'AKP’de iki başlılık yoktur'

'AKP’de iki başlılık yoktur'

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı'na atanan Muhammet Balta “Bu parti Erdoğan Beder ve bu arkadaşlarımızın ellerinde büyüdü. Onlarla birlikte hareket edeceğiz. Onları rehber gibi göreceğiz. Burada ne bizler ne onlar bu makamların zarar görmelerini istey

“İÇİMİZDE TARTIŞMAYIZ”

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı'na atanan Muhammet Balta, AK Parti İl Binası'nda İl Başkanı olarak ilk toplantısını, Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 73. yıldönümü nedeniyle partiyi ziyaret eden kadın hakkı savunucuları ile birlikte gerçekleştirdi. Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Balta, partide ufak tefek sıkıntılar olabileceğini belirterek, “Uzlaşma sorunu yoktur. Aile içinde sorunlarımızı çözmesini bilen partiyiz. Aile içinde ufak tefek sıkıntılar olabilir. Bunları her zaman aşmasını bildik” dedi. “Yönetiminizi şekillendirirken nelere dikkat edeceksiniz?” sorusuna ise Balta şu şekilde cevap verdi, “İnsan ve insana verilen değeri ön planda tutacağız. Şuana kadar AK Parti'ye gönül vermiş bütün kişilerin görüşlerini alacağız. Bizim çalışamayacağımız hiç kimse yoktur. Önemli olan bizim bakış açımız. En ideal olan ne ise onu yapacağız. Her şeyden önce AK Parti camiası çok büyük bir camia bu camiada yer alan insanlar görev ve sorumluluğunu bilen kişiler. Kendi içimizde bir tartışma yok. Ama kamuoyundaki tartışmaların son bulmasını bekleyeceğiz. Bizler Trabzon'a hep birlikte hizmet etmek istiyoruz. Tek başına iktidarın temsilcileriyiz. Bu manada Trabzon'a hizmet edeceğiz. Kesinlikle aile arasında tartışma olmaz. Herkes temsil ettiği makamın bilincinde. Bütün teşkilat mensuplarıyla gurur duyuyoruz” dedi.

 

“MAKAMLAR ZARAR GÖRMEMELİ”

Erdoğan Beder ve yönetiminin istifa etmemesiyle ilgili soruya ise Balta, “Bu parti onların ellerinde büyüdü. Onlarla birlikte hareket edeceğiz. Onları rehber gibi göreceğiz. Burada ne bizler ne onlar bu makamların zarar görmelerini isteyecektir. Burada iki başlılık yoktur. AK Parti ne yapacağını bilir. Herkes bu manada görev ve sorumluluklarını yerine getirdi ki halkımız bu sorumluluğu AK Parti'ye verdi. Partimizde hiçbir sorun yoktur” bu sözlerle cevap verdi. Balta, Mustafa Yanmış hakkında ise, “Atanmadan önceden de, atandıktan sonrada desteğini esirgememiştir. Bizlerin, herkesin deneyimine, bilgisine, becerisine ihtiyacı var. Bu iş bana ait değil. Herkes bu davaya sahip çıkması gerekir” dedi. Muhammet Balta, Perşembe günü İl Başkanları ve İl Genel Meclisi başkanları toplantılarına katılmak üzere Ankara'ya gideceği söyledi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.