AKP defterini kapattı

AKP defterini kapattı

AKP’den belediye başkanı adayı olacağı iddialarını reddeden Akçaabat belediye Başkanı Şefik Türkmen

AKP’den belediye başkanı adayı olacağı iddialarını reddeden Akçaabat belediye Başkanı Şefik Türkmen

 

Akçaabat’ta üç dönemdir ANAVATAN partisinden belediye başkanlığı görevini sürdüren Şefik Türkmen’in önümüzdeki seçimlerde partisinden mi yoksa AKP’den mi belediye başkanı adayı olacağı merakla bekleniyordu. AKP’de kendisi için süren büyük kavgadan dolayı, bu partiden umudunu kesen Türkmen şöyle dedi: “Partimden istifa etmedim. Seçim çalışmalarıma partim olan Anavatan partisinden devam ediyorum. Artık AK Parti defterini kapattım.”

 

 

AKP Akçaabat İlçe Başkanı Osman Çavuş, Dr. Mahmut Haydar Ustaoğlu’nu AKP’nin Akçaabat belediye başkan adayı olarak göstermişti. Ancak gerek AKP Trabzon İl Örgütü, gerekse genel merkezden gelen tepkiler üzerine Dr. Mahmut Haydar Ustaoğlu sağlık sorunlarını gerekçe göstererek adaylıktan çekildiğini açıklamıştı.

AKP’de adının yeniden konuşulmaya başlanması üzerine Türkmen bir açıklama yaptı. Türkmen bu iddiaların tamamen hayal ürünü olduğunu, AKP’ye geçmek gibi bir niyetinin olmadığını söyledi.

Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen kendisi hakkında yapılan spekülasyonlar konusunda şu açıklamaları yaptı: “Ben kendi partimden istifa etmedim. Seçim çalışmalarıma partim olan Anavatan partisinden devam ediyorum. Bu şartlarda AKP’ye geçmem, oradan aday olmam çok zordur. Kimseyi üzmek gibi bir niyetim yok. Kimseyle de yapmış olduğum bir görüşme yok. Şuanda Anavatan partisinden Akçaabat Belediye Başkanıyım, söylenen sözler, konuşulan konuların benimle bir ilgisi yoktur. Partimin başkanıyım ve çalışmalarıma tüm hızla devam ediyorum.”

 

Akçaabatlı ne diyor

Akçaabat sokaklarında dolaştık ve ‘Şefik Türkmen’ AKP’ye geçsin mi geçmesin mi?’ sorusunu Akçaabatlılara sorduk;

 

Ahmet TARAKÇI (Berber): Akçaabat’a daha faydalı olacaksa geçsin. Olmayacaksa geçmesin. Ama Osman Çavuş ordayken Şefik Türkmen AKP’ye geçmez. Bu şartlarda geçerse Şefik Türkmen dürüstlüğüne leke sürer.

 

Turgut TARAKÇI (yurtdışında işçi): Şefik Türkmen AKP’ye geçerse iyi olur. O zaman iktidarın nimetlerinden Akçaabat faydalanır, şunu da söylemek isterim ki Şefik Türkmen başarılı bir belediye başkanı.

 

Adem GÜRKAN (emekli): Şefik Türkmen kesinlikle AKP’ye geçmesin. Evimde 6 kişi oy kullanacak AKP’ye geçtiği takdirde oyumu başka adaya vereceğim. Şefik Türkmen çok dürüst ve kararlı bir insan geçerse her şeyini bir kanara koyar, kendini bitirir.

 

Mehmet ÇELENK (emekli): Ben Yaylacık mahallesinde oturuyorum. 72 tane oyum var. Şefik Türkmen AKP’ye geçse de geçmese de oyumuz onundur. Kendi partisinden bir problemi yoksa neden AKP’ye geçsin ki.

 

Hüseyin DEĞİRMENCİ (emekli): Şefik Türkmen AKP’ye geçerse iyi olur. Kendi oylarıyla AKP’nin oyları birleşir daha güçlü olur.

 

Onur GAYDAN (esnaf): AKP ve ANAVATAN Partisinin oylarıyla daha güçlü olur. AKP’ye geçmesini çok istiyorum.

 

Yakup ÇELİK (emekli): Şefik Türkmen AKP’ye geçmesini istiyorum, Akçaabat’a daha faydalı olur. Hangi partide olursa olsun oyum Şefik Türkmen’indir.

 

Neşat ÖZBAYRAK (serbest meslek sahibi): Şefik Türkmen kesinlikle AKP’ye geçmesin. 15 yıl başkanlık yaptı, yoruldu AKP daha genç bir aday bulsun.

 

Havva PARLAYAN (ev hanımı): Genel seçimde AKP’ye oy verdim. Belediye seçimlerinde ev halkı olarak Şefik Türkmen’e oy vereceğiz.

 

Hatice MISIR (ev hanımı): Şefik Türkmen AKP’ye geçmesin. Geçerse ona oy vermeyeceğiz. Ayrıca neden geçsin ki. Anavatan partisinden aday olsun, onu çok seviyoruz. AKP’liler inandırıcı değil. Onun gibi bir belediye başkanı kesinlikle bulamayız.

 

Muzaffer MISIR (emekli): Şefik Türkmen AKP’ye geçerse selamı sabahı keserim, daha konuşmam. Anavatan partisinden aday olsun. Arkasından o kadar konuşmalar yaptılar şimdi bunları yutup AKP’ye geçerse kendini bitirmiş olur.

 

Cevat AKAYDIN (emekli): AKP’ye geçsin. İktidar olması nedeniyle Akçaabat’a çok daha faydalı olacaktır. Akçaabat çok daha fazla yatırım alır. Şefik Türkmen’in yaptığı çalışmaları beğeniyorum.

 

Metin MUMCU (esnaf): AKP’ye geçerse iyi olur, iktidar partisidir. Ancak geçmezse de oyumuz Şefik Türkmen’indir. Çalışmaları çok güzel, inşallah tekrar belediyemizin başkanı olur. Köksal USTAOĞLU/ AKÇAABAT

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.