Ekrem Seymenoğlu

Ekrem Seymenoğlu

AMERİKANIN FETHİ

Reis umut, barış ve özgürlüğün simgesi olan yeşil ceketiyle Amerika’ nın fethine çıkar. Yanında her zaman ki korumalarından birkaçı bulunamamaktadır. Nedeni Amerika ‘ da WANTED olmalarıdır. Yiğidin harman olduğu ülkemizde çok şükür ki koruma sıkıntısı çekmeyeceğinden dolayı yeni takviyeler yapılmıştır. Amerika ‘ ya giden Türk siyasetçi ve bürokratların birçoğunun tutuklanmasından ötürü gitmeden önce tüm hukuki süreç ve tehlikeler gözden geçirilmiştir. Olası girişimlere karşı alınacak önlem ve tedbirler masaya yatırılır. Türkiye ‘ nin en seçkin ve gözde basın mensupları (!) ziyarette Reis’ e eşlik etmektedir. Atılan her adımdan, çekilen her kareden destanlar yazılmak üzere tüm hazırlıklar yapılmıştır. Fransız Macron ‘ dan intikam alınacak, kadim dost Trump ile görüşmeler an be an vatandaşlara servis edilecektir.
Nitekim Reis görüşmelere başlamış ve öncelikle Macron ‘ a haddini bildirmiş ! sonrasında da Trump ‘ tan gelen özrü nazik bir şekilde kabul etmiştir. Bu kareleri hiç kaçırmayan seçkin basın adeta Reis ‘ in bile bilmediği görüşme ve konuşmalardan haberdar olup Türk kamuoyunu aydınlatmıştır.
Ne mutlu bize ki böyle seçkin ve etkin bir basına sahibiz. Bir de kıymet bilmez sallarsınız yandaş medya, Ak medya, trol medya diye ! Ne ayıp. Siz sallaya durun adamlar Amerika ‘ nın fethine şahit olsun. Atı alsın Üsküdar ‘ dan Amerika ‘ ya geçsin. Heyy gidi heyyy…
Neyse biz Reis ile devam edelim. Reis gayet kendinden emin, sakin bir şekilde yemeğini yerken liderler tek tek Reise selam verir, hürmet eder. Reisin öyle bir şekli vardır ki Avrupa ve dünyanın en lider devlet adamları adeta Reisin elini sıkmak, merhaba demek için sıraya girmektedir. Kolay iş değil dünya lideri olmak.  Utanmasa el öpeceklerin bile olduğu seçkin basın tarafından gözlemlenmiştir.
Aman tanrım o da nesi Trump bile Reisin yanına gelir. Reissiz yemeğin boğazından geçmediğini söyler ve son günlerde yaşananlardan dolayı Reisten nazik bir şekilde özür diler. Dünya liderimiz bu nezaket karşısında duygulanır ve kadim dost Trump ‘ ın özrünü kabul eder. Kabul etmekle de kalmaz bunu toplantı sonrası pekiştirelim der.
Yemek sonrası yaklaşık 25 dakika konuşma yapan Reis adeta esip gürler. Bunu önceden haber alan liderler ise konuşma altında ezilip büzülmemek için salona gelmemiş, koltuklar boş kalmıştır. Boş koltuklara haykırırcasına tüm dünyaya rest çeken Reis adeta Türkün gücünü Amerika’ da hissettirir.
Seçkin basından bazı arkadaşlara boş koltukları sorduğumuzda kimisi şöyle demektedir ;
‘ Reis öyle  bir haykırdı ki korkudan masa, sandalyelerin altına girenler oldu ve bu nedenle salon boş göründü. ‘
Herhalde canım ne olacaktı yani Reis konuşuyor diye protesto edip dinlemeyecekler miydi ?  kim öyle bir cürette bulunabilirdi ki?  
Dünya lideri konuşacak, özgürlüğün, barışın, demokrasinin simgesi, mazlumların babası, ortadoğunun neferi, Müslümanların Lideri, Yeni Türkiye’ nin Başkanı konuşacak da onlar salona girmeyecek öle mi? Pes doğrusu size ya, ne kadar muhalif, ne kadar art niyetli insanlarsınız. Yok yok bu CeHaPe kafası böyle işte. Siz varya ömür billah muhalefet olmaya mahkumsunuz. Göremiyorsunuz gerçekleri, körsünüz kör.
Neyse biz yine Reis’ e dönelim. Reis Amerika ‘ nın fetih çalışmalarına devam ederken söz verdiği kadim dostu Trump ile görüşme vakti gelir. Trump ‘ ın özrünü kıramayan dünya lideri nasıl bir jest yapsam da bu özrün altında kalmasam diye düşünürken aaaaaa bir de ne görelim Trump çoktan düşünmüştür bile jesti. Kadim dost Reis ‘ ten bir ricada bulunur ve şu diyalog geçer ;
    •    Eyyyy kadim dost Reis, vallahi bizim durumları biliyorsun. Benim gelene gidene kafa tuttuğuma sen bakma. Bizim ekonomi elden gidiyor. Sen ekonomide ülkene çağ atlattın. Yollar, köprüler, barajlar, yerli arabalar, uçaklar, jetler yaptın. Gel bu Trump kardeşine yap güzellik, bizim şu uçaklar seninkiler kadar olamaz ama yaptık bizde bir şeyler gel sen şunlardan 11 milyar dolarcık kadar al.
    •    Yahu ilahi Trump kardeş ayıpsın ya aramızda lafı mı olur. Aldım gitti. Bende büyük bir şey isteyecen sandım.
Gördüğünüz üzere Reis yine şeklini yapmıştır. Thy tarihinde hiç yaşamadığı şekilde son yıllarda zarar açıklamasına rağmen, birçok bölgede sefer iptal etmesine, 2017 yılında ekonomik sebeplerden ötürü personel maaşlarına zam yapmamasına rağmen, Reis ‘ in şekli ve emriyle şu kritik günlerde 11 milyar dolarlık uçak siparişi vermiştir.
İşte size Reis  usulü Amerika’ nın fethi. Amerika ‘ nın uçaklarını aldı. Trump ‘ tan özrü aldı. Boş koltuklara naralar attı. Liderleri salondan kaçırdı. Eyyyy Cehape Zihniyeti daha ne yapsın Reis, yapmış işte yapacağını.   
Veni Vidi Vici…

Not *Bu bir Amerika’nın fethi hikayesidir. Bu hikayede anlatılanlar ve kahramanların hepsi hayal ürünüdür.
 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.