Altuntaş’ın rakibi!

Trabzon’un en gözde meslek odalarının başında TESOB, Şoför ve Otomobilciler Odası, Kooperatifler geliyor. Bu kuruluşların yönetimini eline geçirenler bırakmamak için büyük gayret sarf ediyor. TESOB eski başkan yardımcılarından Zafer Sarı, ‘Esnaf Birliklerinin Başkanı ve ekibi neden oradan ayrılsınlar ki! Başkanın işi var mı? Ne kadar vergi veriyor, kaç kişi çalıştırıyor. İşi olmayan insanlar bu görevleri neden bıraksınlar’ diyor.

altuntaşin-rakibi.jpg

Şoför ve Otomobilciler Odası Başkanı Turan Altuntaş da eleştirilen meslek odası başkanlarından biri. Şoförlerin 2018 yılının ilk aylarında kongreleri var. Altuntaş’ın şu anda ciddi iki rakibi var. Biri Boztepe durak başkanı diğeri geçenlerde oda genel sekreterliğinden istifa eden Ömer Hakan Usta. Ömer Hakan Usta, önümüzdeki günlerde resmen adaylığını açıklayacak ve çalışmaya başlayacak. Bu arada Ortahisar Şoför ve Otomobilciler Odası’nı kurmak için bir grup şoför esnafının Ankara’dan görüş sorduğu öğrenildi. Ankara, Ortahisar’da Şoför ve Otomobilciler Odası kurulabilir, dediğinde yeni bir şoförler derneği daha kurulacak.

ANAP’lılar buluşuyor!

Eski Anavatan Partisi Trabzon teşkilatında yöneticilik yapan isimler her yıl Ramazan ayında bir araya geliyor. ANAP Trabzon teşkilatı eski yöneticilerinden işadamı Namık Kemal Seymen’in organize ettiği buluşma bu yıl Akçakale’deki Nihat Usta tesislerinde gerçekleşecek. İşadamı Namık Kemal Seymen, ‘İftar yemeğimize Ankara’dan da misafirlerimiz gelecek. Eski bakanımız Eyüp Aşık ile birlikte Trabzon dışındaki çok sayıda arkadaşımızı davet ettim. Yemek yiyoruz, sohbet ediyoruz, eski günlerimizi yadediyoruz’ dedi.

anaplilar.png

Tam 27 kilo verdi!

Trabzonspor Başkan yardımcısı, film ve TV dizi yapımcısı Mehmet Yiğit Alp, 6 ayda tam 27 kilo verdi.

Aralık ayının son günlerinde rejime başladığını belirten Mehmet Yiğit Alp, ‘Yılbaşına birkaç gün kalmıştı. 127 kilo geliyordum. Sabahları 6 km yürümeye başladım. Haftada üç gün salona gittim. Diyetisyenimin tavsiyelerini yerine getirdim ve bu süre içerisinde tam 27 kilo verdim’ dedi.

tam-27-kilyo-verdi.jpg

Mehmet Yiğit Alp, fazla kilosu olanların mide küçültmeyi düşünmemelerini istedi ve düzenli spor yapmaları halinde rahatlıkla kilo verebileceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu’nu yalnız bırakmadılar!

Adalet için Ankara’dan İstanbul’a yürüyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na partililerin yanısıra muhalefet partilerine mensup vatandaşlardan da büyük destek geliyor. CHP’li Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu beraberinde bir grup partili ve arkadaşı ile birlikte önceki gece İstanbul’dan Kızılchamam’a gitti. Burada Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüdü. İmamoğlu ile birlikte Kızılcahamam’a giden Hakan Karanis, ‘Sayın Başkan hazırlan gidiyoruz, dedi. Ben de başkan ile birlikte Kızılcahamam’a gittim. Yürüdük. Adalet için yürümeye devam’ dedi.

kiliçdaroğlura.jpg

Hayali inek!

Trabzon Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Temel Korkmaz, Güneydoğu Anadolu’da PKK’nın sahte küpelerle teşvik alarak, hayali ineklerle para kazandıklarını iddia etti.

hayali-inek.jpg

Eskiden teşvik ve vergi iadesi almak için hayali ihracat yapılırdı, şimdilerde de Korkmaz’ın söylediğine göre hayali inekle para kazanılıyor.

Temel Korkmaz, boş konuşmaz. Bu konuda mutlaka elinde belgesi, bilgisi vardır. Ancak, Türkiye’de hayvancılığın istenilen düzeyde olmaması ve et fiyatlarının tavan yapmasının nedenini, hayali inek teşvikine bağlamak da yanlış.

Devlet hayvancılığa gerekli desteği vermiyor. Yem fiyatları her geçen gün artıyor. Yayla ve meraların çoğu sahiplenilmiş, ücretli.

Bu arada Gürcistan ve Ermenistan’dan Türkiye’ye kaçak yollarla canlı büyükbaş hayvan getirildiği ayrıca Trabzon’a Batum üzerinden her yıl tonlarca kaçak et getirildiği söyleniyor.

*********************

Gene benim devreler yandı:) Stefan Zweig okuyun diyorum, ama hocam o Yahudi diyorsun, Jack London okuyun diyorum, ama hocam o ateist diyorsun, Hasan İzzettin Dinamo okuyun diyorum, ama hocam o komünist diyorsun, Nicos Kazancakis okuyun diyorum, ama hocam o Yunan diyorsun, Nurettin Topçu okuyun diyorum, ama hocam o milliyetçi diyorsun, Cengiz Aytmatov okuyun diyorum, ama hocam Türkçü diyorsun, hay Allah seni iyi edesice, o zaman şöyle yapalım. Ya sen bir kitap yaz biz okuyalım, ya da gel birlikte bir dere kenarına çöküp güzel bir türkü okuyalım (Harun Çelik)

 

***

 

Nazlı Ilıcak'a hakaret edin fakat bari küfür etmeyin. Bugün güya çok sevdikleri ama 12 Eylül sonrası yok saydıkları Bülent Ecevit'e sahip çıkacak ve yaptığını anlatmayacak kadar da dürüsttür Nazlı Ilıcak.

Sözde davalarda yazdıklarıyla yargılıyorsanız bende size katılayım ve hatta RTE'ye sorun neden Nazlı Ilıcak'ı sözde davalardaki yazdıklarıyla yargılamıyorsun diye ve hatta sözde davalarda TSK'yi terör örgütü ilan eden RTE'ye şunu da sorun; sözde davalar hakkında neden FETÖ'ye soruşturma açmıyorsunuz diye? FETÖ her haltı birlikte yedik derse RTE'yi üzmekten korktuğunuz için mi? (Metin Yılmaz)

 

***

 

‘Türkiye, 102 ülke içerisinde;

Hükümet güçleri üzerindeki sınırlandırmalar konusunda 23 sıra gerileyerek 91’inci,

Yolsuzluğun yokluğu sıralamasında 14 sıra gerileyerek 49’uncu,

Açık hükümet sıralamasında 13 sıra gerileyerek 82’inci,

Temel haklar sıralamasında 18 sıra gerileyerek 96’ıncı,

Düzen ve güvenlik sıralamasında 1 sıra gerileyerek 68’inci,

Düzenleyici uygulama sıralamasında 8 sıra gerileyerek 46’ıncı,

Hukuk Yargılaması sıralamasında 16 sıra gerileyerek 63’üncü,

Ceza Yargılaması sıralamasında 14 sıra gerileyerek 76’ıncı oldu."

Kıpraşmayın tehlüke vaa!’ (Prof. Dr. Kemal Üçüncü)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar