Ahmet Metin Genç arayı açıyor!

AK Parti’de Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylıkları için büyük bir yarış var. Büyükşehir başkanlığı için öne çıkan isim Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç. AK Parti kulislerinde, anketlerde Ahmet Metin Genç’in açık ara önde olduğu söyleniyor.  AK Parti il yönetiminin önemli isimlerinden biri ise, Trabzon genelinde ciddi bir anket yapılmadığını belirterek, ‘Birileri birilerinin ismini öne çıkarmaya çalışıyor’ dedi. 
AK Parti genel merkezinin anket yapıp yapmadığını bilmiyoruz, bildiğimiz Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in gece gündüz çalıştığı. Genç, sivil toplum örgütlerini, hacdan gelenleri, cenazesi olanları kısaca herkesi ziyaret ediyor. Genç, ayrıca STK ve iş dünyasından bazı isimlerle yemekli toplantılar bile yapıyor. 
Mevcut başkan Orhan Gümrükçüoğlu ise son günlerde kenara çekilmiş vaziyette. Gümrükçüoğlu’nun sesi çıkmıyor.

ahmet-metin-1.jpeg
İl Başkanı Haydar Revi ise umudunu genel merkeze, teşkilatlarda kendisine yakın isimlere ve milletvekillerine bağlamış durumda. Revi’nin adaylığı gündeme geldiğinde partinin milli görüş ve tarikat eksenli üyeleri tepki vermişti.
Büyükşehir Belediye başkan adayı olması beklenen eski milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu beklemede. Ayşe Hanım, Ankara’dan sinyal aldıktan sonra sahaya inecek.  Mazhar Yıldırımhan ise Ankara’dan Trabzon’u gözlüyor. Yıldırımhan, her an bakan yardımcısı olabilir. 

ahmet-metin-2.jpg
AK Parti adayının, çok büyük bir sürpriz yaşanmaması halinde yeni dönemde Büyükşehir Belediye başkanı seçileceğini söyleyen TESOB eski başkan yardımcılarından Zafer Sarı, AK Partideki yarışın normal olduğunu belirtti ve ‘Herkes AK Parti adayı kim olursa olsun kazanır diyor. Ama sonuçta bu bir yerel seçimdir. O nedenle, sürpriz de olabilir’ dedi.

ahmet-metin-3.jpgahmet-metin-4.jpg

Bakanların Trabzon çıkarması!
Türkiye-Rusya milli maçını izlemek için Trabzon’a gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bölgede bir dizi incelemelerde bulundular. Artvin Yusufeli Barajında inceleme yapan Ulaştırma ve Alt yapı Bakanı Cahit Turhan, barajın 2020 yılında bitirileceğini söyledi.  Trabzon eski milletvekillerinden, TC Kamu Baş Denetçisi ve Cumhurbaşkanı danışmanlarından Şeref Malkoç’un damadı olan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ailesi ile birlikte Trabzon Kayabaşı yaylasında kaldı. Kayabaşı yaylasını çok beğenen Gül, ‘zamanım olsa burada bir süre dinlenirim. Çok güzel bir mekan’ demekle yetindi.
BAKAN İLE GÖRÜŞTÜ
Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Tuncel, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile bir süre görüştü. Bakan Gül ile milli maç öncesi verilen yemekte bir araya gelen ve sohbet eden Başsavcı Hüseyin Tuncel’e başarılar diliyoruz.

Akgün Balık
Ortahisar’da!
Akçaabat Mersin’deki Akgün Balık, Trabzon Ortahisar’da da bir şube açtı. Ortahisar ilçesi Kahraman Maraş Caddesi Postane aralığında açılan Akgün Balık’ta, Karadeniz’de tutulan her çeşit balığı en uygun fiyatla yemek mümkün.  Önümüzdeki günlerde resmi açılışı yapılacak olan Akgün balık evinin patronu İsmail Akgün, ‘Mersin’deki restoranımızın müşterileri ısrarla Ortahisar’da bir şube açmamızı istediler. Biz de uygun bir yer aradık ve burayı bulduk. Biz balıkçı bir aileyiz. Günlük taze balık yemek isteyenlerin adresi olmayı hedefliyoruz’ dedi.
Akgün Balık’ın önceki günkü misafirleri TS eski futbolcusu Hami Mandıralı ve eşi Şebnem hanım ile Dr. Yusuf Bahadır ve Prof. Dr. Sevgi Bahadır ile Erdem Malkoç ve eşleriydi.

Bayrak skandalının sorumlusu!

Türkiye-Rusya milli maçından sonra, (kimileri maçtan saatler önce olduğunu söylüyor) tribünlerde koltuklarda ve yerlerdeki Türk bayraklarının görüntüsünü fırsat bilen Trabzon karşıtları, sosyal medyada Trabzonlulara veryansın etti.
Aslında bu bayrak olayını çok da büyütmemek gerekir. Çünkü hiç kimse kutsalını yere terk etmez. Burada, asıl eleştirilecek kurum TFF’dir.  TFF, maç öncesi koltukların üzerine birer bayrak astırdı. Koltuklarda oturanlar bayrakları eline alsın, sallasın, diye. Bu bayraklar, stada girişte seyirciye verilemez miydi? Ayrıca, yere düşen o bayrakları, o koltukların üzerine asan görevliler, toplayamaz mıydı?
Bu görüntüler, TFF yetkililerine de ders olur. Bir sonraki maçta TFF de seyirci de daha sorumlu davranır. 

Burak ve Onur!

burak-onur.jpg
Trabzonspor yönetimi, onca yanlışa rağmen iyi gidiyor.  Yönetimin ilk yanlışı, eski başkan Muharrem Usta’nın, üç futbolcuya 13 milyon Euro teklif etmesini kabul etmemesi olmuştu. 40 yılı aşkın süredir Trabzonspor’u takip eden gazetemiz sahibi ve yazarı Hasan Kurt, yönetimin Usta algısı nedeniyle bu teklifi kabul etmediğini ve büyük bir yanlışa imza attığını yazmıştı. Yönetim, Usta’nın bu teklifini kabul edip, imza altına alsaydı, Trabzonspor’a 200 milyon lira kazandırmış olacaktı. Yönetimin,  önemli bir yanlışı da Burak’ı Beşiktaş’a gönderememesi idi. Hasan Kurt, bu konuda da ‘Üçüne beşine bakmadan Burak’ı gönderin’ demişti.  Kurt,  Hacıosmanoğlu ve Usta yönetimleri döneminde de Onur’un mutlaka gönderilmesi gerektiğini yazmıştı. Kurt, bugünlerde Onur ve Burak’ın kadro dışı bırakılması halinde Trabzonspor’un bu sezon şampiyon olabileceğini iddia ediyor.  Burak ve Onur, TFF’ye başvurup Trabzonspor’dan alacakları olan ücretlerini istemişlerdi. İki oyuncunun, TFF’ye başvurması TS camiasında büyük tepki çekmişti. 
Trabzonspor yönetimi bugünlerde iki oyuncuyu kadro dışı bırakıp bırakmamak için teknik direktör Ünal Karaman’ın görüşünü alacağı öğrenildi. 

Önceki ve Sonraki Yazılar