Asım Aykan’ın Film festivali!

İstanbul veya Ankara merkezli bir firma, Değirmendere’de OPET akaryakıt istasyonuna yakın yeni yapılan çok katlı bir binayı kiralamış.

Değirmendere’de bir esnaf, binayı kimin hangi firmanın kiraladığını merak etmiş ve bir ilgiliye sormuş.

İlgili, ‘Trabzon eski belediye başkanı ve eski milletvekili Asım Aykan’ın ortağı olduğu bir firma Trabzon’da film festivali yapacak’ demiş.

Değirmendere’deki esnaf bu cevabı alır almaz bizi aradı.

Biz, ‘Bir yanlışlık olmasın. Asım Aykan’ın filmle, sinema ile ne ilgisi olmaz. Sen bir kez daha sor’ dedik.

Değirmendere’deki esnaf okurumuz, önceki gün şu mesajı attı:

‘Hasan Bey şimdi öğrendim. Bu yıl Trabzon’da film festivali yapılacakmış. Bunu ANADER Organize edecekmiş. ANADER in başkanı da Asım Aykan. Hem film festivali hem Asım Aykan bana ilginç geldi malumunuz festivalde sadece dini filmler oynamayacak herhalde. Çünkü diğer festival yapılan illerde de örneğin Eskişehir film listesine bir bakınız’.

Asım Aykan’ın Başkanı olduğu kısa adı ANADER olan, Anadolu Kültür ve İrfan Derneğinin, film festivalinin organizatörlüğünü yapıp yapmayacağını net olarak bilmiyoruz. Asım Aykan, bu konuda açıklama yaparsa işin doğrusunu öğrenmiş oluruz.

Bu arada, Kültür ve Turizm Bakanlığı veya başka kurum, kuruluş destekli benzer etkinlikler, ‘yağlı’ işlerdir.

asim-aykan-002.jpg

Borç neymiş!

Birkaç gün önce ABD’de yaşayan kuzeninin davetlisi olarak bu ülkeye giden spor yazarı Cevat Kol, Trabzonspor’da olup bitenleri oradan da yakından takip ediyor.

borç-001.jpg

Trabzonspor’un Avrupa’ya gitmek istememesinin nedeninin mali fair play olduğunu öne süren Cevat Kol şöyle dedi:

‘Trabzonspor'da açıklanan borç her şeyi ortaya koyuyor. Borç 674 milyon olmuş. Sadri Şener 6 yılda 140 milyon borcu artırıp 5 kupa ile teslim etti. Birde şampiyonluk kazandı. İbrahim Hacıosmanoğlu 2.5 yılda rekor kırdı. 175 milyondan aldığı borcu 500 milyona çıkartıp rekor kırdı. Başarısızlık ayyuka çıktı.

Muharrem Usta hızla yeni rekorlara koşuyor. 1,5 yılda borcu 200 milyon daha artırdı. Borç resmî rakamlarla 700 milyona dayanmış. Bu rakamların ne kadar doğrucu olduğunu "bakkala kasaba borç vardı" diyenler iyi bilir.800 milyondan aşağıya değildir.

Şimdi anladınız mı, bu takım neden Avrupa'ya gitmek istemez! UEFA'ya söz verilen Mali fair playe uyulmadığı ayan beyan ortada. Yok sezonu tez açacağız, yok 50. yılda şampiyonluk hepsi hikaye.’

Soylu ve Cora!

AKP’nin dün Ankara’da gerçekleştirilen 3. Olağanüstü büyük kongresinde, seçime tek aday olarak giren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1414 delegenin oyuyla genel başkan seçildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu MKYK, Salih Cora ise disiplin kurulu yedek üyesi oldu. Salih Cora’nın disiplin kurulu üyesi olması, AKP Trabzon teşkilatının önemli bir kesimi tarafından sürpriz olarak nitelendirildi. Süleyman Soylu gibi milliyetçi-muhafazakar çizgiden gelen bir isim olan Salih Cora’nın, disiplin kurulu üyesi olması partideki etki ve gücünü de arttırdı.

soylu-001.jpg

Cora’nın mesajı!

coranin-mesaii-001.jpg

Salih Cora, kongre sonrası sosyal medyada kısa bir paylaşımda bulundu ve şöyle dedi:

‘Bugün dünyanın en büyük siyasi parti kongresini gerçekleştirdik. Yüzbinler Ankara'ya akın etti. Teşkilatlarımız büyük fedakarlık gösterdi. Davanın başına reis gelmiştir. Halkın başkanı partimizin de başkanıdır. Bu kongre yeniden diriliş yeniden kuruluş kongresidir. Ak Parti sadece kendine oy verenlerin değil herkesin partisidir. Biz sadece milletin reyini değil gönlünü de kazanacağız. Yeni dönem demokrasi değişim ve reformların yeniden atılım dönemi olacaktır. Kongremiz partimize ülkemize milletimize hayırlı uğurlu olsun’.

 

Başkan’ı yarım

saat bekletti!

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu, Cumartesi günü yerel medyayı ziyaret etti. Başkanın ziyaret programını Ahmet Yoloğlu organize etti. Ahmet, gazetelerin yetkililerini teker teker aradı ve ‘Başkan şu saatte ziyaretinize gelecek’ dedi. 

Başkan Gümrükçüoğlu da programa göre ziyaretlere başladı. Trabzon’daki yerel gazetelerin patronlarının ikisi, yazar, muhabir ve patron… Patronların biri, Ortahisar Belediyesinde çalışıyor. Diğer ikisi işadamı! Başkan, işadamlarının birinin gazetesine gitmiş… Gazetenin patronu gazetede olmadığı için başkan bir süre patronu beklemiş.

 

Balıklıgöl’e ulaşım

artık daha kolay

 

Çaykara’nın Demirkapı mahallesinin üst kısımlarında bulunan özellikle Arap turistlerin merak edip gittiği Balıklıgöl’ün yolu ulaşıma açıldı. Kar kütükleri ile kaplı yol, geçen yıllara göre daha erken açıldı. 2400 rakımdaki Balıklıgöl bölgede tek doğal alabalık olan gölü olarak biliniyor. Bölgedeki Soğanlı dağlarında Aygır gölü, Karagöl. Sarıçiçek gölü olarak bilinen ve turistlerin merak ederek görmeye gittikleri yerler olarak gözleniyor. Balıklıgöl ve çevresindeki kriter gölleri gerçekten görülmeye değer.

 

 

********************

 

Kula kul olmakla vatandaş olmanın farkını anlamayanlar özgürlükten, bağımsızlıktan bahsedemez. Reaya olmanın bir Türk vatandaşı olmanın yanında nasıl bir aşağılama olduğunu anlamayanlar da özgürlük ve bağımsızlıktan söz edemez. Bunları anlamayan Atatürk'ü de anlayamaz. (Temel Kahveci)

 

***

 

Sadri başkan; 175+KDV...

İbrahim başkan; 396+KDV...

Muharrem başkan; Şimdilik 674+KDV...

Hayırlı olsun! Başarı ise çalınmış bir kupa. Nereye gidiyoruz. Arkadaşlar bu çocuk okumaz.

Bu mızrak çuvala sığmaz... Ergen çocuklar gibi takıldık her sene transferlerin peşine gidiyoruz felakete...

Hepimiz suçluyuz...

Çözüm ise ortak akılla kendimize gelmek ve yeni Yusuf Yazıcılar bulmaktır..

Bu ekonomik tablonun altından, bu transfer politikası ile kalkmak bana göre çok zor.

İnşallah yanılırım. Ben fikrimi söylemekle yükümlüyüm. (Şükrü Kuleyin)

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar