AK Parti’den gövde gösterisi!

AK Parti Trabzon il kongresinin görkemli geçmesi için, il teşkilatı ve belediyeler günlerdir hazırlık yapıyordu. AK Parti teşkilatı, kongrenin miting havasında olması için büyük gayret sarf etti ve sonuçta başarılı da oldu. Kongrenin yapıldığı salona, ilçelerden ve köylerden belediye otobüsleri ve minibüslerle partililer taşındı. Bayburt, Gümüşhane, Erzincan ve Rize’den de kongreye gelenler oldu. 7 bin 500 kişi kapasiteli Hayri Gür Salonundaki platformun arka tarafındaki tribün güvenlik gerekçesiyle boş tutuldu. Salon dışında da hemen hemen aynı kalabalık!  Hayri Gür Spor Salonu ve çevresinde resmi ve sivil yüzlerce güvenlik görevlisi!
Salonunun düzenlenme işini organizasyon firması yaptı. Salonun her yanı süslendi. Partililerin ellerinde parti ve Türk bayrakları... Salonun belirli bölgelerine “Asım’ın nesli zaten kefenli, ha Afrin ha Münbiç’e fark etmez”, “Zeytin Dalı Harekatı onurumuzdur”, “Gölgesinde doğduğumuz bayrağın altında ölmek bizim için şereflerin en büyüğüdür. Başkomutan R.T.E.”, “Severiz zeytini dalından, Afrin’e selam olsun Muhammet’in (S.A.S.) Ordusundan”, “Sayın Cumhurbaşkanım Arsin, Yatırım Adası için size minnettar”, “Afrin, Münbiç sırada, emret Reis, Trabzon Burada” yazılı afişler asıldı.
Giresun’dan helikopter ile Trabzon’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, otobüsle kongrenin yapıldığı salona geldi. Salonun önündeki kalabalığı otobüs üzerinden selamlayan ve çiçek atan Cumhurbaşkanı, daha sonra kongre salonuna girdi. Salonun ortasında ağırlıklı olarak delegeler, tribünlerde ise partililer vardı. Tribündekilerin önemli bir kesimini gençler oluşturuyordu. Kadınlar da hayli fazla idi. Kongre, gerçekten coşkuluydu.

Emniyete göre     
8 bin 800 kişi!

Gazeteci Hakkı Emiroğlu, İYİ Parti’nin Trabzon il merkezi açılışına, Emniyet Müdürlüğünün tespitlerine göre 8 bin 800 kişinin katıldığını söyledi. Hakkı Emiroğlu, çevredekilerle birlikte kalabalığın sayısının daha fazla olduğunu belirterek, “İl merkezi açılışına 10 bin kişi katılmışsa, mitinge bunun üç katı insan katılır” dedi. Emiroğlu, Meral Akşener’i dinleyenlerin önemli bir kesiminin eski MHP, ANAP ve DYP’liler olduğunu kaydederek, “İYİ Parti Ortahisar ilçe başkanı avukat hanım, ANAP eski yöneticilerinden Tevfik Keleş’in kızı. Eski ANAP ve DYP’liler İYİ Parti’ye sıcak bakıyor” dedi.

Görevim gülen
ekip yaratmak!

görevim-gülen-ekip-001.jpg
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu, cumartesi günü Zorlu Grand Otel’de önce Kürşat Başkan’ın, ardından Ali Sağır’ın oğlu Tuna’nın nikahını kıydı.  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in şahitlik yaptığı iki nikahta da Zorlu Grand Otel’in geniş lobisi tıka basa doluydu. Zorlu Grand Otel personeli misafirlere kusursuz hizmet etti. Otelin işletme müdürü Ali Şahin, Başkan Gümrükçüoğlu’na çıkış kapısına kadar eşlik etti. Ali Şahin, kapıda gazetemiz imtiyaz sahibi Hasan Kurt’u görünce, fırsatı kaçırmadı ve “Başkan, seni çok seven Hasan abimiz burada” dedi. Başkan, durdu ve Kurt’a döndü, elini uzattı. İkili tokalaşırken otelin bir görevlisi bu anı fotoğrafladı. Ali Şahin, hızını alamadı ve “Benim görevim gülen ekip yaratmak” dedi. Ali Şahin’in dediği gibi fotoğraf çekilirken, Başkan Gümrükçüoğlu, Hasan Kurt, Hüseyin Örs, Ahmet Çakır ve çevredekiler gülüyordu.


Çelebi, Antalya’ya
neden gidiyor?

yahya-sezai-002.jpg
Trabzon’da ayakkabı sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan İmperial Hastanesi yönetim kurulu başkan yardımcısı Mehmet Çelebi’nin ayda bir Antalya’ya gitmesi farklı yorumlara neden oluyor. İdmanocağı kadın voleybol takımında da bir süre yöneticilik yapan Mehmet Çelebi, İmperial Hastanesi’nin İdmanocağı’na sponsorluk desteği vermesinde etkili olmuştu. Çelebi, İstanbul ve Antalya’ya, bu illerde düzenlenen ayakkabı ve medikal fuarlarına katılmak için gittiğini söylüyor. Antalya’da kaldığı beş yıldızlı otellerin genelde bahçelerinde gezmeyi ve oturmayı sevdiğini söyleyen Mehmet Çelebi, “Antalya’da kafa dinliyorum” diyor. Mehmet beye, iyi gezmeler diyoruz.
***
Çarlık Rusya’sında Naçalniklerin askeri bir adetiydi. Harp esnasında esir aldıkları insanları yüklü bir fidye karşılığında serbest bırakmak sonra hiçbir şey olmamış gibi aynı insanları tekrar tutuklamak. Ve aynı insan için bir kez daha fidye istemek. Bir nevi savaş hukukunu ihlal edip, ordunun gücünü kullanıp mafyatik usullerle kendine imtiyaz sağlamak. Sovyetler Birliği sonrasında Rus ordusu Kafkasya’yı işgale kalkınca yine aynı şeyler oldu. Hatta Türk işadamları Rusların bu tür huyları yüzünden Rusya’da servetler kaybetti. Bu iktidar döneminde benzer durum Türkiye’de müesseseleşti. Yani hukuk parayla alınıp satılabilen, piyasası olan bir emtiaya dönüştü. 15 Temmuz darbe girişimine iştirak ettiği söylenen ve milyon dolarlık pazarlıklarla serbest bırakılan Cemaatin parlak oğlanları da Rusların bu insafsız adetine kurban gitmişe benziyor. (Metin Kondel)
**
AKP yönetici kliği Türkiye'yi nasıl avucunun içine aldı?
Türkiye'nin yakın tarihini perde arkasındaki ağlar, ilişkiler, oyunlar etkilediği için bizim gibi perde arkasını göremeyen insanlar için bu tarihi anlamak nerede ise imkansızdır. Aşağıdaki fotoğrafı anlamlandırıp olan bitenle ilişkilendiremediğiniz taktirde karanlıkta yaşıyorsunuzdur. Benim gibi. Duruşmada; Hakim eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a, Kudüs'te Ağlama Duvarı'ndaki fotoğrafını sorunca avukatı, 'Din hürriyetine aykırı' diye itiraz ettiydi.
 Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Sabataycı olsa bile bu makamda iken bu fotoğrafı neye güvenerek çektirmeyi göze alır? Milyon dolarlık bir soru bu. Cevap bulmaya çalışalım. (Yahya Sezai Tezel)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar