Akşener’in dönüşü!

İYİ Parti’nin dün olağanüstü genel kurulu vardı. İYİ Parti’nin binlerce delege ve üyesinin katıldığı olağanüstü genel kuruluna medya ambargo uyguladı. Halk TV’nin yayımladığı ve birkaç haber kanalının birer-üçer dakika yer verdiği kongrede Genel Başkan Meral Akşener, tüm delegelerinin oyuyla yeniden genel başkan seçildi.
İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener, 80 kişilik genel idare kurulu üyelerinin çarşaf liste ile belirlenmesini önerdi, ancak delegeler buna karşı çıktı. Bin küsur delege genel idare kurulu üyelerinin belirlenmesinde blok liste yapılmasını ve genel idare kurulunda yer alacak isimleri de Meral Akşener’in tespit etmesini istedi. 
Akşener, delegelerin isteği doğrultusunda, partisinin önde gelen isimlerinin de görüşünü alarak yeni genel idare kurulunu belirledi.
İYİ Parti, dünkü görüntüsü ile pes etmediğini ve mücadeleye devam edeceğini net bir şekilde ortaya koydu. Hükümet ve medya baskısı ve sansürüne rağmen, İYİ Parti toplumda ne denli karşılık bulacak bunu önümüzdeki günlerde ve de yerel seçimde göreceğiz.

Atatürk Alanındaki
TS bayrakları!

Eskiden Trabzonspor taraftarları, hemen her sezon öncesi kentin merkezindeki cadde ve sokakları Trabzonspor bayrakları ile süslerdi. Bu gelenek son yıllarda askıya alınmıştı. Bu sezon öncesi taraftarlar kentin merkezini gelin gibi süslemişlerdi.
Büyükşehir Belediyesi ise, birkaç gün önce bir gece ansızın Atatürk Alanı ve çevresindeki Trabzonspor bayraklarını topladı. Geçmişte böyle bir olay yani toplatma olsa idi, tepkilerin ardı arkası kesilmezdi. Büyükşehir’in bu eylemine bu kez pek tepki gelmedi. Büyükşehir, bayrakların güvenlik kameralarının önünü kestiği için toplatıldığını açıkladı. Dün öğle saatlerinde Atatürk Alanı çevresindeki işyerlerinin birinde çalışan vatandaş aradı ve ‘Trabzonspor bayraklarının sökülmesinin nedeni, Cumhurbaşkanının bu alanda konuşma yapacak olması idi. Bayraklar, Cumhurbaşkanının görüntüsünü kesmemesi için toplatıldı’ dedi. 
Vatandaşın yorumu bu şekilde!
 
Erdoğan’ın mitingine
neden az katılım oldu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün öğle sonrası Rize’den Trabzon’a geldi, önce Zorlu Grand Otel de AK Parti Trabzon genişletilmiş il toplantısına katıldı, ardından Atatürk Alanında büyükşehir belediyesi binasının balkonundan halka seslendi, sonra Ramada Otelde sivil toplum örgütleri, dernekler vs. başkan ve yöneticileriyle bir araya geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan için, dün Trabzon’un meydan bölgesinde kuş uçurtulmadı. Maraş Caddesi Postane girişinde kesildi. Boztepe’den sahile inen araçlar için Gazipaşa Caddesi açıktı. Meydan bölgesi çevresindeki yollar bariyerlerle kesildi. Cumhurbaşkanı için dün Trabzon’da tahminimiz o ki, çevre illerden gelenlerle birlikte binlerce resmi ve sivil güvenlik görevlisi vardı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, belediye binasının balkonundan yaptığı konuşmasına teşkilatların ve belediyelerin yoğun çalışmasına ve halkı miting alanına davet etmesine rağmen pek ilgi gösterilmedi. AK Parti Trabzon il yönetiminden bir isim, kalabalığın az olmasını vatandaşın yaylada, fındık bahçelerinde ve denizde olmasına bağladı. CHP milletvekili adaylarından Nuri Aydın ise, ‘Vatandaşın kolu kanadı kırıldı. Ben daha az kalabalık bekliyordum. Belediyeler çalışmasaydı, o alan iyice boş kalırdı. Vatandaş, mitinge katılmamasını uyarı olarak nitelendiriyorum’ dedi.

Cahit Turhan’a talimat!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Trabzon il danışma kurulunda yaptığı konuşmada, hükümetleri döneminde Trabzon’a yaptıkları yatırımları belirtti. Cumhurbaşkanı davetliler arasında bulunan Trabzonlu olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’a ismiyle hitap ederek, Trabzon’da yapımı devam eden yolları bitirmesini istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Uzungöl’ün de iyi durumda olmadığını söyledi. 

Dolgu tam gaz!

Büyükşehir Belediyesinin, Gülcemal projesinin ilk bölümünün dolgusuna net rakam açıklanmamasına rağmen 40 ila 50 milyon lira arasında bir harcama yaptığı söyleniyor. Büyükşehir Belediyesi, Projenin devamına henüz para harcamadı. 2. bölümü hafriyat döküm alanı yapan Büyükşehir Belediyesi, bir yandan denizi doldururken diğer yandan da para kazanıyor. Dolgu alanına döküm yapan her kamyondan 50- 60 lira arası para alan Büyükşehir Belediyesi, alanın mendirek ve dalgakıran dolgusunu ihale edecek. Bu arada Büyükşehir Belediyesi’nin projenin ilk bölümünün düzenlemesini neden başlatmadığı merak ediliyor.

FB’li, GS’li, BJK’li arkadaşlara!

Testi kırılmadan baştan anlaşalım. Fenerbahçeli, Galatasaraylı ve Beşiktaşlı arkadaşlarıma ilanen duyurulur! Arkadaşlar malumunuz olduğu üzere yeni sezon başladı. Çok sevdiğim, çok değer verdiğim ve beni çok seven ve değer veren bu üç takım taraftarı arkadaşlarımdan ricamdır. Lafı eğip bükmeyeceğim, hayatımda fanatik olduğum tek konu Trabzonspor taraftarlığıdır. Sayfamda da 20 binden fazla Trabzonsporlu renktaşım var. Ve onlar ile bu profilim üzerinden iletişim kuruyorum. Sizden ricam, Trabzonsporlu renktaşlarım ile yaptığım paylaşımlara karışmayın ve dahil olmayın. Yeri gelir bir düşünceniz olursa, kibarca söylersiniz, ona eyvallah. Baştan söyleyeyim de sonra kalpler kırılmasın, gönüller incinmesin. Delikanlı gibi açıktan söylüyorum bu üç takımının taraftarı olan dostlarımı tabii ki çok seviyorum ama bu üç İstanbul takımına ciddi antipati duyuyorum. Trabzonsporlu olmayan okurlarıma şirin gözükmek için asla yapmacık tavırlar içine girmem ve rol yapmam. Sevmiyorum la bu üç takımı da! Hülasa, yeni sezonda kalbimin tek sahibi Trabzonspor'uma başarılar diler, sempati duyduğum Ankaragücü'ne lige hoş geldin der, üç İstanbul takımına da üstün başarısızlıklar dilerim.
(Harun Çelik)

Önceki ve Sonraki Yazılar