21.02.2022, 10:14

AKDENİZ’DE KARADENİZ FIRTINASI ESTİ!

Alanyaspor, Trabzonspor’a ters bir takım. Trabzonspor’u 6-0 yenmişliği var. Bu sezonda iyi işler yapıyor. Son altı haftada 3 beraberlik, 3 galibiyet almış mağlubiyeti yoktu.

Trabzonspor’da en iyi isim Abdullah Avcı ve ekibi. Açık ara önde olsa da her maça ciddi ciddi çalışıyorlar. Türk futbolunu iyi analiz etmiş. Hücum presle oyuna başlıyor rakibin aklını başından alıyor. Panik yaşayan rakip ne yapacağını şaşırıyor ve taktik değiştirmek zorunda kalıyor.

Trabzonspor maçın daha 5.dakikasında baskılı oyunun karşılığını aldı ve Nwakaeme’nin ayağından ilk golünü buldu. Alanyaspor tamamen şuurunu kaybetti ve Trabzonspor’a teslim olmak zorunda kaldı. 39 dakikaya 4 gol sığdıran bordo-mavililer adeta ilk yarıda futbol resitali sundu.

İlk yarıda Alanyaspor’un tek pozisyonu vardı ama Uğurcan’ı geçemediler.

İkinci yarıya Trabzonspor rahat çıktı ama buna rağmen oyun disiplininden kopmadı. Alanyaspor’un üstüne kontrataklarla gitmeyi tercih etti. Zaman zaman pozisyonlarda buldu ama ilk yarının skorunu değiştirecek gol ve golleri bulamadı.

Hamsik, Denswil ve Abdülkadir’den yoksun halde maça çıkan Trabzonspor bu futbolcuların eksikliğini yaşamadı. Avcı iyi bir kadro mühendisi olduğunu bir daha kanıtladı. Kadro mühendisliği dışında iyi bir strateji olduğunu da ispatlıyor. Her takımın oyun dilini çözüyor ve cezasını kesiyor.

Alanyaspor karşısında oyuna dahil olan her oyuncu verilen görevlerini tam anlamıyla yerine getirdi. Trabzonspor dalga dalga Alanyaspor’un üstüne gitti. 65.dakikada Ahmetcan penaltıya sebep oldu ama Uğurcan harika bir kurtarış yaparak genç arkadaşının hatasını telafi etti. Ahmetcan’ı çok beğendim. Tecrübesi artınca bu takımın sürekli oyuncusu olacaktır.

Trabzonspor’un oyun kurarken mükemmel pas trafiği yapıyor. Gelişigüzel top çevirmiyorlar, gereken yerlere gereken pasları atarak rakiplerinin tamamen oyundan düşmesini sağlıyorlar. Dünkü karşılaşmada Trabzonspor istediğini aldı ve rakipleriyle puan farkını açmaya devam etti.

Puchacz ve Dorukhan’dan bahsetmeden geçemem. İki oyuncuda çok formda ve çok istekli, bu da istikrarlı olmalarının anahtarı… Sanki yeni gelmemişler gibi takımda acemilik çekmediler. Dorukhan bu istikrarını sürdürürse tekrar ulusal takıma gidecektir. Beşiktaş yönetimi Dorukhan’ı seyrettikçe saç baş yoluyorlardır!

Trabzonspor’un gizli kahramanı ise Siopis. Fizik kurallarının alayını yıkıyor. İlk dakikadan oynadığı son dakikaya kadar oyundan düşmüyor, rakiplerine kene gibi yapışıyor, sinirlerini bozuyor.

Trabzonspor, dün Alanyaspor’un üstünden silindir gibi geçti. Akıllarda kalacak tek bir pozisyon bulamayan Alanyaspor daha ağır bir yenilgi alabilirdi.

Maçtan önce Bakasetas ve Siopis’i tribünlere çağırıp çiçek veren, 4.golden sonra Trabzonspor’u alkışlayan Alanyaspor taraftarını cani gönülden tebrik ediyorum.

Deplasman galibiyetlerini sürdürmeye devam eden Trabzonspor alkışların en büyüğünü hak ediyor.

Dünün mottosu;  Akdeniz’de Karadeniz fırtınası esti!

               

               

Yorumlar (1)
Eren 5 ay önce
Kamil Alanyaspor bizi hiç 6-0 yenmedi