Albayrak jübile yaptı!

Trabzonspor Divan Kurulu ve Trabzon’daki eski yöneticiler, başkan arayışında henüz bir sonuca ulaşamadı. Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen’in önceki gün düzenlediği toplantıya, Trabzon dışındaki eski başkanlar ile mevcut başkan Muharrem Usta katılmadı. Trabzonspor Başkanlığı için adı geçen isimlerin başında yer alan eski başkanlardan Nuri Albayrak, kendisi ile görüşen eski yöneticilere, ‘Aday değilim, adaylığı da düşünmüyorum’ dedi.
Albayrak’tan umudunu kesen eski yöneticiler ve eski başkanlardan Faruk Özak, AKP Trabzon il kongresi için Trabzon’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım isteme kararı almışlar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Trabzonspor heyetine nasıl cevap vereceği merak ediliyor. AKP Trabzon teşkilatının önemli isimlerinden biri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Faruk Özak’ı adres göstereceğini öne sürdü. Faruk Özak ise yakın dostlarına, ’70 yaşına geldim. Emekli oldum. Ben bundan sonra bana bir şey sorulursa ancak görüşümü açıklarım’ diyormuş.
 
Mehmet Alp
hazırlanıyor!

Bu arada Muharrem Usta ile birlikte seçime giren ve ikinci başkanlığa getirildikten bir süre sonra istifa eden Mehmet Alp’in, nabız yokladığı bildirildi. Turkuaz grubunun desteğini alan Mehmet Alp’in, camiadan da destek alması halinde başkanlığa soyunabileceği söyleniyor. Mehmet Alp ise, ‘Gelişmeleri bekliyorum. Henüz karar vermedim. Ekonomik destek bulmam halinde aday olabilirim’ dedi.

İbre Usta’ya
dönebilir!

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın, bu hafta içerisinde ‘olağanüstü şartlar ortadan kalkmıştır’ diyerek kongreyi iptal edebileceği konuşuluyor. Malatya maçı için Trabzon’a gelen başkan Usta, Fenerbahçe-Galatarasay maçını Faroz sahilindeki İkram Sofrasında izledi. İkram Sofrası patronu Mustafa Çolak, ‘Başkan Usta, ben yokum, diyor. Ancak, kamuoyundan ve camiadan baskı gelirse, göreve devam edebilir, diye bir izlenim edindim’ dedi.
 
Hacıosmanoğlu da kararsız!

Trabzonspor’un potansiyel başkan adaylarından biri olarak görülen eski başkanlardan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun olağanüstü kongrede aday olup olmama konusunda henüz karar vermediği söyleniyor. Hacıosmanoğlu’na yakın bir isim, ‘İbrahim bey gelişmeleri yakından takip ediyor. Kulübün mali tablosunu inceliyor. Mali tabloyu çözecek formül arayışında. Çalışmalarını sürdürüyor’ demekle yetindi.

Bilal Erdoğan
ile kahvaltı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan önceki gün Trabzon’a geldi. Bilal Erdoğan Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) öğrenci yurdunda Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı ile kahvaltıda bir adaya geldi. 61 saat internet sitesinin haberine göre Bilal Erdoğan, kahvaltı salonuna girer girmez, ‘Yahu biz gençlik vakfına geldik ama burada pek genç göremedim’ dedi.
Bilal Erdoğan burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin geleceğine yön verecek olan gençleri çok ama çok önemsediğini, Trabzon’un her zaman her yerde başarılarından söz ettiğini, Trabzon teşkilatlarının çalışmalarında hep en iyi başarıyı yakalamak için gayret ettiklerini söylemiş. Bilal Erdoğan’ın kahvaltısına Belediye başkanları, kaymakamlar eksiksiz katılmış. Bilal Erdoğan daha sonra Rize’ye gitmiş.

Çorba-Ekmek
bedava!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Alanında ve Kalkınma Mahallesinde 24 saat bedava çorba ve ekmek dağıtacakmış. Bedava çorba ve ekmek dağıtma işinin fikir babası da Of eski belediye başkanı ve Büyükşehir belediye başkanının danışmanı Murat Saral imiş. Büyükşehir Belediyesinin bedava ekmek ve çorba servisine özellikle öğrenciler ilgi gösterecekmiş.

Boşa kürek çekerler!

AKP Trabzon milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu ile İl Kadın Kolları başkan Bahar Ayvazoğlu arasında kavga veya çekememezlik var mı yok mu bilmiyoruz. Kimileri var, kimileri yok diyor.
AKP’li iki kadın arasındaki bu iddiaya son noktayı milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu koydu ve şöyle dedi:
“Fitneden medet umanlar boşa kürek çekerler. Trabzon’da kavganın tarafı olmadım hiçbir zaman olmayacağım da. Bu böyle biline. Bahar ile aramızı açmaya kimsenin gücü yetmez.’

AKP’de FETÖ
tartışması!
AKP il kongresi öncesi, yönetime girenlerle giremeyenler arasındaki söz düellosuna Fetoculuk suçlaması da girdi. AKP il başkan yardımcısı Halil İbrahim Demirtaş, bazı partilileri kripto Fetoculukla suçladı. Araklı eski il başkanı Mustafa Tekinbaş ise, ‘Kripto Fetocu olarak kimi kastediyorlar. Büyükşehir Başkanını mı yoksa sayın bakanımızı mı, bunlar ne biçim laflar demiş’ demiş.  Halil İbrahim Demirtaş, kripto Fetocu olarak suçladığı kişilerin adlarını vermeli.
Öte yandan AKP’nin yeni il yönetim kurulunun belirlenmesindeki kavganın arkasında milletvekilleri Muhammet Balta. Adnan Günnar ve Ayşe Sula Köseoğlu ekiplerinin mevzi kapma yarışı olduğu söyleniyor.

Akşener hazırlığı!

İYİ Parti Trabzon il yönetimi, hafta sona Trabzon’a gelecek olan genel başkan Meral Akşener’e görkemli bir karşılama yapmak için gece gündüz çalışıyor. İYİ Parti il Başkanı Hasan Saka, ‘Bizim iktidar partisi gibi imkanımız yok. Cumhurbaşkanı kongre için Trabzon’a gelecek, kentin sokaklarındaki tüm direklerde Cumhurbaşkanının afişleri, duyurular. AKP devlet imkanlarını sonuna kadar kullanıyor. Bizim paramız yok, inancımız, sevdamız ve hedefimiz var. Şehri birkaç yerine afiş astık. Sosyal medya üzerinden vatandaşımızı bilgilendiriyoruz. Genel Başkanımıza, vatandaşlarımızın desteği ile görkemli bir karşılama yapacağız’ dedi.

*****************

Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasını dert ediyorsun da güya, Türk Milliyetçilerinin ve ülkücülerin bekası umrunda değil...
Oysa Başbuğ, 1995’de İzmir’de, ülkücüler yok edilmeden bu ülke yok edilemez, demişti.
Ülkücüleri katledişindeki asıl amaç bu değil midir? Türk milletini yok etmek. Evet, sayın Bahçeli! Amacını bekanın ardına gizleyemiyorsun, farkında mısın?
Ardından kim geliyorsa dertleri Türk Milleti değildir. Onların derdi başkadır! Yazıklar olsun, kendisini satan herkese.
(Temel Kahveci)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar