Ali Sürmen güç zehirlenmesi yaşıyor!

   Trabzonspor Divan Kurulu içten içe kaynıyormuş. Bir internet sitesinin haberine göre Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, yönetim kurulu üyesi Bülent Akyazıcı’nın istifasını istemiş. Haberde Ali Sürmen’in bir sonraki seçimde aday olması halinde kulüp yönetiminin kendisine tam destek vereceği de yazılı.
3a0cd5f3-c46c-4484-901b-f655fc8625e6.jpgDün Trabzonspor eski yöneticilerinden Divan Kurulu yönetim kurulu üyesi Bülent Akyazıcı’yı aradık. Akyazıcı’ya yazılanlar, çizilenler doğru mu? Başkan Ali Sürmen, sizin istifanızı istedi mi? diye sorduk…
-Ali Sürmen, benim istifamı isteyemez. Çünkü yönetime beni o almadı. Hayrettin bey beni listeye aldı. Kabul ettim.
Ali beyle yönetim içerisinde bir sorun mu yaşıyorsunuz?
-Bana göre Ali bey, güç zehirlenmesi yaşıyor. Ünal olayı oluyor, Ali bey Ünal ile konuşuyor. TFF’ye cevap verecek Ali bey cevap veriyor. Ali beye şu konuda bu konuda yanlış yapıyorsun, diyoruz. Bizi dinlemiyor. Divan kurulundaki yöneticilere danışmadan, görüşleri almadan açıklama yapıyor. Bu da Divan kurulunda rahatsızlık yaratıyor.
Ali bey, Divan başkanı olarak yönetime yardımcı oluyor, neden tepki gösteriyorsun?
-Yaptığı iş destek vermenin ötesinde… Kendine rol biçiyor. Sayın Berat Albayrak gibi bu kulübe geçmişte Fahrettin Kurt ta, Necmettin Karaduman da, Koray Aydın da ve diğer siyasiler de destek verdi.
Bülent Akyazıcı’nın özet olarak söyledikleri bunlar. Yorumsuz sunuyoruz…

                            Arsin ve Akyazı’da sondaj!
 
  4768739d-2ff3-46a5-bdd8-043c308ddae9.jpg 
Trabzon’da bugünlerde biri dolgu alanında biri de doldurulacak alanda olmak üzere iki yerde sondaj çalışması yapılıyor. Akyazı’da yapılması planlanan şehir hastanesinin bina maliyetini belirleme için yapılan sondajda hastanenin temelindeki fore kazıkların kaç metre derinlikte olabileceği hesap ediliyormuş. Arsin ile organize sanayi bölgesi arasında sahilden birkaç yüz metre açıkta deniz derinliğinin ne kadar olduğu ölçülüyormuş.
Akyazı’da yapılması planlanan şehir hastanesinin Trabzon için gereksiz bir yatırım olduğunu söyleyen doktor Osman Yıldızlar, ‘Trabzon’un yeni büyük bir hastaneye kesinlikle ihtiyacı yok. Bunu her zemin ve fırsatta söylüyorum.  Trabzon’da yeni bir hastane yapılması isteniyorsa bu hastanenin yeri Akyazı dolgu alanı değil Fatih Devlet Hastanesinin yeridir’ dedi.  
 

                                      Gülcemal tam gaz!
 
 
 9814f201-8454-4a66-84ac-e5b26a3ad0f1-001.jpgTrabzon Büyükşehir Belediyesinin önceki dönem başlattığı Beşirli-Faroz arasında kalan bölgedeki  dolgu çalışması aralıksız devam ediyor. Beşirli deresinin denizle buluştuğu noktanın birkaç yüz metre doğusunda başlayan dolguda önce liman yapıldı ve ardından dolguya devam edildi. Deniz dolgusunun Ayasofya Müzesi kuzeyine yaklaştığını söyleyen 1 Nolu Beşirli mahallesi muhtarı Muhittin Eyüboğlu, dolgu alanının düzenlenmesi için bir proje yarışması açılması istedi.
 

                          Mağmat Projesi bir başka bahara mı?
 
   0db3e3bb-ccfd-418d-bb68-bd0a147ba39b.jpgOrtahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in, yerel seçimler öncesi gündeme getirdiği Mağmat projesinin hayata geçirilmesinin ekonomik nedenlerden ötürü şimdilik mümkün olmadığı, projenin ekonominin rayına girmesiyle birlikte gerçekleştirileceği söyleniyor. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in ise, Mağmat ve Tünel Akvaryum projelerinin akıbetleri hakkında önümüzdeki günlerde detaylı bir açıklama yapacağı bildirildi.
 

                            

Önceki ve Sonraki Yazılar