Ak Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu oldu

Ak Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu oldu

Trabzon'da il ve Ortahisar başkanları belli oldu. Ak Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu olurken,Ortahisar İlçe Başkanlığına ise Selahattin Çebi atandı.

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Değerli basın mensuplarımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle AK Parti Trabzon İl Başkanlığı kongresi için il başkanlığına doktor Sezgin Mumcu, Ortahisar ilçe başkanlığı için de Selahattin Çebi isimleri üzerinde olarak karar kılınmıştır, hayırlı olsun." denildi.

SEZGİN MUMCU KİMDİR?

Trabzon Merkez doğumlu olan Sezgin Mumcu 48 yaşındadır.

İlk,orta ve lise eğitimini Trabzon'da tamamladı.1988'de Trabzon Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1989 yılında KTÜ Tıp Fakültesi'ni kazandı.1995 yılında mezun oldu.1995-1997 yılları arasında mecburi hizmetini Ağrı Eleşkirt Devlet Hastanesin'de ifa ettikten sonra,Trabzon Çömlekçi Sağlık Ocağında 7 ay Sağlık Ocağı Tabipliği yaptı.1998 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabiim Dalında ihtisasına başladı. Askerlik vazifesini 2000 yılında kısa dönem bedelli olarak Ankara Mamak'ta yaptı.5 Kasım 2003'te ihtisasımı tamamladı.1 yıl KTÜ Genel Cerrahi Anabilim Dalında Uzman Doktor olarak çalıştıktan sonra 2004-2007 yılları arasında Rize 82.yıl Devlet Hastanesi'nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştı. 2007 yılından itibaren İmperial Hastanesi'nde görev yapmaktadır.

Daha önce de AK Parti Trabzon'da İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Op. Dr. Sezgin Mumcu evli ve 4 çocuk babasıdır.

sezgin-mumcu.jpg

SELAHATTİN ÇEBİ KİMDİR?

1974 yılı Trabzon Sürmene doğumlu olan Selahattin Çebi, ilkokulu Aşağıovalı ilkokulunda, ortaokulu Trabzon Zehra Kitapçıoğlu Ortaokulunda, liseyi İstanbul Büyükçekmece Lisesi'nde tamamladı. 

Daha sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü tamamladı. Avrasya Üniversitesinde iş güvenliği ve iş sağlığı bölümünde yüksek lisans bölümünü tamamladı. Askerlik görevini 315. kısa dönem olarak Kayseri'de tamamladı. 

Milli Gençlik Vakfına bağlı hazırlık kurslarında 4 yıl matematik öğretmenliği yaptı. Daha sonra Bilgisayar kursu işletmeciliği ve öğretmenliği yaptı. Ardından Mühendislik sahasında mesleği ile ilgili araçlarda LPG dönüşüm, LPG sorumlu müdürlük, Çeşitli kamu bankaları ile Gayrimenkul ve Makine ekspertizliği alanlarında çalıştı. Konutların inşaatında Şantiye şefliği ve Serbest makine mühendisi olarak konut ve diğer yapılar için mekanik proje yapmaktadır. 

Aktif siyasete AK Parti’de başladı ve partinin Kuruluşunda kurucu Gençlik kolları İl Başkanlığına atanarak ve sırasıyla 2002–2003 yılları arasında AK Parti Trabzon kurucu Gençlik Kolları İl Başkanı, 2004–2006 yılları arasında AK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu üyeliği, 2006–2008 yılları arasında AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı-tanıtım ve Medya başkanlığı(basın sözcüsü), 2008–2009 yılları arasında AK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyeliği, 2009-2014 yılları arasında yerel seçimlerde AK Parti Araklı İl Genel Meclis Üyesi olarak görev yaptı (1 dönem daimi encümenlik, imar komisyonu ve ar-ge komisyonunda görev aldı). 2014 yerel seçimlerinde Araklı Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. 2014 -2019 yılları arasında Ortahisar Belediye Meclis Üyeliği ve Başkanvekilliği görevinde bulundu. (5 yıl imar komisyonu üyesi olarak görev yaptı) 2019’da başladığı Ortahisar Belediye Başkan Yardımcılığına halen devam ediyor.

Selahattin Çebi, Trabzonspor, Makina Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi, MÜSİAD Trabzon şubesi, Trabzon Sanayi ve Ticaret Odası, Kızılay, Birlik Vakfı Trabzon şubesi ve ANADER üyesidir.  

İyi derecede İngilizce bilen Selahattin Çebi evli ve 3 çocuk babasıdır.

39039.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.