AK Parti’de kongre kongreler tam gaz

AK Parti’de kongre kongreler tam gaz

AK Parti’nin Şalpazarı ve Beşikdüzü ilçe kongreleri dün yapıldı. Şalpazarı’nda Zeki Çabuk, Beşikdüzü’nde ise Ahmet Gören yeniden başkan seçildiler.

AK Parti Milletvekilleri Salih Cora, Bahar Ayvazoğlu, Trabzon Koordinatörü Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen,  İl Başkanı Haydar Revi, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ataman, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları ve delegelerin katılımlarıyla gerçekleşen kongrelere ilgi büyük oldu. Şalpazarı kongresinde söz alan Salih Cora, Türkiye’nin dış politikada etkin siyaset gösterdiğini vurguladı. Salih Cora, “Birçok ilçemizde kurulmasını özlemle beklediğimiz Meslek Yüksek Okulu’nu Şalpazarı’mızda kuruldu. Şalpazarı’nda dolaşırken ‘öğretmenevine ihtiyacımız vardır’ diyen emekli öğretmenlerimize müjdemizi gerçekleştirdik. Öğretmenevini tamamladık. Şehircilik anlamında birçok sorunu çözecek olan çevre yolunun inşaatı devam etmektedir. Yıllarca dile getirilen Erikbeli-Şıkkıralık-Kadırga yolunu karayolu ağına aldık. Şu anda asfaltlama planlaması da devam etmektedir. Yeni yapılan belediye binası ve hükümet konağı ile ilçenin çehresi değişti. Talep edilen her yere ayrı ayrı aile sağlık merkezlerimizi yaptık. Dere ıslah çalışmalarımız devam ediyor, Sayvançatak’ta tamamlanan semt sahasının ardından Düzköy mahallemizde de semt sahamıza başlayacağız. Şalpazarı’nda gençlik merkezimizi tamamlanmaktadır. Doğancı Toyfa yolu Tonya’ya bağlanan güzergahtı, mesafeleri kısalttık” dedi.

Milletvekili Salih Cora Beşikdüzü kongresinde de, AK Parti’nin Türkiye’de ilkleri ve enleri gerçekleştirdiğini ifade ederek, dış siyasette güç dengelerini değiştirdiğini ifade etti. “AK Parti çok daha büyük işlere imza atacaktır” diyen Cora, “Ülkemizin her tarafında güzel hizmetler yapıyoruz. Tüm engellemelere, yaşanan tüm süreçlere rağmen bu badireleri atlatmaktadır. AK Partinin alamet-i fahrikası nedir diye sorarsanız şunu söylerim; Bir eser bırakmasıdır, İki tüm baskıya, tehdide rağmen geri durmaması, irkilmemesi, sendelememesi, korkmaması, yere düşmemesidir. Milletten aldığı güçle beraber dik durmayı başarmış olmasıdır. Bu Ak Parti’nin en önemli gücüdür.” açıklamasını yaptı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.