AKP’de il başkanı kim olacak?

Adalet ve Kalkınma Partisinin henüz ne zaman yapılacağı belli olmayan il başkanlığı için çok sayıda partilinin adı şimdiden seslendirilmeye başlandı. Haydar Revi’nin 2019’da yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olacağını söyleyen bir il yönetim kurulu üyesi, ‘Haydar bey, gerçekten iyi çalıştı. Hakkında kimse olumsuz bir şey söylemedi, söyleyemezdi. Revi, muhtemelen milletvekili aday adayı veya belediye başkan adayı olacak. İl Başkanlığı için Faruk Kanca, Murat Solak, Zeyyad Kafkas, Ömer Topaloğlu, Ahmet Uğur Zihni, Hasan Dilekoğlu’nun isimleri geçiyor. Ergin Aydın bey 6 sıra milletvekili adayı idi, önümüzdeki seçimde bir iki basamak aşağı inebilir’ dedi.

akpde-başkan-kim-olacak.jpg

Hangisi daha  fazla kazanıyor?

Trabzon Ortahisar ilçesinde dün sabah saatlerinde hemen her caddede, sokakta trafik tıkandı. Ganita tünelinin liman çıkışında meydana gelen bir trafik kazası, sahil yolu ve Tanjant başta olmak üzere tüm yollarda uzun araç kuyruğu oluşmasına neden oldu. Vatandaşların bir kısmı işyerlerine yürüme gitti.

hangisi-daha.jpg

Gazetemiz sahibi Hasan Kurt, 24 Şubat ilköğretim okulu önünde araçtan indi ve Atatürk alanına yürüdü. Kurt, yürürken emekli öğretmen Fuat Adıgüzel ile karşılaştı.Adıgüzel, Tabakhane dönüşüm projesinin Hacıkasım tarafındaki bölümünü işaret ederek, ‘Büyükşehir belediyesi ara sıra güzel kararlar alıyor. Cudibey ilköğretim okulu yıkılıp burada yapılacakmış. Çok güzel bir karar’ dedi.O esnada Kurt, ‘Hocam, şuradaki eski evler herhalde yıkılmayacak’ diye sordu.

Adıgüzel, ‘Yıkılsaydı şimdiye kadar yıkılırdı. O ev Maçka eski müftülerinden birinin. Türkiye’de son yıllarda müftü, cami hocası ayrıcalıklı bir meslek oldu. Müftülerin, sıfır masrafı vardır. İyi de maaş alırlar. Bugün bakın her müftünün mutlaka birkaç konutu ve parası vardır. Cami hocaları öyle. Bir hoca, bir öğretmenden 500 lira fazla maaş alıyor. Ev kirası, su, elektrik parası ödemezler. Cenazede, Ramazan’da gelirleri vardır. Bir cami hocası bir öğretmenden fazla maaş almamalı’ dedi.

Bunları söyleyen Fuat Adıgüzel, İslam enstitüsü veya İlahiyat fakültesi mezunu bir öğretmen. Fuat hoca, Trabzon’da 40 yıla yakın din ve ahlak dersi öğretmenliği yaptı.

Trabzonspor Divan Genel Kurulu!

Trabzonspor Divan Kurulu’nun hafta sonu Kadir Özcan Tesislerinde genel kurulu var. Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, Divan kurulu üyelerinin kimine imzalı davet mektubu gönderirken kimi üyelere genel kurulun yapılacağı haberi bile verilmedi. Ali Sürmen’in Divan Kurulu üyeleri arasında ayrım yapması olumlu karşılanmadı.

trabzonspor-divan.jpg

Taşçı ve Tolun’un  menajeri kim?

Gazete ve internet sitelerindeki haberlere bakılırsa, Trabzonspor Dinamo Moskova’nın sakatlıktan yeni kurtulan 31 yaşındaki stoperi Serdar Taşçı ile Kasımpaşa’dan Tunay Torun ile söz kesmiş. Tunay Torun, 3.5 yıl önce Almanya’nın Stuttgart takımından Kasımpaşa’ya transfer olmuştu. Torun’un sezon sonu sözleşmesi sona erecek. Trabzonspor Tunay Torun’u transfer ederse bonservis ücreti ödemeyecek.

taşçi-ve--(2).jpg

Trabzonspor eski teknik direktörlerinden biri, Serdar Taşçı ve Tunay Torun’un sıradan oyuncular olduğunu belirterek, iki oyuncunun transferlerinin yanlış olduğunu söyledi. Bu arada iki oyuncunun Menajerlerinin kimler olduğu merak ediliyor.

taşçi-ve--(1).jpg

Yavuz Sultan’ın torunu!

Trabzon Valiliğinin geçenlerde emekli olan efsane basın ve halkla ilişkiler müdürü Salih Özkan, önceki gün bir dönemlerin en hızlı muhabirlerinden biri olan Bülent Deveci ile Ortahisar’daki Kanuni evindeki Yavuz Sultan Selim’in heykelciğinin önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler. Hemen her fırsatta Osmanlının torunu olduğunu söyleyen Bülent Deveci, ‘Yavuz Sultan Selim Hanı çok seviyorum’ dedi.

yavuz-sultan.jpg

Hüseyin Kıran’ın mesajı!

Önceki gün Sarp sınır kapısından Türkiye’ye giriş yaparken gözaltına alınan ve dün Trabzon’da çıkarıldığı mahkemede serbest bırakılan işadamı Hüseyin Kıran sosyal medyada kısa bir mesaj yayınladı. Kıran şöyle dedi,

‘Benim vatan sevgim, ne ana, ne evlat, ne yar sevgisi gibi değildir. Anadan, yardan, evlattan vazgeçerim ama asla vatanımdan vazgeçmem. Benim vatan sevgim her şeyden önce gelir. Özgürlüğüme kavuştum. Bana güvenen benim için çaba sarf eden tüm dostlarıma yürekten teşekkürler.’

hüseyin-kiran.jpg

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar