'Albayrak devam etmeli'

'Albayrak devam etmeli'

Trabzonspor başkan yardımcısı İbrahim Baturoğlu, Kuzey Ekspres’e çarpıcı açıklamalarda bulundu

ALBAYRAK’A SÜRE VERİLMELİ

“Nuri Albayrak, kongrede başkan adayı olup olmayacağını açıklamadı. Yeni yönetimde görev alıp almamamız çok da önemli değil. Önemli olan, kulübün düzlüğe çıkmasıdır. Bu kulübün bugünkü şartlarda Albayrak ile düzlüğe çıkacağına inanıyorum. Akyazı projesi, Trabzonspor için talih kuşudur. Bu işin bürokratik işlemleri bitirildi. Bu proje ile birlikte Trabzonspor geleceğini kurtarır”

 

TERMİNALE KARŞILIK ARSA

“Akyazı projesi çok yönlü bir projedir. Orada yalnız stat yapılmayacak. Değirmendere’deki Terminale karşılık Trabzon Belediyesi’ne oradan 3 – 5 kat arsa vereceğiz. Değirmendere’deki terminalin yerini paraya çevireceğiz. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’ne arsa verip, Avni Aker’in ve Yavuz Salim sahasının yerini alacağız. Devlet Hava Meydanları’na tesislerin bulunduğu yere karşılık para alacağız’

 

HİÇBİRİ YETERLİ DEĞİL!

“Trabzon’dan başkanlığa soyunan arkadaşların hiçbirini yeterli görmüyorum. Hepsi, birer değerdirler. Ancak, bu iş Trabzon’daki arkadaşların ekonomisini aştı. Bu arkadaşların hiçbiri bu yükü kaldıramaz. Seçimi kazansalar bile 6 ay sonra kongreye giderler; götüremezler.

Çünkü, bugünkü tablo içerisinde bu kulübe her yıl 20 trilyon lira ek kaynak gerekiyor. Bu kaynağı nereden bulacaklar”

 

10 GÜNDE KAVGA ÇIKAR

“Trabzonspor Başkanının, hem maddi hem de manevi olarak ağırlığı olmalı. Yani karizmatik olmalı. Bir telefonla kapı açtırmalı. Gittiği her yerde saygı görmeli. Ayrıca, Trabzonspor Başkanı yönetimde yer alacak olanlardan da farklı olmalı. Yönetimde Başkandan zengin veya başkandan daha fazla para veren biri çıkarsa o başkan görev yapamaz, ezilir. Yönetimde de 10 gün sonra kavga çıkar”

 

‘DOĞAN’ BÜYÜK ZARARDI

“Ziya Doğan, bu kulübü en az 10 milyon dolar zarar uğrattı. Başkan’a, “Ziya Doğan ile devam etmeyelim” dedim. Ama, o dinlemedi. Ziya Doğan ayrıldıktan sonra başkan bana, “Haklısın” dedi. Fazla futbolcu aldık ama bir o kadar da sattık. Bu işten zarar etmedik. Bizi zarara uğratan Ziya Doğan’ın istek ve raporlarıdır. Satılması gereken oyuncuları sattırmadı. Kendi kafasındakileri aldırdı. Engel olamadık”

 

GÖKDENİZ VE HÜSEYİN

“Gökdeniz Karadeniz, Hüseyin Çimşir ve İbrahima Yattara’yı 13.5 milyon Euro’ya satıyorduk. Ziya Doğan, Yattara’nın satışına onay verdi, Gökdeniz ve Hüseyin’in satılmasına onay vermedi.  Rusya’nın Rubin Kazan kulübü Gökdeniz’i istedi. Hüseyin’i ise, “Gökdeniz’i verirseniz alırız” dediler; satmadık. Yine Ziya Doğan’ın yüzünden Stepanov’dan da 4 milyon Euro zarar ettik.”

 

İÇİMİZDEKİ İRLANDALILAR

“Sivas maçını kaybetmemiz için özel gayret sarf eden Trabzonsporlular var. Bunları isim isim söyleyebilirim. Bazılarında bize karşı büyük bir öfke ve kin var. Yanlış ve hata yapmış olabiliriz. Ancak, Trabzonspor’u iddia edildiği gibi kötü yönetmedik. Paralı değil, borçlu bir kulüp devraldık. Ayrıca, göreve geldiğimizde iki-üç futbolcu haricinde tüm futbolcular gitmek istiyordu. Hepsini takımda tuttuk’

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.