AMATÖR ATAKLARA PROFESYONEL CEVAP

Hatayspor komple yabancı futbolcularla kurulu bir ekiple çıktı Trabzonspor’un karşısına. Belli ki, Ömer Erdoğan da Türk futbolcusunun yeteneklerine güvenmiyor ve Trabzonspor’un giderek yükselen oyun anlayışından çekiniyor.

Benim hatırlayabildiğim kadarıyla Trabzonspor ile Hatayspor ligde ilk kez mücadele ediyor. Üstelik Trabzonspor camiasının saygın isimlerinden Özkan Sümer’in vefatı dolayısıyla matem tutar gibi bir formayla çıktı bu deplasmana.

VAR sistemi Türkiye’de futbolun sivil ruhunu öldürdü. Artık ceza sahası içinde her yere düşüş yeni bir aksiyon filmi demek!

İlginçtir, ülkede suçlara karşı hukukun herhangi bir caydırıcılığı olmaması futbola da yansımış. Müsabakalarda yığınla faul sahtekârlığı var ama yaptırımı yok!

İlk yarının özeti tam olarak şuydu. Hatayspor Trabzonspor’un kalesine amatör çaplı yüklendi, Trabzonspor ise profesyonel hacimli varyasyonlarla cevap vermeye çalıştı.

21 takımlı Süperlig tam bir çorba. Onun için her 90 dakika Hollywoodluk oynayamıyorsunuz. Bazen işi Yeşilçamlık rollerle geçiştirmek gerekiyor.

Djaniny’in yakaladığı gol pozisyonlarında daha objektif tercihlere yönelmesi Abdullah Avcı’nın da teknik direktörlük kariyeriyle ilgili bir durumdur.

İkinci yarının başlarında Hatayspor ’un epeyce gol arayışları oldu. Ama bunlar kompakt bir anlayıştan çok bireysel patlamalar şeklindeydi.

Uğurcan kalede iyi direndi diyemeyeceğim. Zira Türkiye’de oynanan futbolun kalitesi ortada. Bir Lev Yaşin değil, bir Dino Zoff hiç değil! Ama kendi çapında artistik pozları iyi işte. Abartmaya gerek yok.

Esasen modern futbolda marifet gol yememek değil. Rakip ağlara yediğinden fazlasını atabilmektedir. Ama bu sermayesizlikte, pandemi kısırlığında bunu sineye çekeceğiz artık.

‘‘Ezanlar bizim için okunuyor, sevgilim!’’ derken Trabzonspor Vitor Hugo ile profesyonel bir cevap verdi. Her şeyin bir ilki vardır. Hatayspor için de öyle oldu.

Trabzonspor’un eski teknik direktörlerinden ve başkanlarından Özkan Sümer 80 yaşında vefat etti. Dün Trabzonspor’un çeyreği toprağa gömüldü dense yeridir. Allah rahmet etsin, yakınlarının ve Trabzonspor camiasının başı sağ olsun. Özkan Sümer koca bir futbol tarihi. Ona tekrar tekrar döneriz

Önceki ve Sonraki Yazılar