‘Anket yapılsın kim çıkarsa destekleyelim!’

  CHP’nin Ortahisar ilçe belediye başkan adayını netleştirmemesi, belirlenen adayın değiştirilme ihtimalini gündeme getirdi. CHP il Başkanı Güzide Uzun, ise bu söylentilere nokta koymak için ‘Salih Akyüz’ün ismini il ve ilçe kararı olarak genel merkeze bildirdik. Bir sorun yaşanacağını tahmin etmiyoruz’ dedi. 

   CHP’den Beşikdüzü’nde belediye başkan aday adayı olan ve aday gösterilmeyen Trabzon belediyesi eski başkan yardımcılarından, CHP belediye meclis üyesi, ASKF Başkanı Cahit Erdem’in ismi, Beşikdüzü’nde aday adayı olmadan önce Ortahisar belediye başkanlığı için geçmişti. CHP’nin özellikle eski yöneticileri Cahit Erdem ile Ortahisar başkanlığının kazanılabileceğini söylemişlerdi. CHP il Başkanı Güzide Uzun ve ilçe başkanı Ömer Hacısalihoğlu ise Salih Akyüz’e teklif getirince Erdem de Beşikdüzü’nden aday adayı olmuştu.

  CHP’nin Ortahisar belediye başkan adayı Salih Akyüz, başarılı bir mimar ve müteahhit. Akyüz bir ara Mimarlar Odası başkanlığını da yapmıştı. CHP’lilerin ve İttifak yaptıkları İYİ Partililerin önemli bir kesimi Akyüz’ün Ortahisar ilçe merkezinde ve sonradan mahalle olan 38 köyünde tanınmadığını söylemelerine rağmen kendisine destek vereceklerini söylüyorlar.

   Beşikdüzü’nde aday gösterilmeyen Cahit Erdem, partisinin Ortahisar adayını belirlemek için kamuoyu anketi yaptırmasını istedi. Kuzey Ekspres’e konuşan Cahit Erdem, ‘Adayları alt alta yazsınlar, halka sorsunlar. Hangi isim önde çıkarsa onu aday yapsınlar. Ben iddia ediyorum ki, gösterilecek adayların iki değil 4 kat fazlasının desteğini alırım. Çünkü beni Ortahisar’ın mahallelerinde, köylerinde tanımayan, bilmeyen yoktur. Ben yalnız partimden ve İYİ Parti’den değil MHP’den ve AK Parti’den de oy alırım. Trabzon’daki amatör spor kulüplerinin yönetici ve sporcularının çoğu bana destek verir. Ve ben ayrıca belediyeciliği de Trabzon’da en iyi bilen isimlerden biriyim. Çünkü ben belediyeciyim. Belediyeden emekli oldum.’ dedi.

  Ortahisar Belediye Başkan adaylığına yeşil ışık yakan Cahit Erdem, CHP eski milletvekili ve belediye başkanı Volkan Canalioğlu’nun da kendisi ile birlikte meydana ineceğini, seçilmesi için çalışacağını söyledi.

  Cahit Erdem’in bu sürpriz çıkışı, CHP Trabzon il örgütünde karşılık bulur mu bulmaz mı, bilemiyoruz. Ancak, parti genel merkezinde karşılık bulabilir. Genel merkez önümüzdeki günlerde Ortahisar’da bir anket yaptırabilir.

Önceki ve Sonraki Yazılar