Akşener rüzgarı!

MHP’den ihraç edilen, TBMM eski başkanvekili, İçişleri eski bakanı Meral Akşener’in Ekim ayında kuracağı yeni parti daha kurulmadan ses getirmeye devam ediyor.

akşener-rüzgari.jpg

MHP’de Devlet Bahçeli’den sonra genel başkan olacak isimler arasında yer alan ve partiden ihraç edilmeyen Koray Aydın, dün Ankara’da düzenlediği basın toplantısında Akşener ile birlikte yola devam edeceğini açıkladı.

Koray Aydın’ın, Akşener’in yanında yer alması MHP’de büyük yankı yarattı. Aydın’dan sonra MHP’nin güçlü isimlerinden Oktay Vural’ın da Akşener’in yanında yer alacağı bildirildi. Aydın’ın, MHP’den ayrılması ile birlikte partinin dağılma sürecine girdiği kaydedildi.

Meral Akşener’e yakın bir isim, önümüzdeki günlerde Türkiye’nin tanınmış avukat, yazar ve işadamlarının yeni partide buluşacağını öne sürdü.

Bu isimler arasında Nihat Genç, Onur Öymen, Ümit Kocasakal gibi ünlülerin yanısıra akademisyenlerin de bulunduğu iddia edildi.

Parti programı hazır!

Yeni partinin programı ve ilkelerinin taslağının da hazır olduğu öğrenildi. Uzman bir ekibin hazırladığı parti programında, özellikle Avrupa’nın ekonomisi güçlü ülkelerindeki programlardan esinlenildi.

Akşener; yeni partinin kuruluşu esnasında basın toplantısı düzenleyerek, neden yeni bir parti kurduklarını, yeni partinin ilkelerini, yapacaklarını ve hedeflerini açıklayacak.

Trabzon’da kime görev verilecek?

Yeni partinin Trabzon il başkanlığına kimin getirileceği ve il yönetiminde kimlerin yer alacağı henüz belirlenmedi. Ancak Akşener’in ajandasında tam 11 il başkan adayı var. İl ve ilçe yönetimlerini ise atanan il başkanı belirleyecek. Trabzon il ve ilçe yönetimlerinin üçte veya dörtte birini gençler oluşturacak. Yönetimde üniversite öğrencisi de olacak. Yeni partinin il ve ilçe teşkilatlarında, toplumun her kesiminden kişilerin yer alması hedefleniyor.

ak-partiye-yeni.jpg

AK Parti’ye yeni il başkanı!

AK Parti Trabzon il kongresinde, mevcut yönetimden çok az sayıda ismin yeni yönetimde yer alacağı söyleniyor. AK Parti genel merkezine yakın bir bürokrat, ‘Cumhurbaşkanımızın talimatı doğrultusunda yorulan arkadaşların yerine yenileri gelecek’ diyor.

AK Parti’de uzun süredir suya sabuna dokunmadan, partililerle kavga etmeden, görevini layıkıyla yerine getirmeye çalışan mevcut il başkanı Haydar Revi’nin, yeniden aday gösterilmeyeceği öne sürülüyor.

Gazetemiz spor müdürü Hamza Mısır, AK Parti il başkanın vasıflarını şöyle sıraladı: 1)Sorumluluk alacak.  2) Trabzon'un önceliklerini bilecek 3) Belediyeler ve Kamu Kurumları ile koordine olacak.

***

Haydar Revi’nin İl genel meclisi başkanlığından bugüne fahri danışmanlığını yapan Ali Savaş, Haydar Revi’nin yeniden aday gösterileceğini söylüyor. Savaş, Revi’nin başarılı bir il başkanlığı yaptığını savunuyor.

Bu arada AK Parti’nin Trabzon’daki önemli isimlerinden Adem Keleş’in, dün parti genel merkezinde, MGK genel sekreteri Trabzonlu hemşehrimiz Seyfullah Hacımüftüoğlu ile görüşmek için Ankara’ya gittiği bildirildi. Trabzon’un başarılı iş adamları arasında yer alan Adem Keleş’in, AK Parti’nin yeni il yönetiminde önemli bir görev üstlenmesi bekleniyor.

Emniyet müdürü Arıkan görevden mi alındı, yoksa..!

emniyet-müdürü.jpg

Trabzon Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Arıkan emniyet müdürleri kararnamesi ile görevinden alınmış ve Ankara’ya polis başmüfettişi olarak atanmıştı. Trabzon Emniyet Müdürü Arıkan’ın eşi Ankara’da etkili bir görevde. Arıkan; Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu, Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakcıoğlu gibi ayda bir- iki kez eşlerini görmek için Trabzon’u terk ederlerdi. Gümrükçüoglu’nun eşi İstanbul’da, Bıçakcıoğlu’nun eşi de Ankara’da…

Trabzon Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Arıkan, aynı zamanda süper lig maçlarında TFF temsilcisi olarak görev yapıyordu. Arıkan, emniyet müdürü olduğu dönem pek maçlara gidememişti. Bir süredir Ankara’ya müfettiş olarak gitmek için girişimde bulunduğunu duymuştuk. Ankara’ya giderse hem ailesinin yanında olacak hem de her hafta olmasa bile ayda iki- üç maçta TFF gözlemcisi olarak görev alabilirdi. Ve sonuçta da istediği oldu ve Ankara’ya tayini çıktı.

Ahmet Hakan Arıkan, Emniyet müdürü olarak ayrıldığı Trabzon’a bu sezon ayda bir de olsa muhtemelen TFF gözlemcisi olarak gelecek. Trabzonspor maçlarını izleyecek, raporunu tutacak.

 

Müzelik bina!

 

Trabzon Ortahisar ilçesi Tabakhane yokuşunun başında yolun solunda kalan tarihi binanın amacına uygun olarak kullanılmadığı belirtildi. Atatürk’ün son Trabzon ziyaretinde, kentin ileri gelenleri ve partililerle sohbet ettiği tarihi bina, halk sağlığı müdürlüğü olarak kullanılıyor. Tarihi binanın, Kültür ve Turizm il müdürlüğüne tahsis edilerek müze olarak hizmet vermesini isteyen turist rehberleri, ‘Büyükşehir belediye başkanımız Trabzon’un müzeler kenti olacağını söylemişti. Bu tarihi bina kesinlikle müze olmalıdır’ dediler.

 

*******

 

‘Daha birkaç yıl önce Papa’ya mektuplar yazan, temsili sırat köprüleri kuran, onların üzerinden cennete giriş provaları yapan, Türkiye’nin politikacılarını birer sirk ayısı gibi burunlarından halkalayıp yıllarca peşinden sürükleyen, Afrikalı gençlere bozuk Türkçeyle İstiklal Marşını söylettirdiği için tüm Türkiye’yi deruni duygulara gark eden, Türkçe olimpiyatlarında mesajları okunduğunda salya sümük ağlanan zat Fethullah Gülen değilmiş gibi bugün medyanın kahir ekseriyetinde adamın deccalvari, kötülüğü tahmin edilemeyen bir hobbit türünden temsili resimleri neşrediliyor. Oysa biz şundan adımız gibi eminiz. Bugün Fethullah Gülen’i şeytanlaştıranlar dün Cemaat’in ayak oyunlarıyla siyasete yön veren ve hiçbir vasfı olmaksızın sırf Vatikan’ın onayıyla cahil bir kasaba imamının paltosundan çıkanlardır.’ (Metin Kondel)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar