Ali Şahin Karadeniz Bölgesi için Uyardı!

Ali Şahin Karadeniz Bölgesi için Uyardı!
Turizmde en güvenli bölge Karadeniz’dir

Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği(KATİD) başkan yardımcısı Zorlu Grand Otel İşletme Müdürü Ali Şahin, Karadeniz’in turizm açısından en güvenli bölge olduğu söyledi.

Son günlerde gündeme oturan Katar krizinin bölgeye yönelik turizmdeki olası etkilerine ilişkin açıklama yapan Ali Şahin, “Türkiye güçlü ve zengin bir devlet. Onun için biz o bölgede abilik rolünü üstlenerek bu durumdan faydalanarak çıkacağız. Gelecek yıllarda turizm potansiyelinin artacağını düşünüyorum. Kimsenin tedirgin olmasına gerek yok. Hizmet standartlarımızı yükselttikçe artarak gelmeye devam edeceklerdir. Trabzon ve bölgemiz özellikle Orta Doğu turistleri için vazgeçilmezdir. Güvenli yer isteyenler için Karadeniz çok güvenli bir bölgedir” ifadelerini kullandı.

RAMAZAN’DA DÜŞÜŞ

Şahin, “Ramazan dolayısıyla otellerde doluluk oranında bir düşüş söz konusu. Otelci arkadaşlarımız 3 ay önceden rezervasyon aldıkları için Ramazan sonrasının çok iyi olacağını düşünüyorum. Tüm Türkiye için önümüzdeki süreç parlak olacaktır. İşletmelerin doluluk oranı % 80’lerin altına düşmez. Onuncu aya kadar yoğunluk olur” derken, yerel yönetimleri de turiste yönelik planlamalar konusunda dikkate davet etti.

ÇOK TURİST İÇİN!

Eğlence mekanlarının önemine işaret eden Ali Şahin, “Bölgemizdeki oda sayısı yeterlidir. Bundan sonraki süreçte çocuklar için eğlence mekanları, hayvanat bahçesi, botanik bahçesi gibi insanların günlük hayatta yapılacak aktiviteler artarsa konaklama günleri ve kişi sayısı da artacaktır. Batum, Ordu, Samsun’dan çekinmeyip kalitemizi artırmalıyız, Oraları ziyarete gelenler buralarda da kalacaktır. Her il kendini pazarlamaya çalışıyor. Bölgeyi birlikte pazarlarsak daha uzun ömürlü olur ve daha çok fayda sağlar” dedi.

Haber: Bahar KURBAY

İzlenme: 2134
VİDEOYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Benzer Videolar