Ahmet ile yola devam!

Trabzonspor teknik direktörlüğü için onca teknik adam değişik kanallardan kulis yaptırıyor.

Yerlisinden yabancısına, Menajerlere kadar, herkes birilerinin ismini gündeme getirmeye uğraşıyor.

Trabzonspor teknik direktörlüğü için Kuzey Ekspres Gazetesi olarak önceliğimiz ve tercihimiz, Trabzonlu olan değil, Trabzonspor formasını giyen ve Trabzonsporlu olan bir teknik adamın takımın başına getirilmesidir.

Sıradan bir yabancı teknik adamın getirilmesi, ülke dövizinin yurt dışına akıtılmasıdır.

 Trabzon’un ve Türkiye’nin enformasyonuna ve tanıtımına katkıda bulunacak bir teknik adama hayır deme şansımız yok!

Böyle bir teknik adam var mı? Veya Trabzon’a gelir mi?

Gelmesine gelir de, böyle bir hocaya verecek paran var mı?

Trabzonspor Başkan ve Yönetim Kurulu, önümüzdeki üç maçta takım ne tür bir sonuç alırsa alsın, Futbol A.Ş.’nin başına Özkan Sümer veya Ahmet Suat Özyazıcı’yı getirmeli, teknik direktörlüğe de Ahmet Özer’i veya bir başka ismi!

Bize göre bu aşamada en doğru olan Ahmet Özer ile yola devam etmektir.

Futbol A.Ş.’nin başına getirilecek olan Ahmet Suat Özyazıcı veya Özkan Sümer ile teknik direktörü ödenecek para, Ersun Yanal veya yurt dışından getirilecek hocaya verilecek paranın yarısı bile değil.

Yani, Trabzonspor bu uygulama ile müthiş bir tasarruf yapmış olacak.

Futbol A.Ş’nin tepe noktasına getirilecek isme maaş verilecek.

Bugün Özkan Sümer veya Ahmet Suat Özyazıcı, 20 ila 25 milyar lira maaşla rahatlıkla bu işi yaparlar.

Teknik direktöre de aynı maaşı verirsin, dereceye girmeye prim koyarsın, mesela takım şampiyon oldu mu? Futbol A.Ş ve teknik direktörün maaşlarının toplamı kadar ikramiye dersin olur biter.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, eskiden öneri getirenlerin önerilerini genelde kulak arkası ederdi. Gerçi şimdi de değişen çok fazla bir şey yok. Bir Faruk Özak ile bir de İstanbul’da hatırlı birkaç spor yazarı- adamının önerilerine kulak veriyor.

Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu’da genelde bildiğini okumaya çalışır. Ancak, o da zoru gördü mü? Çoğu zaman karar değiştirir. Aslında haksızda değil!

Sadri Şener’e ve Hayrettin Hacısalihoğlu, bu aşamada siyasilerin, yayıncı kuruluşun programcılarının ve diğerlerinin önerilerine kulak tıkayacak.

Ahmet Suat Özyazıcı veya Özkan Sümer’i futbol A.Ş.’nin başına, teknik direktörlüğe de Ahmet Özen’i veya futbol A.Ş.nin başındaki kişinin önereceği bir ismi getirecek yola devam edecek.

Ahmet Suat veya Özkan Sümer’i ne kadar eleştirirsek eleştirelim, bu iki isimde futbolu bilen insanlardır.

Her ikisi de yarım asırdan daha uzun bir süre futbolun içindedirler.

Şampiyonluklar yaşamışlar, başarılara imza atmışlardır.

Trabzon’da futbolu bilen, futbolun içinden gelen insanlar olduktan sonra dışarıda arayışa girmek fayda getirmez. Getirmemiştir de!

Trabzonspor’un artık bundan böyle har vurup harman savurmamalı!

Hesabını kitabını iyi yapmalı!

Trabzonspor’un, Ahmet Suatların Özkanların bilgi, birikim ve deneyimlerine ihtiyacı vardır, diye düşünüyoruz.

 

Prof. Dr. Şükrü Çelik Ahi Evren’e!

 

Trabzon Ahi Evren Hastanesi Başhekimliğine KTÜ Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Çelik atanacakmış!

Yardımcılığına da Numune Hastanesi Kalp- Damar Doktoru Sefer Usta getirilecekmiş.

AKP iktidarı ile birlikte Sağlık teşkilatında, namazında niyazında doktorlar kilit noktalara getirildi ve getirilmeye devam ediyor.

Sağlık Müdürlüklerinden, yardımcılıklarına hastane başhekimliklerine kadar tüm kadrolar belirli görüşteki doktorlara tahsis edilmiş!

Ahi Evren Hastanesi Başhekimliğine getirilmesine kesin gözüyle bakılan Prof. Dr. Şükrü Çelik, Sürmeneli bir hekim. Yardımcılığına getirilecek isim Dr. Sefer Usta, Sürmene Belediye Başkanı Fikri Usta’nın oğlu.

Çelik ve Usta’nın atamasında AKP Trabzon milletvekili Sürmeneli Prof. Dr. Cevdet Erdöl’ün etkili olduğu söyleniyor.

Bu arada KTÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Bölümüne ise İstanbul’dan Trabzonlu Doç. Dr. Ali Çelik’in getirileceği öğrenildi.

 

11 süper gıda ve yararları!

 

‘Ali-Veli’ dostumuzdan 11 süper gıda ve yararları konusunda kısa bir mail aldık.

Derman olarak nitelendirilen yiyecekler ve yararları şöyle;Mantar: Meme kanserinden korur. Günde 10 gram mantar riski yüzde 64 azaltır.Kivi: Felci önler. Günde 2 kivi, her gün bir aspirin almakla aynı etkiye sahiptir.Kırmızı biber: Eklem ağrılarını dindirir. Capsaicni maddesi acıyı azaltır.Tavuk: Gözler güçlendirir. Haftada üç kez yemek gözlerde yaşlanma etkisini azaltır.Soğan: Kemikleri güçlü tutar. Kalsiyumun kemiklerde tutulmasını sağlar.Somon: Depresyonla savaşır. Omega 3 yağları bu etkiyi sağlar.Brokoli: Prostat kanserinden korur. Haftada iki kez yemek riski azaltır.Siyah çikolata: Tansiyonu dengeler. Günde 25 gram kan dolaşımını düzenler.Ceviz: Kalp hastalığından korur. Haftada 4 kez bir avuç tavsiye ediliyor.Beyaz çay: Kilo vermeye yardımcı olur. Yağın depolanmasını engeller ve yaktırır.Siyah üzüm: Antioksidanları alzheimer ile savaşır.

Önceki ve Sonraki Yazılar