AK Parti kurmaylarını rahatlatan o söz neydi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Trabzon İl Kongresi’nde yaptığı konuşma Trabzon’da AK Parti’nin kurmaylarını, kadrolarını rahatlattı. Neden mi?

Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon’a 35 katrilyon lira tutarında yatırım yaptıklarını dile getirerek, Erzincan-Gümüşhane-Trabzon demiryolu projesinin 2022’de başlayacağını duyurdu.

İşte bu sözler nedeniyle rahatladılar.

Çünkü demiryolu projesinin yatırım programına alınmadığı belirtilmiş, muhalefet de bu konuda sert söylemlerde bulunmuştu!

Seçime kadar bu konu gündemde sıcak tutulacaktı.

Böylece Erdoğan adeta Hızır gibi yetişti. O sözüyle AK Parti kadroları rahatladı. Şimdi sahada seçim için bu sözü kullanacaklar.

12 ay boyunca yapılacağını gösterdiler

Trabzon’un Çaykara İlçesi Haldizen Yaylası’nda gerçekleştirilen Dağ Kayağı yarışlarını yakından takip eden haber merkezimiz, okurlarına titiz bir çalışmayla sundu.

Bu çalışma büyük ilgi gördü.

Arkadaşımız Nurullah Cabri’nin emeğine sağlık.

Editör masamızla birlikte hazırladığı sayfa her yerde paylaşıldı.

Bu organizasyonu gerçekleştiren Gençlik Spor İl Müdürlüğü de müthiş bir iş yaptı.

Trabzon’da kış turizminin yapılabileceğini, turizmin 12 aya yayılabileceğini gösterdiler.

Kendi içerisinde bir denge!

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, “Dolar kurunun yükselmesi sebep gösterilerek yapılan zamlar neden düşmüyor?” sorusunu gündeme getirdi ve değerlendirdi.

Hacısalihoğlu, “Dövizin düşmesi Türkiye’de faizlerin yükseltilmesinden sonra başladı. Özellikle dışarıdan aldığımız hammaddede, döviz düştüğüne göre bu durumun fiyatlara da yansıması lazım. Ama Türkiye’de hiçbir şeyi kontrol edemeyen bir hükümet var. Ne ekonomiyi ne de sağlığı kontrol edebiliyor.  Dolayısıyla bu vurdumduymazlık vatandaşa zam ve zulüm olarak yansıyor. Bu durumda akaryakıt fiyatlarında düşüş olması lazım. Neden direk akaryakıt fiyatları düşmeli dediğime bakacak olursak akaryakıt fiyatı düşerse nakliye fiyatı ucuzlar, nakliye fiyatı ucuzlarsa ürün fiyatı ucuzlar.  Bu kendi içerisinde bir denge. Evet, vatandaş bu şekilde düşünmekte haklı.  Önce doğalgaz faturalarına daha sonra da elektrik faturalarına indirim yansıması lazım. Ama hükümet işin bu yönüne bakmıyor. Burada da acı çeken, ezilen yine bizim vatandaşımız oluyor. Dolar düşüyorsa bu düşüşün her şeye dengeli bir şekilde yansıması lazım” dedi.

Sezgin Mumcu nerede moral buluyor?

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, İmperial Hastanesi doktorlarındandır. AK Parti Trabzon İl Başkanlığı makamına oturduğundan bugüne mesai arkadaşları ile daha az görüşmeye başladı. Ama fırsat buldukça da orayı ihmal etmiyor. Yine dün İmperial Hastanesi’ne gitti. Hastanenin kafeteryasında idari ve sağlık personeli ile bir araya geldi. Onlarla moral buldu.

Bugün acaba ne diyecek?

Musa Malik Yıldırım Trabzon’un önde gelen simalarındandır. Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkan Yardımcılarından biri olan Musa Malik Yıldırım, BBP'de Muhsin Yazıcıoğlu döneminde önemli görevler üstlenmişti. Geçtiğimiz yıllarda MHP'nin Trabzon Pelitli Belediye Başkan adaylarından biri olarak yarışmıştı. Yıldırım, Ali Babacan tarafından kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi'nin kurucular kurulu üyesi olarak yeniden siyaset gündeminde yerini aldı. Hatta Anadolu turuna çıkmıştı. Bu temaslarını ve genel gündemi değerlendireceği bir basın toplantısı yapacak. Toplantı bugün saat 11.00’da Grand Vuslat Otel’de düzenlenecek.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.