Akif beyi tanıyamaz olduk!

Akif beyi tanıyamaz olduk!

AK Parti Trabzon Milletvekili Asım Aykan, CHP Trabzon Milletvekili Akif Hamzaçebi’nin son dönemlerde yapmış olduğu açıklamalarda kullandığı üslubu eleştirerek, “Sayın Hamzaçebi ilk dönemlerinde, olaylara meslek tecrübesi ile olabildiğince tekn

AK Parti Trabzon Milletvekili Asım Aykan, CHP Trabzon Milletvekili Akif Hamzaçebi’nin son dönemlerde yapmış olduğu açıklamalarda kullandığı üslubu eleştirerek, “Sayın Hamzaçebi ilk dönemlerinde, olaylara meslek tecrübesi ile olabildiğince teknik bakmaya çalışan, konuşunca kendisini dinleten bir profil çiziyordu. Son dönemlerinde ise Akif beyi tanıyamaz olduk” dedi.

 

AK Parti Trabzon Milletvekili Asım Aykan, “CHP Trabzon Milletvekili M. Akif Hamzaçebi’yi Trabzon belediye başkanlığı yaptığım dönemlerden tanırım. Daha sonra Parlamentoda beraber olduk. Şehrimiz ve ülkemizle ilgili müşterek siyasi sorumluluğumuz oldu. Sayın Hamzaçebi ilk dönemlerinde, olaylara kendi meslek tecrübesi ile olabildiğince teknik bakmaya çalışan, konuşunca kendisini dinleten bir profil çiziyordu. Son dönemlerinde ise Akif beyi tanıyamaz olduk” ifadelerini kullandı. Siyasetin başkalarına saygı duymak olması gerektiğine inandığını belirten Aykan, “Eleştiri ile aşağılamayı ayırmak için ben kültüründen biz kültürüne geçmek gerekir. Belki partisi kendisine böyle bir görev vermiştir, onu bilemiyorum. Ancak parti gayreti, korunması gereken bazı değerleri göz ardı etmeyi gerektirmemektedir. İktidar partisinin konuşması çalışması ile olur. Muhalefet ağzı ile konuşur. Meclis kürsüsüne çıkmak ölçü ise yarışmanız gereken kişi herhalde Sayın Kamer Genç olmalıdır. Biz ülkenin ve Trabzon’un her konusu ile ilgiliyiz Akif kardeşim. Fındıkta bu mesainin başında gelmektedir” diye konuştu.  Fındığın uzun yıllar ihmal edilmesi sonucunda kronik hale geldiğini öne süren Aykan şöyle devam etti: “Bunda CHP’nin de payı vardır. Sayın Hamzaçebi son zamanlarda madem ki bir profil değişikliği yaşıyor, kendisine şu İş Bankası, CHP, Doğan Grubu, Dışbank, Petrol Ofisi konularıyla biraz daha ilgilenmesini tavsiye ediyorum. Ne kadar da olsa siz her şeyi çok iyi bilirsiniz. Birde şu Ergenekoncuların gönüllü avukatlığını da araştırırsanız ve bizi de bilgilendirirseniz seviniriz.”

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.