Altuğ’u kim engelledi?

Trabzon değil Türkiye’nin önde gelen spor yazarlarından biri gazetemizin yayın koordinatörü Altuğ Atalay’dır. Gazetemizde bir başka uzman isim ise spor müdürümüz eski milli hakemlerimizden Hamza Mısır’dır.

altuğa.jpg

Yerel ve Ulusal gazete ve radyolarda, TV’lerde uzun yıllar görev yapmış, Trabzonspor medya sorumluluğunu üstlenmiş, Trabzon medyasında yabancı dil bilen, konuşması ve yazmasıyla kendini ispat etmiş bir isim olan Altuğ Atalay’a geçenlerde TRT Trabzon Radyosundan teklif gelmişti.

Altuğ, öyle her teklife balıklama atlamaz. Ölçtü, biçti ve radyodan gelen teklifi kabul etti. Altuğ, her hafta pazartesi günü belirlenen saatte, haftanın olaylarını ve Trabzonspor’u yorumlayacaktı.

Altuğ, bu olayı sosyal medyada takipçilerine duyurmuştu.

Ancak, dün sabah saatlerinde Trabzon radyosundan Altuğ’a bir telefon gelir ve ‘Altuğ bey kusura bakmayın, genel müdürlükten eski düzenin devam edeceği yönünden bir talimat geldi’ denir.

Altuğ, ‘Benim sizden bir talebim olmadı. Araya birilerini de koymadım. Size ve benim yerime görev yapacak katılımcıya başarılar dilerim’ dedi.

TRT genel müdürlüğünün üstelik bir bölge radyosunda her yönüyle donanımlı birini uygun bulmaması kafa karıştırdı.

Altuğ, değil radyolarda TRT TV kanallarında spor yorumu yapanların çoğunun bir değil birkaç adım önünde bir isim.

Trabzon radyosu, yorumculara program başı yanılmıyorsak 150 lira civarında ödeme yapar. Altuğ’un teklife olumlu yaklaşmasının nedeni para değil, bilgi ve birikimini dinleyicilere aktarmaktı.

Neyse, Altuğ’un radyoda haftada bir program yapmasını engelleyen kişi ve kişilerin Trabzon medyasında AKP’ye yakın isimlerden biri olduğunu düşünüyoruz. Mutlaka TRT’den ve Radyodan birilerini siyasi gücünü kullanarak tehdit etmiştir. Çünkü geçmişte böyle vukuatları olduğunu duymuştuk. İnşallah yanılırız!

Son söz olarak da; Altuğ kardeşim, Kuzey Ekspres’te, kuzeyekspres.com.tr’de, Trabzonajansta ve ulusal radyolarda yazdıklarını, söylediklerini binler okuyor, takip ediyor, dinliyor. Üzülme; altın yere düşmekle pul olmaz!

Ekopark Akyazı’da olmalıydı!

Ortahisar ilçesi belediye meclis üyesi Turgay Şahin, ‘Köprü altında Ekopark olur mu? Bu proje Akyazı’da olmalıydı’ dedi.

Ekopark’taki arı evinin bal veren arılar için değil eşek arıları için yapıldığını öne süren Şahin, ‘Ekopark’ın yer seçimi Belediyenin işi bilenler tarafından yönetilmediğini bir kez daha ortaya koymuştur. Biz bu eleştirileri şimdi değil daha proje başlatılmadan yapmıştık’ diye konuştu.

 

ekopark-001.jpg

Yalıncak’ta büyük oyun!

Yalıncak sahilinde mülkiyeti hazineye ait olan eski il özel idaresine ait 15 bin metrekarelik arazi, turistik tesis yapılmak şartıyla 49 yıllığına AKP’ye yakın bir vatandaşa verilmişti. Araziyi alan vatandaş inşaata başlamadan şirket hisselerinin yüzde 99’unu bir başkasına devretmiş.

Gazetemizin yazarı Hakkı Emiroğlu, araziyi tahsisle alan vatandaşın, hisse devriyle kağıt üzerinde büyük bir kazanç elde ettiğini öne sürdü.

Emiroğlu, özel idarenin arsasını tahsis edilen vatandaştan Avrasya Üniversitesi patronu Ömer Yıldız’ın almak istediğini ancak alamadığını iddia ederek, ‘Özel idarenin 15 bin metrekarelik arsasının bugünkü değeri en az 30 milyon lira. İhalesiz, kimsenin haberi olmadan birilerine tahsis edildi. Araziyi tahsisle alan vatandaş, oraya çivi çakmadan şirketin yüzde 99’unu bir başkasına devretti. Defterdarlık, hazine bu devir olayını seyretmekle yetiniyor. Halbuki daha önce karşı tarafta Ali Uzunali’nin hazineden aldığı araziyi, inşaata başlanmadığı gerekçesiyle hazine geri almıştı. Bu arsayı neden almadılar, almıyorlar’ dedi.

Bu arada, özel idarenin arsasını alan ve hisselerinin büyük çoğunluğunu devreden şirketin geçtiğimiz günlerde arazide yapacağı otel için büyükşehir belediyesinden ruhsat aldığı bildirildi.

Emiroğlu, bölgede özel idarenin bir başka arazisi de önce Kargid’in o dönemki başkanına tahsis edildiğini, arazi daha sonra bir Filistinliye devredildiğini, Başaran grup patronu Hüseyin Başaran’ın da araziyi bir miktar bedel ödeyerek bu kişiden alarak Karadeniz Bölgesinin en büyük otelini yaptırdığını söyledi.

yalincak.jpg

Bayburt’tan- Sürmene’ye helikopter ile geldi?

Sürmene’den arayan bir vatandaş, ‘Arkadaş bu işin çivisi çıktı. Adam Bayburt’tan Sürmene’deki köyüne helikopter ile geliyor’ dedi.

bayburttan-001.jpg

Vatandaşa, ‘Bu devirde paran olduktan sonra helikopter değil uçak da kiralarsın ve istediğin yere gidersin. Helikopteri köyüne indiren vatandaş da mutlaka öyle yapmıştır’ dedik.

Telefondaki ses, ‘Eskiden bizim Sürmene sokaklarında gezen bir arkadaşımız vardı. Sonra partiye girdi. Şimdi de bakan danışmanı mı, müşaviri mi ne olmuş. İşte o arkadaş, Bayburt’tan Sürmene’ye helikopter ile geldi’ dedi.

Erdem Sürmen, önce Erdoğan Bayraktar ile birlikte idi. Erdoğan beyden sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanına geçti. Sürmen’i, Bayburt’tan Sürmene’ye getiren helikopter muhtemelen İçişleri bakanlığına aittir. Olayın detayını bilmediğimiz için yorum yapmıyoruz. Ancak şunu söyleyebiliriz, bu helikopter işi özellikle AKP’liler tarafından eleştiriliyor.

 

‘Siyasete nokta koydum’

 

TS Başkanı Muharrem Usta’nın küçük kardeşi işadamı Ali Haydar Usta, siyasete şimdilik ara verdiğini söyledi. AK Parti’nin Türkiye’ye çağ atlattığını ileri süren Ali Haydar Usta, ‘Sayın Cumhurbaşkanımız ve ona ayak uyduranlar sayesinde ülkemiz çağ atlamıştır. Parti bünyesinde cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi yorulan arkadaşlarımız vardır. Kongrelerde inşallah yorulan arkadaşlarımızın yerine yeni isimler gelir’ dedi.

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar