Aşıkkutlu da Baykal’ın yolunda mı?

asikkutlu.jpgTrabzon Üniversitesi, geçenlerde 10 büro elamanı alımı için bir ilan yayınlamıştı. Biz de bu ilanı, bu köşede okurlara duyurmuştuk. Düz büro elamanı için açıklanan şartlar kafa karıştırmıştı.

Önceki gün, Trabzon Üniversitesi’nden bir öğretim üyesi aradı ve “Yayınladığınız o ilanının hazırlanması için gece gündüz çalışıldı. Sözleşmeli olarak alınacak elemanların CV’leri göz önüne alınarak ilan hazırlandı” iddiasında bulundu ve ardından, “Trabzon Üniversitesi rektörü ilahiyatçı Aşıkkutlu’nun kızı, sözleşmeli memur olarak işe başlarsa şaşırmayın’ dedi. 

Trabzon Üniversitesine alınacak sözleşmeli büro elemanlarının son müracaat tarihi 10 Temmuz’du. Alınacak elemanlar sözlü sınava girmeyecekler ve ilandaki şartlara uyanlar memur olarak alınacak. İlanda belirlenen şartları birkaç eleman yerine getirdiğinde nasıl bir yol izlenecek belli değil. Büyük bir ihtimalle, şartlara uymadıkları için devre dışı kalacaklar.

Trabzon Üniversitesi Rektörü ilahiyatçı Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu,  bir din bilgini. Aşıkkutlu Hoca’nın defterinde kayırmacılık vs. yazmaz. O nedenle Hoca, kızı için özel şartname hazırlamaz. ‘Aşıkkutlu Hoca da KTÜ rektörü gibi yakınlarını vs. işe alıyor’ iddiasını reddediyoruz.

Dr. Yaşar Güven Başkan!

dr-yasar.jpg

Trabzon Tabip Odası’nın, önceki gün yapılan genel kurulunda, başkanlığa KTÜ Tıp Fakültesi öğretim görevlisi, Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Sağlık Kurulu Başkanı Dr. Kibar Yaşar Güven seçildi.
Tek liste ile gidilen seçimlerde, yönetim kurulunda, devlet ve özel hastane doktorları orantılı olarak yer aldı. Seçim sonrası kısa bir açıklama yapan Dr. Güven, “Bana ve yönetimde yer alan arkadaşlarıma destek veren tüm hekimlerimize teşekkür ediyorum” dedi. Dr. Güven’i kutlar, başarılar dileriz.

İYİ Parti ezber bozdu!

iyi-parti.jpg

Trabzon’daki siyasi parti kongrelerini yaklaşık yarım asırdır yakından takip ederiz. Siyasi partilerin kongreleri bugüne kadar salonlarda yapılırdı. İYİ Parti Ortahisar İlçe Yönetimi, Trabzon’da bugüne kadar yapılmayanı yaptı ve kongreyi açık havada, Trabzon kent merkezinin simgesi konumundaki Ganita Çay Bahçesinde gerçekleştirdi. Denizle doğanın iç içe olduğu tarihi mekanda düzenlenen kongreye katılım hayli yüksekti. Bunun nedeni de kongrede iki listenin yarışması ve kongrenin açık havada yapılmış olmasıydı. Kongrenin açık havada yapılmasının nedeni ise koronavirüs pandemisiydi. Kongreye katılan partililer, sıcak yaz günü serin bir mekanda bir yandan çaylarını yudumladılar, diğer yandan konuşmacıları dinlediler ve sonra da oylarını kullandılar.

Mevcut ilçe başkanı Erdal Uzun, favori olarak girdiği seçimde 237 oy aldı. Rakibi Veysel Kurtoğlu ise 63 oyda kaldı.  İYİ Parti Ortahisar ilçe Başkanı Erdal Uzun, kongreye katılan partililere teşekkür etti ve “AKP iktidarının alternatifi İYİ Parti’dir. Kongremizde bunu gördük” dedi.

Belediye müdahale etti!

belediye.jpg

Karadeniz Teknik Üniversitesinin kampüsünü köpekler istila etmiş. Bunu biz söylemiyoruz, KTÜ öğretim üyelerinden biri söylüyor. Köpeklerin kampüste sürü halinde gezdiklerini belirten öğretim üyesi, “Hayvanlar gerçekten tehlike yaratıyordu. Kampüs lojmanlarında kalanlar çocuklarını bahçeye çıkaramıyor, insanlar üniversitenin caddelerinde ve parklarında korku içerisinde geziyorlardı. Olay, Ortahisar Belediyesine iletildi. Belediye ekipleri kampüsteki sahipsiz köpekleri aşıladı, insanlar rahat nefes aldı” dedi.  Üniversite kampüsü geniş bir alan ve çevresi açık olduğu için, hayvanlar engelle karşılaşmadan kampüse giriyor.

DEVA geliyor!

deva-geliyor.jpg

Ankara’ya yerleşen makine mühendisi ve bir dönemin restoranlar kralı Ayhan Sürmen, sosyal medyada hemen her gün DEVA Partisi ile ilgili bir paylaşımda bulunuyor. Sürmen, “DEVA Partisi’ne gerçekten büyük ilgi var. Ara sıra genel merkeze uğruyorum, yoğunluktan içeri giremiyorum. DEVA Partisi, bu gidişle ilk seçimde rahatlıkla birinci parti olur” iddiasında bulunuyor. Sürmen, Ankara ve İstanbul’da sürpriz isimlerin DEVA Partisi’ne katıldığını belirterek, “AKP yönetimlerinde olan çok sayıda arkadaş, seçimler öncesi DEVA Partisi saflarına geçebilir. Zaten gençlik DEVA Partisi’nde” dedi.  MHP’den, CHP’ye, bu partiden AKP’ye geçen ve son durak olarak da DEVA Partisi’nde karar kılan Ayhan Sürmen iddialı konuşsa da kamuoyunda DEVA Partisi yok gibi. Bu partiyi destekleyecek olan varsa da sesini çıkarmıyor.

 Bakan yardımcısı olabilir!

bakan-yardimcisi.jpg

AKP Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’nin, il kongresi sonrası bakan yardımcılığına getirileceği söyleniyor. Revi’nin bakan yardımcılığına getirileceğini söyleyen de Hakkı Emiroğlu. Haydar Revi, bakan yardımcılığına getirilir mi, getirilmez mi bilemiyoruz. Bildiğimiz, Haydar Revi’nin atamalarda, tayinlerde pek etkili olmasa da sessiz sedasız iyi bir il başkanlığı yaptığı, herkesimi idare ettiğidir. O nedenle, kongrede Haydar Revi yeniden il başkanı atanabilir. Atanmasa da Revi, ‘Neden atanmadım’ diye sitem etmez. Bu arada Hakkı beyin iddia ettiği gibi Revi, bakan yardımcılığına atanırsa gazeteci Ali Savaş kesin olarak bakan yardımcısının yardımcısı olur!

 

Önceki ve Sonraki Yazılar