AKP’li vekiller TS’yi unuttu!

 

akpli-vekiller.jpgDeğirmendere sanayi çarşısından arayan Adnan Aksoy, Trabzonspor’un her galibiyetinden, her başarısından sonra boy gösteren AK Parti’nin Trabzon vekillerinin kongre günü salona gelmediklerini belirterek, ‘Trabzon’daki yerel gazetelerimizin hiçbiri, AK Partili vekillerin salona gelmediklerini, oy kullanmadıklarını yazmadı. Trabzonspor’un başarılarını siyasetlerine malzeme yapanları kınıyorum’ dedi.
Trabzonspor kongresine yalnız AKP’li vekiller değil, oy kullanma hakkına sahip üyelerin yaklaşık yüzde 80’ininden fazlası gitmedi. Kongreye gitmeyenlerin nedeni, seçimlere tek liste ile gidilmesiydi. Buna rağmen Trabzonspor üyeleri ve AKP milletvekilleri o salonda bulunmalıydı. 
CHP den Ahmet kaya, İYİ Parti’den Hüseyin Örs, TS kongresi nedeniyle Ankara’dan Trabzon’a geldiler ve oylarını kullandılar.
 
Zorluoğlu Cumartesi gelecek!

zorluoglu-001.jpgAKP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu, Cumartesi günü Trabzon’a gelecekmiş. AKP’ye yakın gazetecilerden Ali Savaş, Zorluoğlu’nun Van’da veda ziyaretleri yaptığını, Cumartesi günü Trabzon havalimanında karşılanacağını söyledi.
Murat Zorluoğlu’nun büyükşehir adayı olarak açıklanmasından sonra AKP Trabzon teşkilatı ve partililer büyük tepki göstermişti. Zorluoğlu’na bir hafta on gün önce tepki gösterenler, kendisine oy vermeyeceklerini söyleyenler Ali Savaş’ın ifadesine göre karşılamaya gidecekmiş.
Zorluoğlu’nu parti yöneticileri ve partililer mi yoksa belediye ve İşkur işçileri mi karşılayacak bilmiyoruz. Bunu Cumartesi günü göreceğiz.

Tuna başkanlığa göz kırptı!

tuna.jpgTrabzonspor eski asbaşkanlarından Erol Tuna, geçenlerde sahibi olduğu Hilton Otel’de eski ve mevcut yöneticilerle, futbolculara bir yemek verdi. Samimi bir havada geçen yemek sonrası eski yöneticilerden bir isim, ‘Sayın Tuna, gelecek seçimde başkan adayıdır’ dedi.  
Erol Tuna’nın ismi önceki dönemlerde de başkan adaylığına geçmişti. Tuna işlerinin yoğunluğundan, gelen teklifleri ertelemişti. Tuna’nın Trabzon’dan aday olarak gündeme düşmesi, Trabzonspor camiasında olumlu karşılandı.

Akçaabat’ta Türkmen korkusu!

akcaabatta-turkmen.jpg

Türkiye’nin en kıdemli belediye başkanları arasında ilk sıralarda yer alan Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, partisinin üç dönem kuralına takılan isimlerden biri. Türkmen’in 3 dönem kuralına takılmasına rağmen yeniden aday gösterilebileceğini söyleyen bir parti yöneticisi, ‘Şefik beyin ilçe genelinde önemli oranda destekçisi ve oyu var. Şefik bey, yarın muhalefet partilerinden birinden aday olursa, Akçaabat’ta seçim zora girer’ dedi. 
Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen ise gelişmeleri yakından takip ediyor.

Mehmet Turan sahaya iniyor!

Çarşıbaşı eski belediye başkanlarından Mehmet Turan’ın, İYİ Parti’den belediye başkan adayı olacağı söyleniyor. Mehmet Turan’a yakın isimlerden Ahmet Çakır, ‘Mehmet bey, Çarşıbaşı’nda sevilen bir isim. Aday olması halinde seçimin favorisi olur’ dedi. Çarşıbaşı’nda geniş bir çevresi olan Mehmet Turan’ın adaylık konusunda önümüzdeki günlerde açıklama yapması bekleniyor.

Özçay ve  Erdal Saral!

ozcay-ve.jpg

Öz Çay genel müdürü Erdal Saral aynı zamanda ulusal çay konseyi yönetim kurulu üyesi, Çay sanayicileri derneği başkanı ve Of Ticaret Odası Başkanıdır.
Erdal Saral’ın ismi son günlerde İYİ Parti Of belediye başkan adaylığı için geçiyordu. Dün Erdal Saral’ı aradık.
-‘Başkan, 2009 da Saadet Partisi’nden Of belediye başkan adayı idin. Bu seçimde de İYİ Parti’den aday olacağın konuşuluyor’
‘Yok öyle bir şey. Teklif de gelmedi. İşim başımdan aşmış. Asıl yazılacak konuyu bıraktınız siyasete yoğunlaştınız.’
-‘Hayırdır başkan yazılacak konu nedir?’
‘Öz Çay, 2.5 yaprak organik çayda dünya birincisi oldu. Dünyanın en kaliteli organik çayını Öz Çay üretiyor. Bundan daha güzel haber olabilir mi?
-‘Başkan bilmez olur muyuz? Bu haberi birkaç kez yayınladık. Bugün (dün) Şemsettin Öztürk’ün haberi gazetemizde yayımlandı. Almanya’nın Nürnberg kentinde düzenlenen ‘Braubeviale 2018 fuarında genel müdürlüğünü yaptığınız Özçay’ın ürettiği 2.5 yapraklı organik yeşil çay ile dünya inovasyon birinciliği ödülünü kazandı. Başkan Kuzey Ekspres’i ihmal ediyorsunuz.
‘İhmal değil de ara sıra gözümden kaçıyor. Teşekkürler. Bu arada Of’a gelmez oldun. Bekliyorum… Of’a geldiğinizde birincilik ödülü alan çayımızın da tadına bakın.’
Özçay’ı ve çalışanlarını ve tabi ki genel müdürü Erdal Saral’ı kutlar başarılarının devamını dileriz.

Şenol Güneş'in teknik direktörlük kariyeri trajedilerle dolu. 1996'da Trabzonspor'un başındayken teknik direktörlüğün dibini bulmuştu. Sonraki şampiyonluk mücadelelerinde şaibeli bir ahlakçı, kaynağı meçhul bir sofist kesilmişti başımıza. Ama onun Fenerbahçe - Beşiktaş arasındaki "Allah'ım kör et beni!" maçındaki Yeşilçam rolü uzun bir profesyonel kaleci tecrübesini de içeriyordu. Altmışından sonra ise acemi bir "kartal" numarası yapıyor oluşu biz Trabzonsporlular için ciddi bir mizah konusu. Böylesi durumlarda insanın "Parçala bizi Şenol!'' diyesi gelmiyor değil. Trabzonspor'un yeni stadyumuna Şenol Güneş adını verenlerin ne türden bir körlükle ülke yönettiklerinin resmidir; kanatlarını açmış altmışlık yavru kartal pozu. 
(Metin Kondel)

Seversiniz veya sevmezsiniz ama gerçeği görmek gerek; Fransa’da halk seçilmişlere tepkisini gösterebiliyor. Çünkü onlar bizim gibi Türklük ve Müslümanlıkla uyutulmamış. Onlar biliyorlar ki kişisel hakları hiçbir kutsal bahane ile gasp edilemez. Maalesef bizde toplumsal hak arama refleksi “ulül emre itaat”ten “kutsal devlet”e bir yığın uyutucu ile baskılanmış. Yönetimler her türlü toplumsal tepkiyi yasadışı hale getirmek için önce terörize etmiş, sonra yok etmiştir. Yeniçeriliğin halkla birleşip yönetimi sorgulamaya başlamasından “”Vakayi Hayriye” “gezi olayları”na direnenler yok edilmeye çalışılmıştır. Bunun sonucu sürüleşen ve sorgulamayan halk yapısı gelişmiştir. Sorgulayamayan halkın ne bilimi ne siyaseti ne öz güveni olur. 
Maalesef İslam dünyası bilimi kaybetmiştir. Şimdi kasıldığımız İslam dünyası bilim adamları yaşadıkları ve ürettikleri dönemlerde yönetimi sorguladıkları anda din dışı ilan edilmiştir.
Bizim sorunumuz yapısaldır. Bu yapısal sorunu kökünden halletmeye çalışan son ve büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmuştur. Onu da din çevreleri “deccal” “din düşmanı” ilan eder.
Ankara’ya doğru giden trende ne kadar hızlı İstanbul’a koşsanız da tren sizi Ankara’ya götürecektir. Sürü olmaya devam. 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar