AKLIMIZ TFF'NİN SÖRLOTH'A VERECEĞİ CEZADA!

   Trabzonspor Süper ligin gölge lideri, Ezurumspor ise 1. ligte grup liderini takip ediyor.  Türkiye Ziraat kupası çeyrek final ilk maçında Trabzonspor'un kendi evinde aldığı 5-0'lık açık skorla bordo mavili ekip zaten fişi çekmişti. Hal böyle olunca her iki takım da sahaya Erzurum'un soğuk iklimini ısındıracak türden bir dostluk havasında çıktı. Kısmen kar örtüsünün olduğu sahalarda müsabakalar pek ele avuca gelmez. Top tavla zarı gibi dümdüz gittiğinden teknik ve taktik analizden çok fiziksel mücadele ön plana çıkar.

  İlk yarım saatte Trabzonspor'un defansı ile ortasahasının sahaya yerleşimindeki amatörlük Guilherme'nin rakibi takiple elde ettiği sayıyı Hasan Ayaroğlu'nun ayağından bulunan golle eritti. Trabzonspor'un kadrosuna yeni kattığı Da Costa ile Manoel Messias hakkında pek bir bilgim yok. Onları daha ciddi bir rakip karşısında deniz seviyesinde çıplak gözle 90 dakika izlemek gerekiyor.

  Tabi bir yandan gözümüz Aspor'un sevimsiz ekranından maçın aksiyonlarını tartmaya çalışırken diğer tandan alkmız TFF'nin Aleksandr Sörloth'a vereceği cezadaydı. TFF'nin spor memurları Süperligin en efendi futbolcuları Anthony Nwakaeme'ye ve Aleksandr Sörloth'ü eyyam kokan kırmızı kartlarla cezalandırdı. TFF'nin disiplin kurulunun futbol görgüsüzü hakemlerinin hatalarını telafi edecek yerde Trabzonsporluların sinirleriyle oynayan türden abartılı cezalar veriyorlar. Aleksandr Sörloth'un haftasonu içeride oynanacak olan Sivasspor maçında oynayıp oynayamayacağı Erzurumpor karşısında atılacak yarım düzine golden çok daha önemliydi!  

  Maçın ikinci yarısının başlarında Guilherme'nin attığı golden daha ilginci kale direğine topladığında çıkardığı sesti. Bence, gol lazım değil, sakatlanmadan geri dönmeleri çok daha önemliydi. Safkan İngiliz Daniel Sturrige buzda koşamıyor mu, acaba!

  Karlı havalarda futbol oynamanın esprisi şu. Bu maçlarda profesyonel futbolcular fazla sakatlık numarası yapamıyor. Zira ekstradan buz tedavisi ve soğuk hava püskürtmek gerekmiyor. Soru şudur; Trabzonspor'un genç futbolcuları kar manzarası karşısında verdikleri afili pozları neden ellerinde birer kitapla vermezler? Oynadıkları ve şampiyonluğu hedefledikleri ligin adı Cemil Usta sezonu. Trabzonspor'un efsane futbolcusu rahmetli Cemil Usta iyi bir kitap okuru olarak biliniyor. Bu ne yaman çelişki?

  Maçın ikinci yarısında sol kanattan Bilal faal göründü. Yalnız Trabzonspor'un içinde gençlerden oluşan daha yerli ve milli ikinci bir sempatik Trabzonspor daha var. Ve bu Trabzonspor gençler gol attığında yüzlerindeki tebessümden çok daha net gözlemleniyor.

  Neticede Trabzonspor Türkiye ziraat kupasında Erzurumspor karşısında ilk maçta fişi zaten çekmişti. İkinci maçta genç ve yeni transferleriyle yine pozitif bir oyunla farklı galip gelmeyi başardı. Ve yarı finalde Fenerbahçe'nin rakibi oldu. Ama tüm Trabzonsporluların olduğu gibi benim de aklım haftasonu Trabzon'da oynanacak Sivasspor maçı öncesinde TFF'nin Aleksandr Sörloth'a verdiği iki maçlık uçuk cezada tahkimin indirim yapıp yapmayacağında

Önceki ve Sonraki Yazılar