ANAP’lıların buluşması!

Anavatan Partisi Trabzon teşkilatında başkanlık, yöneticilik, milletvekilliği ve belediye başkanlığı yapan isimler önceki akşam Novotel’de işadamı Namık Seymen’in davetlisiydiler. Namık Seymen, geçen yıl da Akçaabat’ta eski ANAP’lıları bir araya getirmişti.
Seymen, hafta arası bizi de aradı ve ‘Geçen yıl gelmemiştiniz, Perşembe günü akşamı bekliyorum’ demişti.
İftara bir saat kala, Kaşüstü’ne gittik. Önce Cevahir Alışveriş Merkezinde bir tur attık ve otele geçtik. Lobide; İstanbul’dan gelen Yusuf Yılmaz, Ayhan Gedikli, Ankara’dan gelen Eyüp Aşık, Avni Akkan sohbet ediyorlar. Birkaç dakika sonra Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu geldi. Eyüp Aşık, ANAP dibe vurduktan sonra Demokrat Parti’ye geçmiş ve milletvekili adayı olmuştu. DP barajı aşamayınca Aşık da Trabzon’dan seçilememişti. Eyüp Aşık, iki dönem sonra bu sefer AK Parti, trenine bindi. Milletvekili aday adayı oldu, ancak son vagonda kendisine yer bulabildiği için devre dışı kaldı. Aşık, bu dönemde aday adayı olmayı düşündü ancak bu sefer vagona dahi alınamayacağını düşünmüş olacak ki aday adaylığı için başvuruda bulunmadı.
Aşık ve İbrahim Sağıroğlu ile bir süre sohbet ettik ve yan taraftaki yemek salonuna geçtik.
Salonda 10’ar kişilik 8 masa… Masaların hepsi dolu, birkaç kişi de ayakta kaldı.
Namık Seymen, telefon ile de olsa süper bir organizasyon yaptı.  
Azer Benli, Tufan Aydoğan, Şefik Türkmen, Hayrettin Kurbetli, Ahmet Şükrü İpek, Gökmen Yılmaz, Selahattin Çebi, Galip Keleş, Bahattin Köroğlu, Sinan Değer, Atalay Armutçu, Süleyman Atal, Nusret Çakıroğlu, Osman İlyas, Emrullah Kardeş, Mustafa Beyazlı, Metin Samancı, Abdullah Uraloğlu, Hasan Güven, Ahmet Çakır, Halim Hacısalihoğlu, Mehmet Turan, Esat Keskin, Mehmet Başkaya, Tevfik Keleş, Hilmi Çavdar, Talat Nuhoğlu, Mehmet Çıkrık, Muammer Çolak, merhum Osman Arslan’ın oğlu Murat Arslan, Mustafa İsaoğlu, İbrahim Yüce, Yüksel Şahin ve isimlerini hatırlayamadığımız ve unuttuğumuz çok sayıda eski ANAP yöneticisi. İftar saatine yakın AK Parti milletvekili Salih Cora, ağabeyi Osman Cora ile birlikte geldi. Salih Cora, kısa süre de olsa ANAP’ta gençlik kolları başkanlığı yaptı. 
Salonda siyaset konuşulmadı. Eski dostluklar yad edildi.
*** 

İftara katılan eski yöneticilerden biri, ‘Anavatan Partisi gerçekten güçlü ve önemli bir parti idi. Bu ekibi bugün hangi siyasi partide bulabilirsiniz’ dedi.
Eski ANAP yöneticisine, ‘Burada bir sandık kurulsa, sandıktan hangi parti ve aday çıkar’ diye sorduk.
Eski yönetici, ‘Bu arkadaşların yüzde 90’ı AK Partiye oy vermişti. Bu gün ise en iyimser tahminle yarısından fazlası AK Partiye oy vermeyecek’ dedi.  

Saadet’in zaferi olacak!

Saadet Partisi milletvekili adayı Cevat Kurt, ‘Bu seçim Saadet’in zaferiyle sonuçlanacaktır’ dedi. 60 binlik oy barajını aştıklarını söyleyen Kurt, ‘Millet ittifakının en iddialı partisiyiz. Barajsız bir seçim olsa idi, ittifaksız seçime girecektik. Trabzon’u adım adım geziyoruz. Geçmişte birlikte siyaset yaptığımız kardeşlerimizle görüşüyoruz. Bizi destekleyeceklerini söylüyorlar. Baraj nedeniyle bize oy vermeyen kardeşlerimizin tercihi Saadet Partisi olacaktır’ diye konuştu.

Mersinlilerin oyuna talibim!

mersinliler.jpg

Önceki gün Beşikdüzü ve Vakfıkebir ilçesinde seçim çalışmasını yürüten Hüseyin Örs, Mersin mahallesine de(beldesine) uğradı. Yarı Mersinli olduğunu söyleyen Hüseyin Örs, ‘Kayınpederim Akçaabat Mersinli. Mersinlilerin yarısının değil tamamının oyuna talibim. Mersin’de geçmişte farklı partilere oy verenlerin bu seçimde İYİ Parti’ye ve Cumhurbaşkanımız Meral Akşener’e oy verecek olmaları beni memnun etti’ dedi. 
İYİ Parti’nin 24 Haziranda yalnız Mersin’de değil Akçaabat’ın genelinde de oy patlaması yapacağını söyleyen Örs, ‘Meclise Allah kısmet ederse Osman Akbulut kardeşimle birlikte gideceğiz. Trabzon’un her bölgesinde yaşayan insanlar, Türkiye İYİ dolacak, diyor’ dedi.

Vehbi Koç’a tam destek!

vehbi-koc-001.jpg

Denizcilik sektöründe kısa sürede büyük işler başaran isimlerden biri olan AK Parti 5. sıra milletvekili adayı Vehbi Koç’a, Oflular tam destek veriyor.  Denizcilik sektöründe başarılı işlere imza atan Vehbi Koç, Trabzon’u Türkiye’nin sayılı tersane kentlerinden biri haline getireceğini söylüyor.  Trabzon’da tersanecilik sektörünün daha hızlı gelişmesi gerektiğini belirten Vehbi Koç, ‘Trabzon’umuzda sektörün gelişmesi için her şey var. Seçilsem de seçilmesem de sektörün gelişmesi için tüm imkanlarımı seferber edeceğim. Seçildiğimde ise işler daha kolay çözülecek. Çünkü Ankara’da suyun başında olacağım’ dedi.

************** 

Kadın özgürlüğü deyince mangalda kül bırakmayan kadınların ve kadın derneklerinin Meral Akşener'in cesur, mert ve yiğitçe yürüttüğü onurlu mücadeleye zerre destek vermediklerini görüyorum. Oysa o destek verdikleri adaylar Meral Akşener direnmese şimdi Abdullah Gül'e oy dileniyor olacaktı, HDP adayını bile gördüler ama Meral Akşener'i görmüyorlar. 
(Metin Yılmaz)

***********


İnsan yalnız kaldığında veya hayal kurduğunda en çok kendisi olurmuş...
Şöyle geçmişe bir uzanalım bakalım...
Yatağın altında bekleyen bir çift beyaz bayramlık ayakkabıya uzanalım...
İşe, okula ev ahalisinden kimselerin gitmediği hep birlikte yapılan tatlı telaşlı masa başındaki bir kahvaltıya iskemle çekip uzanalım...
Anneanne, dede masa başında mı bakalım?
Öpmek için onların nurlu yüzlerine, şefkat dolu ellerine uzanalım...
Tarçın aromalı ve susamlı akide şekerlerine uzanalım...
Nane, badem likörlerine çaktırmadan yanına bir çikolata katarak etrafı da kollayarak uzanalım...
Eski güzel bayramlara uzanalım...
Herkese duygu, şefkat ve anlam dolu bir bayram dileğiyle geçmişin kök duygusuna uzanıp, bugünün enerjisini katarak geleceğe kanatlanalım... 
Bugünle dünü birleştirip en güzel yarınları kucaklayalım...
Hep birlikte en güzel ve en mutlu bayramlara uzanalım sevgili dostlar.
(İlham Süheyl)

Önceki ve Sonraki Yazılar