Akşener’in mitingi!

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önceki gece geç saatlerde Trabzon’a geldi ve Zorlu Otel’de konakladı. Akşener, öğle sonrası ise Atatürk Alanında halka hitap etti.
Miting yazılarından okurlar genelde kalabalığı ve mitingler arası farkı merak ederler.

iyi-parti-genel-baskani-meral-aksener,-trabzonda--(10).jpg
Dün, haftanın ikinci günü. Miting saati 14.30.  İYİ Parti Trabzon il başkanı Azmi Kuvvetli, mitingin iş günü yapılması nedeniyle alanın dolu olup olmayacağı konusunda endişeliydi.  Kuvvetli, endişe etmekte de haklıydı. Çünkü zamanlama iyi değildi. 
Dün, Miting saatinden beş-on dakika önce alana gittik. Alanı ve çevresine göz attık. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitinginde binlerce güvenlik görevlisi, İşkur ve belediye çalışanı vardı. Dün, ilçelerden köylerden ve kent merkezinden gelenler alanda idi. Parkın içi de yoğundu.  
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingi belki daha kalabalıktı ancak Akşener’in mitinginin de geri kalır yanı yoktu. Kimilerine göre daha kalabalıktı. 
Mitingi bariyer dışında Yeşilyurt Otel’in önünde takip eden Dr. Ahmet Ömeroğlu ve Diş Hekimi Teoman Yılmaz da beklemedikleri bir kalabalıkla karşılaştıklarını söylediler. 
Mitinge CHP de destek verdi. CHP il başkanı Güzide Uzun, Belediye Başkan adayları ve teşkilatlar da mitingin görkemli geçmesi için büyük çaba sarf ettiler.
Mitingler, az da olsa seçimler için işaret verir. Dünkü görüntü, millet ittifakının Trabzon ili genelinde AKP’nin ensesinde olduğunu ortaya koydu.
Bu arada Çarşıbaşı Yavuz köylü 70 yaşındaki Asiye Kelleci hanımın, sosyal medyada ve Meral Akşener’in daveti ile çıktığı kürsüdeki söylemleri, bize öyle geliyor ki yalnız Trabzon’da değil Türkiye’de muhalefetin oyunu bir iki puan arttıracak gibi.

 Başkan adayları moral buldu!

baskan-adayylari.jpgİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in konuşmasından sonra sahneye millet ittifakının Trabzon Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları davet edildi. Teker teker sahneye çıkan başkan adayları el ele vererek vatandaşları selamladı.  Mitingin görkemli geçmesi başkanlara bir yerde doping oldu. Bazı ilçelerde şans verilmeyen adaylar bile kazanacaklarını söylemeye başladılar. 

Sandık açılmadan seçim bitmez!

 sandik.jpg AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu, ‘Sandık açılmadan seçim bitmez. 31 Mart’a kadar tempo düşürmeden çalışacağız, vatandaşa projelerimizi ve hedeflerimizi anlatacağız’ diyor. Trabzon’un yeni dönemde şaha kalkan bir kent olacağını söyleyen Zorluoğlu, ‘Projelerimizi açıkladık. Vatandaşımızdan onay ve destek aldık. Bir yandan çalışmalarımızı sürdürürken diğer yandan yeni dönem için hazırlık yapıyoruz’ dedi.
 Ahmet Metin Genç fark yaratıyor!

ahmet-metin-003.jpeg  AK Parti Ortahisar Belediye Başkanı ve başkan adayı Ahmet Metin Genç, tanınırlık açısından önde olan bir isim. AK Parti’nin kuruluşundan beri partisi için bir nefer olarak çalışan Ahmet Metin Genç, ‘Ortahisar’da yaşayan vatandaşlarımızın hepsine eşit oldum. Önümüzdeki dönemde çizgimden bir santim şaşmayacağım. Vatandaş ta bunu bildiği için bize destek veriyor’ diyor.

Salih Akyüz farkı kapattı!

salih-akyuz-012.jpgCHP Ortahisar Belediye Başkan adayı Salih Akyüz, son yapılan kamuoyu anketlerinde Ortahisar’da iyi durumda olduğunu söyledi. Akyüz, ‘Ortahisar’ın her mahallesinde hemen her hafta arkadaşlar nabız tutuyor, araştırma yapıyor. Sahaya indiğim günden bugüne önemli bir mesafe aldık. İlk günlerde bize olan destek bugün iki katına çıktı. Beklemediğim çevrelerden destek alıyorum. Bu da iyiye işaret’ diyor.

Kazanacağız!

kazanacagiz.jpgİYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Atakan Aksoy, ‘Dün bize şans vermeyenler bugün Atakan hoca seçimi kazanabilir, demeye başladı. Ben ise ilk günden bugüne bu seçimi kazanacağım, diyorum. Trabzon’un her yanından gelen destek bunun bir göstergesi. Trabzon bizimle birlikte üreten, istihdam sağlayan ve iyi yönetilen bir belediyeye kavuşacak’ diyor.

Görsoy’un ekibi!

gursoy.jpgArsin Belediye Başkan adayı Sait Gürsoy ve meclis üyeleri dün yerel gazeteleri ziyareti çerçevesinde Kuzey Ekspres’te idiler. Sait Gürsoy’un sağ kolu Makine Mühendisleri Odası eski başkanı Şaban Bülbül. Bülbül, Arsin belediye başkan aday adayı idi. Aday gösterilmedi, 1. Sıra meclis üyesi oldu ve Sait Gürsoy ile birlikte koşuyor, koşuşturuyor. Arsin’in sorunlarını ve yapacaklarını anlatan Sait Gürsoy, ‘Bizimle birlikte Arsin’de yeni bir dönem başlayacak’ diyor. 

Defineciler terör  suçlusu sayılmalı!
defineciler.jpgTurist rehberi Metin Yılmaz, Mersin’in Erdemli ilçesinde Şeytan Deresi Kanyonu’nun yamaçlarında MÖ 2. ve MS 3. yüzyıllar arasında yapıldığı tahmin edilen Adamkayalar, defineciler tarafından her geçen gün tahrip edildiğini belirterek; ‘Dünyanın en güzel, en değerli ülkesine sahibiz ve ülkemizi en değerli yapan hiç şüphesiz ki geçmişi Göbeklitepe ile başlayan onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış olması, fakat tarihe ve geçmişe sahip çıkacak bilincin olmadığı da ortada. Tarihi ve kültürel değerlerimize böyle saldırınin olmadığı gün geçmiyor, her gün güzel ülkemizin farklı bölgelerinden böyle çirkin haberler geliyor. Üzgünüm, çok üzgünüm biz bu ülkeye sahip olmaya galiba hiç layık değiliz. Definecilik ve tarihi eser kaçakçılığı terör suçu sayılmalı!’ dedi.
Metin Yılmaz; yaklaşık 250 yıllık bir zaman dilimi içinde işlendiği tahmin edilen ve 11 erkek, 4 kadın, 2 çocuk, bir dağ keçisi ve kartaldan oluşan Adamkayalar’a ulaşım sarp bir yamaçta yer alması nedeniyle oldukça zor olduğunu görkemli görünüşleri ile ziyaretçileri büyüleyen bu eserlerin, koruma olmaması nedeniyle definecilerin de talanına uğradığını söylüyor.

Sarıkamış Gazisi!

sarikamis.jpgTrabzon İdmanocağı eski asbaşkanlarından, doğa sporcusu, sarraf İbrahim Sarı, birkaç gün önce ekip arkadaşları ile birlikte Kars Sarıkamış’a kaymaya gitmişlerdi. Dağların fatihi ünvanlı İbrahim Sarı, aynı zamanda iyi bir de kayakçıdır. İbrahim, kayarken değil de kaymaya hazırlanırken düştü ve ayağını kırdı. Kırık ayakla Sarıkamış’tan Trabzon’a gelen İbrahim Sarı’ya önceki gün bir özel hastanede müdahale edildi. Kırıklar düzeltildi ve alçıya alındı. İbrahim Sarı kardeşimize geçmiş olsun diyoruz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar