ASANSÖR BOŞALINCA!

Ülkede dert millî olunca atmaca avlamak naif bir hobi oluyor. Hüseyin Çimşir'in cezası ve ülkedeki sosyo-psikolojik hava Rizespor müsabakasını daha da arabesk kıldı. İlk çeyrekte Rizespor Skoda ile yokladı ve oyunda daha dominant göründü. Trabzonspor ilk yarıda kanatsız kuş gibiydi atmaca karşısında. Ekuban sol kanatta, Gilherme sağ kanatta içeri doğru sarkınca Trabzonspor'un o bildik oyun anlayışı bozuldu. Buna bir de hakem Abdülkadir Bitigen'in'in sahada Newton kuralları içinde olup bitenin yerine kafasındaki oyunu oynatınca arabeskin en kesifine hapsoldu Trabzonspor. Aleksandr Sörloth ile merkezin trafiği kopunca konuk Rizespor Trabzonspor ceza sahasına daha cesur yanaştı. Bordo mavili ekip altı pas içinde sette hareketsiz yakalanınca ilk sayıyı verdi. Hâl böyle olunca ilk yarıda biraz yan pas yapma hakkı da bize düşüyor.

Orta ve Doğu Karadeniz'de 338 çeşit kuş, 31 çeşit de atmaca türü var. Peki bu atmaca hangi türdür? 

İnsan-ı kâmil, Kâmil Ahmet, forvet-i kâmil; göründüğü gibi pek anlamlı durmuyor.

Trabzonspor ikinci yarıya  sol kanada Nwakaeme takviyesiyle daha diri ve etkili başladı. Trabzonspor'un Da Costa ile bulduğu kafa golü oyunun bu bölümündeki aksiyonları hem hızlandırdı, hem de arttırdı.

Hakan Günday'ın Kinyas ve Kayra adlı romanındaki giriş cümlesiydi. "Ve asansör dördüncü katta durdu." Asansör durunca yolcular indi. Asansör boşalınca da Trabzonspor taraftarıyla bindi. 1. kat, 2. kat, 3. kat, 4. kat ve nihayet 5. kat. Trabzonspor asansörden lider olarak indi.

Lâtife bir yana Trabzonspor oyundaki analitik analizi ve tempoyu 60. dakika ile 75. dakika arasına saklamış. Müsabakadaki en enteresan vakıa Aleksandr Sörloth'un gol atmaya muvaffak olamamasıydı. Sizi bilemiyorum ama ben şahsen bu atmacanın ne tür bir kuğuş olduğunu bilemedim. Kafkas familyasından mı Kadıköy familyasından mı? Yâni!

Önceki ve Sonraki Yazılar