Aşıkkutlu’nun kariyeri!

Diyanet İşleri Başkanlığına getirilmesine kesin gözüyle bakılan Trabzonlu hemşehrimiz KTÜ İlahiyat Fakültesi kurucu dekanı ve KTÜ rektör yardımcısı Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu hocamız hakkında kısa bilgi verdik ve yazının son cümlesinde de sözleşmeli imam olan oğlunun görev yaptığı camiye gitmediğinin iddia edildiğini yazmıştık.

aşikkutlu-haco.jpg

Emin Hocanın oğlu, gazetemiz muhabirlerinden Elif Çavuş’a söylenenlerin gerçek olmadığını açıkladı ve bunu da yazdık. Ancak, yine bazı çevrelerden tepki geldi.

Gazetemiz spor müdürü Hamza Mısır, Trabzon İmam Hatip Lisesi mezunudur. Hamza, İlahiyat fakültesine devam etseydi, bu gün ya vekildi, ya müsteşar ya da genel müdür. Bugün görevde olan bürokratların ve milletvekillerinin en az yarısı İmam Hatip çıkışlı. Trabzon’un sevilen isimlerinden biri de Faroz’daki İkram sofrasının patronu Mustafa Çolak’tır. Çolak da Trabzon İmam Hatip Lisesi mezunu.  Mustafa Çolak, dün Hamza’yı aradı ve ‘O yazıyı muhtemelen Hasan abimiz yazdı. Emin hocamız gerçekten çok değerli ve bilgi donanımlı, lisan bilen bir hocamızdır. Tartışılmaması gerekir’ dedi.

Biz Emin Hocayı ne tartıştık, ne de kariyerine söz ettik. Emin Hocayı eleştirmek için onun din konusunda onda değil yüzde bir bilgimiz olması gerekir. O nedenle Emin Hocaya söz söyleme hakkını kendimizde bulmuyoruz. Bunu açık ve net olarak belirtelim. Zaten yazımızda da bunu belirttik. Eleştiri getirilen konu oğlu Fazıl ile ilgili. Fazıl da gerekli açıklamayı zaten yaptı. Emin Hocamıza, yeni görevinden başarılar diliyoruz.

‘Seni sürdürürüm’ dedi ve sürdürdü!

seni-sürdüdürüm.jpeg

Trabzonspor- Konyaspor maçı öncesi ve sonrası Akyazı spor kompleksi çevresindeki yollarda trafik kilitlenir. Güvenlik görevlileri yolları açmak için büyük çaba sarf ederler. Sağlık Bakanlığı eski müsteşar yardımcısı AKP Trabzon milletvekili aday adayı Nihat Tosun, partili biri ile maça gider. Trafik polisi, ‘Efendim buraya park etmek yasak veya buradan girilmez’ mealinde uyarıda bulunur. Partili, diretir, ‘Seni sürdürürüm’ der… Polis, ‘Kardeşim ben görevimi yapıyorum. Git sürdür’ der. Ve bir iki gün içinde o trafik polisi, Tonya ilçesine sürülür. İşin bir başka boyutu araçta müsteşar diye takdim edilen Nihat Tosun, şu anda sıradan bir vatandaş! Olay bu! AKP il Başkanına, milletvekillerine ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya duyurulur!

Hasan Yener Başhekim yardımcısı!

hasan-yener.jpg

Fatih Devlet Hastanesi’nin başarılı doktorlarından Trabzonspor eski yöneticilerinden Hasan Yener, geçtiğimiz günlerde emekli oldu. Hasan Yener’e, Trabzon’daki özel hastanelerin yanısıra Ankara ve İstanbul’daki hastanelerden cazip teklifler geldi. Dr. Yener, özel hastanelerden gelen teklifleri kabul etmedi ve yıllarca görev yaptığı hastanede sözleşmeli olarak yeniden göreve başladı. Üstelik başhekim yardımcılığına getirildi. Hasan Yener’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Gece saat 03.00’da seçmeni aradı!

gece-saat.jpeg

AKP milletvekili Adnan Günnar, seçim çalışmaları sırasında Akçaabat Ortamahalle’de vatandaş ile sohbet eder. Bir vatandaş Günnar’a, ‘Adnan bey, güzel konuşuyorsun, seçildiğinde aradığımızda sana ulaşabilecek miyiz’ der. Günnar, ‘Benim telefonum 24 saat açık. İstediğiniz zaman arayabilirsiniz’ der. Vatandaş, sesini çıkarmaz. Aradan bir yıl geçer, vatandaş Adnan Günnar’ı, gece değil gündüz bile aramaz. Günnar, mahalle muhtarından vatandaşın telefonunu öğrenir ve gecenin bir vakti, arar ve ‘Hemşerim sen beni aramadın ama ben seni arıyorum. Nasılsın iyi misin’ diye sorar. Vatandaş, telefonda pek ses çıkaramaz. Günnar, hal hatırdan sonra telefonu kapatır. Adnan Günnar, görünen o ki yeni dönemde de Akçaabat’ın bir numaralı ismidir.

Söğütlü’deki tesisler dökülüyor!

Akçaabat’ın Söğütlü beldesinde, beldenin son belediye başkanı Metin Gedikli Söğütlü’nün güneyinde dağın eteklerinde bir sosyal tesis yaptırmıştı. Söğütlü belediye kapatıldıktan sonra tesisler Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmişti. Büyükşehir Belediyesi ise tesislerle ilgili bugüne kadar bir işlem yapmamış. Söğütlü’deki o güzelim sosyal tesislerin döküldüğünü, sıvalarının çatladığını, harabe haline gelmek üzere olduğunu belirtelim.

Enerji Bakanlığı müdahale etti!

Trabzon’un en önemli turizm merkezlerinden biri olan Çaykara ilçesi ve çevresindeki elektrik kesintisini gündeme getirmiştik. Haberimiz üzerine Enerji Bakanlığından Demirkapı köyü muhtarı ile bölgedeki diğer yetkiler aranmış. Hatların yetersiz oluşu nedeniyle elektrik kesintisi olduğu belirtilmiş ve nakil hatlarının güçlendirilmesi için çalışmalar başlatıldığı bildirilmiş. Enerji Bakanlığı yetkililerine duyarlılıklarından ötürü teşekkür ediyoruz.

Yomra’da 112 Acil Servis araç deposu olur mu?

Trabzon’da Sağlık bakanlığının, sendikaların, belediyelerin, derneklerin onlarca 112 acil servis minibüsü var. Trabzon Valiliği 112 acil servis araçları için Yomra’da Kaşüstü’ndeki eski mezbahanın arkasında bir depolama alanı belirlemiş.

Yomra’da 112 acil servis araç depolama yeri olur mu? Yomra-Trabzon arasında günün belirli saatlerinde yol kilitleniyor. Depodaki bir 112 acil servis aracı mesela oradan Akçaabat’a nasıl gidebilir. Yomra’da bu depolama yerine belirleyen akıl bunu hesap etmedi mi? Diyeceksiniz ki, Trabzon’da araç depolama yeri var mı? Evet, var! Deliklitaş’ta yolun sağında ve solunda Belediyenin ve Karayollarının arazisi var. Bu arsaların birinde rahatlıkla 112 acil servis depolama alanı olur.

Bu arada 112 acil servis araçları, içinde hasta olsun olmasın veya acil hasta için gitsin gitmesin, Ortahisar ilçesinin her yerinde acil acil siren ve korna çalışıyorlar. Avrupa’da araç sürücüleri istisnalar dışında korna çalmazlar. Sağlık araçları da mecbur kalmadıkça siren çalmazlar. Ama Türkiye’de ve Trabzon’da acil servis minibüsleri sirensiz yol almıyorlar. Birileri bunlara müdahale etmeli. Mecbur kalmadıkça siren çalmayın demeli…

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar