Ahmet Metin Genç’in proje tanıtım toplantısı!

 Cumhur İttifakı’nın AK Parti Ortahisar Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç, dün projelerinin tanıtım toplantısı yaptı. AK Parti milletvekilleri, MHP ve AK Parti il başkanları, meclis üyeleri ve partililerin katıldığı toplantıyı Yazı işleri müdürümüz Fatma Yavuz takip etti.

ahnmet-metin.jpeg
   Ahmet Metin Genç, daha önce de başkanlıkta 5 yılının değerlendirmesini yapmıştı. Fatma Yavuz, değerlendirme toplantısının dünkünden daha görkemli olduğuna işaret etti. Ahmet Metin Genç, Ortahisar’da gerçekten sevilen bir isim.  Hemen her kesimle diyalog kuran, vatandaşla birebir rahatlıkla konuşan Ahmet Metin Genç, seçildiğinde yapacaklarını sıraladı. Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu’nun da katıldığı toplantıda Genç, önümüzdeki dönemde devam eden yatırımların dışında çok sayıda projeyi gerçekleştireceklerini söyledi.

Yomra’da Fotofiniş belirleyecek!

yomra-(1)-002.jpgTrabzon’un bazı ilçelerinde seçim sonucunu tahmin etmek gerçekten zor. Bu ilçelerden biri Yomra.

yomra-(2)-002.jpgMevcut başkan AK Parti adayı İbrahim Sağıroğlu ile İYİ Parti adayı Mustafa Bıyık arasındaki yarışta, ipi göğüsleyecek olan aday çok az farkla seçimi alacak gibi. AK Parti adayı mevcut başkan Sağıroğlu, ‘Sıkıntı yaşamayacaklarını ve seçimi açık farkla alacaklarını’ söylerken, İYİ Parti adayı Mustafa Bıyık’a destek verenler ise, ‘Kimin kazanacağı 31 Mart akşamı belli olur’ diyorlar.

Maçka’da sürprize hazır olun!

Maçka ilçesinde, AK Parti adayı mevcut başkan Koray Koçhan’a önceki seçimde oy verenlerin önemli bir kesiminin bu seçimde CHP adayı Musa Turan’a oy verecekleri iddia ediliyor. Musa Turan’un seçim çalışmalarını takip eden Bahar Kurbay, ‘Maçka’da sürprize hazır olun’ dedi. 

mackada-surpriz-(1).jpg
Sahadaki gözlemlerini aktaran Kurbay, ‘Maçkalıların önemli bir kesimi Koray başkanı eleştiriyor. Oy vermeyeceklerini söylüyorlar. Musa bey, beklemediği kişilerden oy ve destek sözü alıyor. Bu desteğin sandığa yansıyacağını tahmin ediyorum’ diyor.

mackada-surpriz-(2).jpg

Zorluoğlu’na Van desteği!

  AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu, dün akşam Van’dan kendisine destek için gelen misafirlerine Akçaabat’ta bir yemek verdi.

zorluoglu-027.jpgVan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı ve yöneticileri, 3-4 ay öncesine kadar Van’da Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanlık görevini yapan Zorluoğlu’nu ziyarete geldiler. Zorluoğlu’nun Van’da valiliğinin yanısıra başarılı bir büyükşehir belediye başkanlığı yaptığını kaydeden Vanlılar, Trabzonluların Zorluoğlu’na destek vermelerini istediler.

Aksoy tam gaz!

aksoy-009.jpg İYİ Parti Büyükşehir belediye Başkan adayı Prof. Dr. Atakan Aksoy, proje tanıtım toplantısı sonrası atağa kalktı. Projelerinin kamuoyunda büyük beğeni kazandığını söyleyen Atakan Hoca, ‘Trabzonlu hemşerilerim beni ve projelerimi tanıdıktan ve öğrendikten sonra bana daha fazla ilgi göstermeye başladılar. Projelerimin arkasındayım ve hepsini birer birer gerçekleştireceğim. Trabzon’da bana oy vermeyenler keşke verseydik diyecekler’ dedi. 

Trabzonlular değişim istiyor!

trabzonlular.jpg  Millet İttifakının CHP Ortahisar Belediye Başkanı adayı Salih Akyüz, önceki akşam Trabzon Liselerinden Yetişenler Derneğinde idi. Dernek Başkanı Kenan Atalay, yönetim kurulu üyeleri ve dernek lokalinde çalışma yapan Türk Halk müziği ekibi ile sohbet eden Salih Akyüz, ‘Ortahisar’da yaşayan vatandaşlarımız belediyede değişim istiyorlar. Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Atakan hoca da ilçe ve köylerde yaşayanların da değişimden yana olduklarını söylüyor. Bu seçimde tahminim o ki, 30 yıl önceki seçimde yaşananlar gerçekleşecek. 1989 yerel seçimlerinde de aynı bugünkü hava vardı. Top vursa yıkılmaz denilen Anavatan Partisi belediye seçimlerini kaybetmişti’ dedi. Salih Akyüz, TLYD lokalinde ANAP Trabzon eski il başkanlarından Azer Benli ile de bir süre görüştü.

Eski defterler açılacak mı?

 eski-defterler.jpg Trabzon Belediyesinde iki dönemdir meclis üyeliği yapan CHP’li Turgay Şahin, Büyükşehir ve Ortahisar Belediyesinde olup bitenleri bilen bir isimdir.  Turgay Şahin bu dönem meclis üye adayı olmamıştı. Ancak, 1. sıra adayı Müslim Hamzaçebi çekilince yerine aday gösterildi. Turgay Şahin, Büyükşehir Belediyesi’nin karşı durmalarına rağmen 100 milyon doların üzerinde arsa, bina ve arazi sattığını, inanılmaz harcamalar yaptığını söyledi. Turgay Şahin, yeni dönemde eski defterlerin açılıp açılmayacağı konusunda görüş belirtmemesine rağmen, bize öyle geliyor ki Büyükşehir ve Ortahisar Belediye Başkanlıklarını İYİ Parti ve CHP’li adayların kazanması halinde, belediyede son 10 yılda olup bitenler kamuoyu ile paylaşılacak. 

Arsin hizmet bekliyor Bakan değil!

  arsin.jpegSaadet Partisi Arsin belediye Başkan adayı Ramis Sunguroğlu, Arsin’de 1 Nisan itibarıyla yeni bir dönemin başlayacağını söylüyor. Arsin’i 15 yıldır yönetenlerin ilçeye bir çivi çakmadıklarını iddia eden Sunguroğlu, ‘Arsin’de seçimi kaybedeceklerini anlayanlar paniklediler. Bakan ve milletvekilleriyle sahaya indiler. Ne yaparlarsa yapsınlar, Arsinliler artık kararlarını verdiler. Arsin’e Başbakan geldi, bakan geldi, vekil geldi, gelmeyen tek şey ise hizmet ve yatırım oldu. Bizimle birlikte inşallah hizmette gelecek yatırım da’ diyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar