ANAHAR’DAN ANAHAR’A

TARİHTEN BİR ANI

Ahmet Ağaoğlu yönetimdeyken Ukrayna’dan Victor, Yuri ve Gusiev'i getirdi. Ancak Gusiev patlak çıktı. Başkan Sadri Şener bu oyuncuyu Altay’a vererek kurtulmak istedi. Ancak Ağaoğlu bu duruma çok kızdı. Kendisinin de içinde bulunduğu yönetimi ağır bir dille suçlayınca disipline sevk edildi. Kulüpten 2 yıl ihraç edildi.

tarihten-bir-ani-glu.jpg

 

Şok pres olmadı!

Özkan Sümer’le anıların ardı arkası kesilmez. 1990-91 sezonu. Şampiyonlar Ligi’nde rakip Barcelona. İlk maç Hamdi Aslan’ın(Küçük Hamdi) attığı golle 1-0 almışız.  Rövanşı İspanya’da. Deplasmana giderken Özkan Sümer basın toplantısında ‘şok pres’ yapacaklarını söyler. Gerçekten de maçla birlikte Trabzonspor şok prese başlar ve 7. dakikada Hami’nin attığı golle 1-0 öne geçer.

Sonra sahneye Barcelona çıkar peş peşe 5 gol atar Soner’in attığı golle 5-2 sonrasında hezimet 7-2 biter ve takım Trabzon’a döner. Özkan hoca Meydan parkında dolaşırken Ahmet Armutçu hocayla karşılaşır. Ahmet hoca, ‘Hocam hani şok pres yapacaktık ne oldu’ diye takılınca Özkan hoca cevap verir: “Şok pres değil çok pres olduk.”

 

sok-pres-384.jpg

 

Geçmiş olsan Alibey Tok

Bir dönemler amatörün Karl- Heinz Rummenigge'si  idi Alibey Tok. Benim için çok ayrı ve özeldir her zaman.  Bugünlerde birazcık rahatsız, acil şifalar diliyorum değerli hocama. Bir dönem Trabzon amatörünün fırtına gibi esen ekiplerinden biri olan Yolspor’un golcüsüyle birçok grup maçlarında beraber olduk. Trabzonspor’un efsane ‘61Dakika’ Hüseyin Tok’un kardeşi olan Ali Bey Tok da amatör ligde inanılmaz gollerin sahibiydi.

 

ali-bey-tok.jpg

 

Trabzonspor’a yakışmalı

Joao Pereira, Portekizli. Ülkesinin millî takımında da yer almış özel bir oyuncu. 4 sezondur Trabzonspor formasını sırtlıyor. 122 maç oynamış, kaptanlık yapmış. Fırtına, Pereira ile yollarını ayırıyor bugün yarın. Kırmaya ve dökmeye gerek yok. Güzellikle ve üslubuyla bir ayrılık yapılmalı çünkü Pereira bunu hak etti.  Trabzonspor’a bu ayrılık yakışmalı.

Acaba ne oldu da bu ayrılık birden bire gelişti? Edindiğim bilgiye göre, Antalyaspor maçının ardından Pereira ile Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı arasında sert bir söz düellosu yaşanmış. Portekizli oyuncu oynamak istediğini Avcı’ya sözlü olarak söylemiş. Olumsuz yanıt alınca olay bu durumlara gelmiş, fırtına bu söz düellosundan sonra kopmuş. Her ikisi de haklı olabilir. Yine de güzellikli bu veda gerçekleşmelidir.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar