Akşener ve arkadaşları parti kuruyor!

MHP Genel Başkan adayı olduktan sonra partiden ihraç edilen Meral Akşener ve arkadaşları önümüzdeki günlerde yeni bir parti kuruyor. Akşener’in kuracağı partiye MHP’nin muhalif isimlerinin yanısıra eski Demokrat ve Anavatanlıların yanısıra AKP’den ayrılanlar ve CHP’den de çok sayıda ismin katılacağı bildirildi.

Meral Akşener’in mahkemenin bugün vereceği kararı beklediğini belirten muhalif isimlerden biri, ‘Meral hanım ve arkadaşları çoktan partiyi kurardı. Mahkeme kararını beklediler. Mahkeme bugün çok büyük bir sürpriz olmazsa eski delegelerle kongre yapılmasına karar vermeyecek. Bu durumda Akşener ve arkadaşları da tüzüğü ve kurucularının hemen hemen büyük çoğunluğu belli olan, kuvayi milliye ruhuyla özdeşleşen yeni partiyi kuracaklar. Partinin adı da yakında açıklanır’ dedi.

akşener.jpg

Bu arada Meral Akşener ve arkadaşlarının kuracağı yeni partinin Trabzon il başkanlığına sürpriz bir ismin getirileceği söyleniyor. Akşener’in kurmayları, ismi önceden açıklayıp yıpratmak istemediklerini söylediler.

Arsin’de yatırım adası ve hocanın gölü mayalaması!

Trabzon’daki AKP’ye yakın medya, daha dolgusu yapılmayan, inşaatlarına başlanmayan iki projeyi günler öncesinden mega proje ilan etti. İki proje ile birlikte Trabzon’a 10 bin kişiye istihdam sağlanacağı iddia edildi. AKP’ye yakın medyanın bu hayali iddiasına muhalefet ise mega yalan söylemi ile karşılık verdi.

arsinde-yatirim.jpg

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası eski yöneticilerinde biri, Arsin ilçe merkezi ile Organize sanayi bölgesi arasında yapılacak dolgunun ne kadar olacağı, dolguyu devletin mi yoksa belediyelerin mi yapacağının belli olmadığını kaydederek, ‘Bölgede kaç bin metrekare dolgu yapılacak, bu dolgunun maliyeti ne olacak? Elde edilecek arazinin bir maliyeti var. Dolgu yapıldıktan sonra bu arazi, maliyeti hesaplanarak kiralanacak. Kim, kimler kiralayacak. Sürmene’de tersane yapıldı. Gemi, tekne imal edilecekti. Sonra ne oldu? Sürmene’deki tersane alanını bir firmaya tahsis ettiler. Yarın Arsin dolgu alanı da muhtemelen aynı olacak? Arsin yatırım adası işi, bana hep Nasrettin Hoca’nın gölü mayalamasını hatırlatır. Trabzon Büyükşehir Belediyesi birkaç yüz dönümlük dolguyu iki- üç yılda tamamlayamadı. Arsin’de Akyazı dolgusunun iki katı büyüklüğündeki alan kaç yılda dolar. Dolguyu, ne diyelim biz görmesek bile inşallah çocuklarımız görür. Trabzon kalkınır’ dedi.

 

Hastanelerin hepsi

kapatılacak!

 

Akyazı dolgu alanının Akçaabat tarafındaki yaklaşık 400 dönümlük kısmına yapılması düşünülen Şehir Hastanesinin, yapılması halinde Trabzon’daki devlet hastanelerinin bir iki istisna dışında hepsinin kapatılacağı söyleniyor.

Şehir Hastanelerinde hemen her branşın ayrı bir blok olarak bulunduğunu belirten bir uzman, ‘Şehir hastanesi yapıldıktan sonra Akçaabat Haçkalı, Fatih Devlet, Numune, Ahi Evren, Kemik Hastalıkları Hastanesi, hatta Kaşüstü Araştırma Hastanesinin kapatılacağını tahmin ediyorum. Belki bir tek KTÜ Tıp Fakültesi ve Farabi Hastanesi kalır. Bu hastaneler kapatılmadığı sürece şehir hastanesi iş yapmaz. Şehir hastanesine kimse gitmez’ iddiasında bulundu.

Akyazı’daki şehir hastanesinin, diğer vilayetlerde yapılan şehir hastanelerinden daha maliyetli olacağını kaydeden uzman, ‘Akyazı’daki Şehir Hastanesi fore kazıklar üzerine oturtulacak. Orada üç beş metre derine in, temel atla inşaat olmaz. Yüzlerce fore kazığın bir maliyeti var. Ayrıca, hastanenin bodrum katları deniz seviyesinde olacağı için çok rutubetli olur. Türkiye’de Akyazı’da şehir hastanesi yapacak bir yatırımcı zor bulunur. Yabancı ortakla belki olabilir. Bunun da hem yapımda hem de daha sonraki yıllarda yani faaliyete geçtikten sonra çok büyük maliyeti olur. O nedenle, Ankara Akyazı’da şehir hastanesi yapılmasından vazgeçebilir’ dedi.

 

Hayvan bakım

merkezini denetledi!

 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı, henüz yapımı tamamlanmayan Hayvan barınağını gezdi, çalışmaları yerinde inceledi. Çağlayan mahallesi Kendirli mevkiinde inşa edilen hayvan barınağının Türkiye’nin en büyük hayvan barınaklarından biri olduğu bildirildi. Başkan Orhan Gümrükçüoğlu, ‘Biz hayvanları da düşünüyoruz. Bu barınağı hayvanları yaşatmak için inşa ediyoruz’ dedi.

 

Gülcemal’de

dam mam yok!

 

Beşirli sahilindeki Gücemal projesinin, liman ve barınak bölümünde dam yapılmayacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nun, Beşirli’deki Gülcemal projesinde dam yapılıp yapılmayacağı sorusuna ‘Bizim projemizde kayık çekik yerleri var. Otomobilinizi nasıl otoparka park ediyorsanız, kayıklarınızı, motorlarınızı da Gülcemal’deki kayık-motor otoparkına park edeceksiniz’ dediği öğrenildi.

Bu arada Büyükşehir Başkan yardımcılarında biri ise, ‘Beşirli ve Akyazı’da mevcut balıkçı kooperatiflerinin 500 civarında üyesi olduğunu, dam alabilmek için onlarca kişinin sırada beklediğini belirterek, ‘Balıkçı barınaklarındaki bu dam işi yanlış. Barınaklarda damı olanların yarısından fazlasının balıkçılıkla bir işi yok. Forum sahilindeki barınağın durumu ortada, Gülcemal’de de dam yapılırsa aynısı olacak. O nedenle biz dam mam yapmayacağız’ dedi.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar