Albayrak izdihamı!

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün memleketi Trabzon'daydı... AK Parti İl Başkanlığı Bakan Albayrak için hayli güzel bir karşılama programı hazırlamıştı. Partililer sabah saatlerinden itibaren havalimanına akın etti. Oldukça kalabalık bir topluluk Albayrak'ı bağrına bastı... 0c93b937-191b-4c5d-befa-b1e9a35d8118.jpgBakan Albayrak son zamanlarda eleştirilerin odağındaki isimdi. Albayrak belki de böyle bir karşılama beklemiyordu. Bu karşılamanın kendisine hayli moral verdiğini söyleyebiliriz. Albayrak bu coşkuyu karşılıksız bırakmadı kısa bir konuşma yaptı alanda... Albayrak, 'Hem baba ocağım hem de ana ocağım... Bu güzel, sıcak, samimi ve muhabbetli karşılaşama için bu güzel hafif çiseleyen klasik Trabzon sabahından hoş geldiniz, sefalar getirdiniz’ diyerek hemşehrilerine seslendi, teşekkür etti.
Bakan Albayrak, havalimanından beraberindeki heyetle 4.Uluslararası İpekyolu İşadamları zirvesine katılmak üzere otele geçti ve Trabzon iş dünyasına önemli mesajlar verdi.
Ekonomiye dair açıklanan tüm verilerin olumlu ışığı altında Bakan Albayrak'ın mesajları da güçlüydü. Albayrak, zor bir dönemi güçlü bir duruşla atlattıklarını, büyüme rakamları ve enflasyon rakamlarını, Türkiye'ye karşı pozitif bakmayan derecelendirme kuruluşlarının bile revize etmek zorunda kaldığını vurguladı ve geleceğe dair çok olumlu açıklamalarda bulundu. Haberin detaylarını haber sayfalarımızda bulabilirsiniz.
 
İl Başkanlığına da gitti
  9350c8c0-ce4b-4f09-9f4f-aa7815296875.jpg Albayrak, AK Parti Trabzon İl Başkanlığı'nı da ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi. Ziyarette konuşan Bakan Albayrak, Türkiye'nin hedeflerine adım adım ilerlediğini belirterek, 'Türkiye çok tarihi dönemlerden geçiyor daha da iyi bir noktaya gidiyor. Her geçen gün üzerine koyarak çok daha iyi bir yere gidecek. Kolay değil Türkiye, 6 yıldır bir fiil savaşta; çok yoğun bir mücadele veriyor ve her birinden güçlenerek çıktı. Daha geçtiğimiz ay Barış Pınarı operasyonu üzerinde çok tarihi, tüm dünyada ses getiren bir sürecin içinden alnının akı ile çok önemli kazanımlarla çıkan büyük ve güçlü Türkiye, hedeflerine adım adım ilerliyor. Ülkemiz için memleketimiz ve Trabzon'umuz için bu süreçler inşallah çok daha güzel olacak' mesajı verdi.
 

Murat Başkan adım adım!
491ac08c-b0ab-4b39-917b-8bcc0b1572ab-001.jpg  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, şehrin meselelerini çözmek için adım adım ilerliyor. Başkan Zorluoğlu, otogar sorununu çözmek için 2 yıl zaman istemişti ve bu anlamda çalışmalara başlandı. Umuyoruz ki başkan yeni terminal meselesini bu süreçte halledecek ve Trabzon şehri özlemini duyduğu modern bir otogara kavuşacak.
  Başkanın yine sözünü verdiği ama zaman biçmediği bir sorun da Değirmendere bölgesindeki sanayi sitelerinin kaldırılması ve yepyeni bir sanayi sitesi inşa edilmesi. Bu anlamda da sanayi esnafı yönetimleri ve dernekleriyle sık sık bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunuyor.
Önceki gün de sanayici esnafıyla bir kez daha bir araya gelen Zorluoğlu'nun yeni sanayi sitesi için de kararlılığını verdiği mesajlardan anladık. Yeni sanayi sitesi Trabzon'un olmazsa olmazlarından biridir. Sanayi sitesi derneğinin de çabaları yadsınamaz ve mutlak değerlendiriliyordur.
Şu bilinmeli ki hiçbir sorun ortak akıl yürütüldüğü sürece çözümsüz kalmaz. Başkan Zorluoğlu'nun bu soruna da bu dönem içerisinde bir neşter vuracağını tahmin ediyoruz.

 Metin Alper'in TGC ziyareti
 75e07b62-e5e3-432d-ae0a-b29d48e3f6fe-001.jpg  Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper, Trabzon  Gazeteciler  Cemiyeti’ni ziyaret  ederek gazetecilerle sohbet etti. Sohbette, eski emniyet müdürlerinden tutun da birim müdürlerine kadar herkes ve Trabzon konuşuldu. Gazeteciler Bülent Deveci, Osman Çavuşoğlu, Kamil Anahar, Faruk Ata, Nevzat Yılmaz ile Emniyet Müdür Yardımcısı Kazım Günay Demiralay’ın da katıldığı sohbet çok samimi bir havada geçti.
  Metin Alper,  sohbete katılan gazetemiz spor müdürü Kamil Anahar’a da gazetemizdeki yangın olayına ilişkin geçmiş olsun dileklerini iletti. Müdür Alper, yaşanan olayın hemen ardından gazetemiz sahibi Hasan Kurt'a geçmiş olsun dileklerini iletmişti. Kendisine bir kez daha bu vesile ile teşekkür ediyoruz.
 

Başkan Genç'e Araklı heyeti!
 87c61b86-d0f1-46ca-b377-c954c7dffa13-002.jpg  Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, Ak Parti İlçe Başkanı Şaban Bıyık, meclis üyelerinden Kenan Bağçiçek, Hasan Çebi ve Hüseyin Özderya ile birlikte Ortahisar Belediye Başkanı  Ahmet Metin Genç’i makamında ziyaret etti. Araklı Belediye Başkanı Çebi ve beraberindekiler yeni yapılan Ortahisar Belediye binasının hayırlara vesile olmasını temenni ederek Başkan Genç’e çalışmalarında kolaylık dilediler. Ziyarette hoş sohbetler yapıldı. Başkan Genç de ziyaretten ötürü Araklı heyetine teşekkürlerini iletti.
 Erkan Ocaklı'nın hakkı teslim edildi!
   3edb380b-ac3e-4217-a281-4ef9a5161c65-002.jpgKimlerin yüreğine dokunmamıştır ki Erkan Ocaklı... Aramızdan ayrılalı 11 yıl oldu... Hiç böylesi bir etkinlik yapılmamıştı onun için. Nihayet onu ve ölümsüz şarkılarını anmak için Ortahisar Belediyesi güzel bir organizasyona Trabzon Yazarlar Derneği ile imza attı. KTÜ Atatürk Kültür Merkezini sevenleri doldurdu, sanatçı dostları onun türküleriyle salonu inletti, dinleyenler hem hüzünlendi hem eğlendi. Geç bile kalınmıştı bu etkinlik için. Ortahisar Belediyesi ve Trabzon Yazarlar Derneği'ne Erkan Ocaklı'nın türkülerinin dillendirildiği, anıların yaşatıldığı bu etkinlik için teşekkür ediyor, devamını diliyoruz.
 Muharrem’e çağrı!
  d6554d1e-340e-4d5c-b183-c06c0e429729-002.jpgMuharrem… Sen ince adamsın. Yandaşlara fırsat verme yuvana dön. Genel başkanlık sevdandan vazgeç. Atom karıncanın karşısında değil, yanında ol ki, o arıların yuvasına daha çok çomak soksun! Sen güçlü adamsın koru onu ‘o’ arılardan. Parti içi çekişmesini kuymak dibi kazıyan kardeş kavgası gibi kabul et, vur kaşığı ötekinin başına… Gözlerinden öperim.
(Dr. Kemal Küçükali)

Önceki ve Sonraki Yazılar