftülüğe gitmiş, yüksek sesle vs. konuşmuş. Yalnız devlet dairelerinde işe alımlarda değil, imamlıkta atamaların da bir ölçüsü var!

Önceki ve Sonraki Yazılar