AK Parti Trabzon’da deprem olabilir!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma günü Trabzon’da partisinin ilçe belediye başkan adaylarını açıklayacak. Erdoğan, ülke genelinde az sayıda ilde aday açıklama ve tanıtım toplantısına katıldı. AK Parti Trabzon il eski yöneticilerinden biri, ‘Sayın Cumhurbaşkanımızın Trabzon’daki aday açıklama toplantısına katılacak olması, ilçe belediye başkanlarının en az yarısının yeniden aday gösterilmeyeceğinin işaretidir. Ankara’dan gelen haberlere göre Trabzon’da banko aday gösterileceği söylenen isimlerin en az yarısı aday gösterilmeyecek.

ak-parti-006.jpg Cumhurbaşkanımız, Trabzon’da birlik ve beraberlik mesajı verecek. Aday gösterilmeyen başkanlarla yeni adayları bir araya getirecek’ iddiasında bulundu. AK Parti eski yöneticisi; adayların açıklanmasından sonra, teşkilatta sarsıntı olacağını ileri sürdü.

Orhan Başkan’ın veda yemeği!

orhan-baskan-004.jpgTrabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu, 10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle, 10 Ocak sabahı Zorlu Grand Otel’de Trabzon’daki basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelecek. Başkan Gümrükçüoğlu’nun gazetecilerle buluşması aynı zamanda veda yemeği niteliğinde olacak. Gümrükçüoğlu’nun kahvaltısında, film ve slayt gösterisi de sunulacak. Başkan Gümrükçüoğlu, toplantıda bir de konuşma yapacak.

CHP’de toplantı!

chpde-toplanti.jpgCHP Trabzon il örgütünde bugün geniş kapsamlı bir toplantı yapılacak. İl, ilçe örgütlerinin başkan ve yöneticilerinin yanısıra belediye meclis üyeliklerine aday adayı olan isimlerin katılacağı toplantıda, seçim sürecinde izlenecek yol hakkında görüş alışverişinde bulunulacak. CHP il merkezinde yapılacak toplantıya ilçe belediye başkan adaylarının da katılacağı bildirildi.

Akyüz kolları sıvadı!

akyuz-mu-003.jpgCHP Ortahisar Belediye Başkan adayı mimar Salih Akyüz, ilçe merkezindeki ofisini seçim karargahı olarak kullanacak. Ortahisar ilçesindeki her mahalleye gideceğini söyleyen Salih Akyüz, ‘Ortahisar ilçesinde yaşayan her vatandaşın oyuna talibim. Mahalleleri adım adım gezeceğim, ev ziyaretlerinde bulunacağım. Ortahisar ilçesindeki sivil toplum örgütlerini ziyaret edeceğim. Başkan olursam, yapacaklarımı anlatacağım, görüş alışverişinde bulunacağım’ dedi. 

Zorluoğlu yeni ekip mi kuracak?

zorluoglu-008.jpgAK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu’nun seçimi kazanması halinde Büyükşehir kadrolarında büyük bir değişime gideceği söyleniyor. AK Parti’ye yakınlığı ile bilinen gazeteci Ali Savaş, Murat Zorluoğlu’nun büyükşehir belediyesinin üst kadrolarını şimdiden şekillendirmeye başladığını iddia etti. Savaş, bu görüşüne gerekçe olarak da Zorluoğlu’nun Van’dan getirdiği bürokratı gösterdi.

Aksoy köylerde!

aksoy-koylerde.jpgİYİ Parti ve CHP’nin ortak adayı Prof.Dr. Atakan Aksoy, iki partinin ilçe teşkilatlarını ziyaret etmeyi ve ilçelerde vatandaşla görüşmeyi sürdürüyor. Prof. Aksoy’un önümüzdeki günlerde köy ziyaretlerine de başlayacağı bildirildi.  CHP ve İYİ Parti teşkilatları ile koordineli olarak çalıştıklarını belirten Aksoy, küskün AK Parti ve MHP’lilerle de görüşüyor. AK Parti ve MHP’den de önemli oranda oy alacağını iddia eden Prof.Dr. Atakan Aksoy, ‘Gittiğim her yerde bunu görüyorum’ diyor.

CHP’nin Tonya  taktiği tutar mı?

CHP’nin Trabzon’da ittifaksız seçime gireceği tek ilçe Tonya. CHP’nin ve adayının Tonya’da önemli oranda oyu bulunduğunu iddia eden deneyimli bir partili, ‘Tonya’da, AK Parti, MHP ve İYİ Parti aday çıkarırsa, seçimi kazanabiliriz. Seçime ittifakla girersek karşı taraf da ittifaka yönelebilir. O nedenle, Tonya’da CHP olarak seçime girilmesi daha doğrudur’ diyor. 
Tonya’da 4 parti aday çıkarırsa, sandıktan gerçekten sürpriz sonuç çıkabilir. 31 Mart’ta yapılacak seçim, yerel seçim olduğundan bu ilçede aday profili ve ağırlığı öne çıkabilir.

Karakullukçu  Trabzon’da!

karakullukcu.jpgTrabzon eski belediye başkanlarından Orhan Karakullukçu, İstanbul ile Trabzon arasında mekik dokuyan isimlerden biridir. Yılın belirli dönemlerinde İstanbul’da kalan Karakullukçu, Trabzon’u da ihmal etmez. İşlerini çocuklarına devreden Karakullukçu, ‘Emekliyim. Dinleniyorum. Bana bir şey soran olursa görüşlerimi açıklıyorum’ diyor.

Cahit Turan  ANADER’de!

cahit-turan.jpgAK Parti Trabzon eski milletvekillerinden ve eski belediye başkanlarından Asım Aykan, Trabzon’da iki-üç yıl kadar önce kısa adı ANADER olan Anadolu Eğitim, Kültür ve İrfan Derneği adlı bir dernek kurmuştu. Derneğin ana amacı, eğitime destek. Aykan, derneğe gelir getirmek için de önceki yıl Trabzon’da bir sinema festivali düzenlemişti. Asım Aykan’ın ANADER’i Ankara’da bir şube açmıştı. ANADER’in Ankara şubesi koordinatörlüğüne TS eski yöneticilerinden Müminhan Bilgin getirilmişti. ANADER’in Ankara şubesinin dün akşamki konuğu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan idi. Turan’ı, ANADER Ankara şubesinde Asım Aykan, Müminhan Bilgin ve dernek üyelerinin yanısıra üst düzey bürokratlar ve işadamları karşıladı. Turan, ANADER Ankara’da bir de konuşma yaptı. 

  Teknik bir bilgilenme ihtiyacı hasıl oldu. Lütfen altında başka bir şey aramayın;
Ziraat Bankası kredi kartı borçlarının kapanması için kredi verecekmiş. 
Sorular şunlar;
1. Kredi kartı borçlularının banka sicil durumları dikkate alınacak mı?
2. Dikkate alınmayacaksa bu uygulama beraberinde bir sicil affını da getirecek mi? Yoksa geçici bir düzenleme mi olacak?
3. Dikkate alınacaksa banka sicili düzgün kaç adet kredi kartı borçlusu bulunacak. Sicili düzgün olmayanlar ne olacak? Yani merhem yaraya yetecek mi?
4. Krediyi kullananlar mevcut kartlarını kullanmaya yani tekrar kart ile borçlanmaya devam edecekler mi?
Ben kredi kartı kullanmıyorum. Haliyle kredi kartı borcum da yok. 
Ama biliyorum ki olanlar çok ve bu krediye de müthiş ihtiyaçları var. 
Bu yaranın kapanacak olması bir nefes aldıracaktır.  
(Gürol Ustaömeroğlu)

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar