Akşener, Ordu ve Giresun’a geliyor!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Çarşamba günü Ordu ve Giresun il başkanlıkları binalarının açılışı için Karadeniz bölgesine geleceği bildirildi.
İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Hasan Saka, ‘Türkiye’nin istisnasız her bölgesinden partimize beklenenin üzerinde katılımlar oluyor. Trabzon genelinde yaptırdığımız anketlerde çok iyi durumda olduğumuzu görüyoruz’ dedi.

akşener-006.jpg
Saka, Meral Akşener’i karşılamak ve Trabzon il merkezinin açılışına davet etmek için Ordu’ya gideceklerini belirterek, ‘Atatürk Alanındaki parti il merkezimiz ve Ortahisar ilçe teşkilatımızda, restorasyon işleri bitmek üzere. İl Merkezimizin açılışını kısa süre içerisinde yapmayı planlıyoruz. Sayın Genel Başkanımıza, açılış için belirlediğimiz tarihleri sunacağız. Hangi tarihi uygun görürse o tarihte il merkezimizin açılışını yapacağız’ dedi.

Soylu neden gelmedi?

soylu-003.jpg

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumartesi günü Trabzon’a gelip Arsin ilçe gençlik kolları kongresine katılacaktı. Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, sosyal medyada Bakan Soylu’nun gelişiyle ilgili paylaşımlarda bulundu ve partilileri bakanı karşılamak için Trabzon havalimanına gelmelerini istedi.
Arsin Belediyesi Soylu’yu karşılamak için seferberlik ilan etmesine rağmen Bakan son anda geziyi iptal etti.
AKP’ye yakınlığı ile bilinen bir internet sitesi, Arsin’de kongrenin yapılacağı yerin ruhsatsız olması nedeniyle Bakan Soylu’nun geziyi iptal ettiğini duyurdu.
Sitenin haberi şöyle;
‘Arsin’de kongrenin yapılacağı yer ile kriz çıktı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin ihale ile kiraladığı Arsin sahilindeki yerlerin ruhsatı olmadığı bilgisi Bakan Soylu’ya iletilmiş, iddia o ki Bakan Soylu ‘Ruhsatı olmayan işletme nasıl hizmet veriyor’ diyerek ruhsatlı bir yerde yapılması talimatını vermiş. Fakat Arsin sahilindeki ikinci tercih edilen yerin de yapı kullanması yokmuş. Gece saatlerce süren bu krizin ardından Soylu gelmeme yönünde karar vermiş’.
Arsin Sahilindeki dolgu alanındaki işletmeler, tesisler Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale ile kiraya verildi. Meğer Büyükşehir’in kiraya verdiği mekanların ruhsatı yokmuş! Belediye ruhsatı, yapı kullanımı vs. olmayan bir mekanı nasıl kuraya verir. Ayrıca, kongrenin yapılması planlanan ikinci mekanın da yapı kullanması yokmuş.
Diğer taraftan, Yomra sahilindeki bir restoran birkaç ay önce ruhsatı, yapı kullanımı vs. olmadığı gerekçesiyle yıkıldı.
Bu nasıl iştir?
Trabzon Büyükşehir Belediyesi, konu ile ilgili herhalde bir açıklama yapar.

İkram’ın misafirleri!

ikram.jpg

Trabzon Ortahisar Yenimahalle sahilinde Mustafa Çolak Hocanın patronu olduğu İkram Sofrası adlı restoranın önceki akşamki misafirleri arasında Trabzon müftüsü Kemalettin Demir, Ali Rıza Akdeniz, İzzet Usta, Mehmet Atmaca, Ömer Tosun, Osman Kaya da vardı. İkram sofrasında balık ve köfte yiyen ekip farklı konularda fikir alışverişinde bulundu.

1001 Evler ahalisinin dolmuş çilesi!

Trabzon'un Çukurçayır Mahallesi'nde yer alan 1001 Pırlanta Evleri ahalisi dolmuşlardan şikayetçi. İlgili durağa defalarca iletmelerine rağmen bir türlü çözüm bulamamaktan yakınan site sakinleri gazetemizin 0506 09 101 61 numaralı WhatsApp ihbar hattına başvurarak konuyu gündeme getirmemizi talep ettiler. Yörenin en yoğun nüfusunun yaşadığı siteden özellikle Meydan'a ulaşımın kelimenin tam anlamıyla skandal olduğunu vurgulayan vatandaşlar, şehre inişte yaşadıkları eziyeti dile getirirlerken, ‘Kimse bu sorunumuzla ilgilenmiyor. Vadi Kent Durağından kalkan dolmuşlar yoldaki yolcuları toplayarak 1001 Evler'e geldikleri için dakikalarca beklemek zorunda kalıyoruz. Oysa en basitinden 2 adet dolmuş 1001 Pırlanta Evleri önünde beklese kısa süre içerisinde dolup insanları Meydan'a taşıyacak. Bunu planlamak o kadar mı zor’ diyorlar.
Bizler aracıyız. İlgililere duyurulur.

Geçmiş zaman olur ki!

CHP Antalya Milletvekili ve eski Genel Başkan Deniz Baykal şu sıralar geçirdiği rahatsızlık nedeniyle Almanya'da tedavi görüyor. CHP siyasetinin en önemli isimlerinden biri olan Baykal, 2004 yılında Rize'den Trabzon'a gelirken, sınırda kendisini karşılayan partililerle birlikte horon tepmişti. Mehmet Akif Hamzaçebi ve Cafer Hazaroğlu ile birlikte horon tepen Baykal'ın fotoğrafını arşivden bulup, çıkartıp, sizlerle paylaşırken, kendisine de acil şifalar diliyoruz.

***

Bu dünya denilen yerde hiçbir şeye neden şaşırmıyorum biliyor musunuz? Nijer'in başkenti Niamey'de hayal bile edemeyeceğiniz kadar kötü şartlardaki bir pazar yerinde geziniyordum. Bir kısmı tencere gibi bir şeyin içinde, bir kısmı da müşterilerin dikkatini çeksin diye kuyruklarından iple asılmış, "kurutulmuş fare" satıldığını gördüğüm günden beri artık her şeye öyle hemen şaşırmıyorum. Hatta öylesine günlük yemek için değil, bildiğiniz şifa niyetine yenildiğini öğrendiğimde ise bayağı şaşırmıştım. Şaşırma kontenjanımı orada doldurduğum için, "asgari ücretten vergi alınmasın" diye yazdığım için özelden bana hakaret edenlerin varlığına hiç şaşırmıyorum. La olum, insanlar kurutulmuş fare yiyor gözümle gördüm, size gelene kadar şaşıracak daha neler gördüm dünyada. Vaktim oldukça tek tek anlatırım isterseniz. (Harun Çelik)

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar