ASKF GÜCÜNÜ KULLANAMIYOR

ASKF GÜCÜNÜ KULLANAMIYOR

Burhan Cahit Erdem, Amatör Kulüplerin duyarsızlığı yüzünden ASKF’nin gücünü kullanamadığını söyledi

 

Trabzon Amatör Spor Kulüpleri Genel Başkanı Burhan Cahit Erdem, spor yazarımız Atakan Kadıoğlu’nun sorularını cevaplandırdı. Atatürk Köşkü’nde gerçekleşen söyleşide Erdem, Trabzon sporunu ve gündemini etkileyecek önemli açıklamalarda bulundu

 

Trabzon Tesis Zengini

Gerek Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetimlerinde gerekse de futbol il temsilciği görevimi sürdürdüğüm süre zarfında en büyük önceliğimiz tesisleşme oldu. Trabzon’a Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve belediye işbirliği ile birçok saha kazandırdık. Bundan sonra da kazandırmaya devam edeceğiz. Yaptığımız toprak sahaları şimdi tek tek suni çime dönüştürüyoruz. Gerek Trabzon merkezde gerekse de ilçelerde 15’e yakın sahayı suni çim yaptık. Bunun yanında birçok ilçemizde de normal çim sahalar bulunuyor. Futbol kenti olan Trabzon’u tesis zengini yapma konusunda kararlılığımız sürüyor. Bunun yanında diğer spor branşları içinde tesisler yaptık. 2011 olimpiyatları öncesinde birçok tesisi daha insanların hizmetine sunacağız.

 

Kulüpler Duyarsız

Trabzon’da ki faaliyetlerimizde birçok kulübümüz duyarsız davranıyor. Biz kulüplerle, ya bayramlarda ya da malzeme dağıtımlarında bir ara geliyoruz. Amatör kulüplerin sendikası durumundaki ASKF maalesef yeterince gücünü kullanamıyor. Eğer bütün kulüpler daha çok bir araya gelir, sorunlarını dile getirilerse ASKF’nin gücü o kadar daha ortaya çıkacaktır. Trabzon’da 70 bine yakın sporcu var. Bu nüfusu diğer illere oranla baz aldığımızda, çok büyük bir oran. Bu potansiyelin sesinin her alanda daha gür çıkarması gerekiyor. Kulüpçülerimizi bilinçlendirerek,  ortak hareket etme konusunda uyaracağız.

 

Güdü yanlıştan dönmeli!

MHK Üyesi Turgay Güdü haricinde Trabzon’da taban birliklerinin çok uyumlu çalıştığını söyleyebilirim. Bu arkadaşımız kendi camiasıyla bile barışık değil. Kendi kuruluşu olan hakemler derneğine bile gitmeyen, onlarla ortak hareket etmeyen bir zihniyetin de bizimle birlikte uyumlu olmasını bekleyemeyiz. Dileğim o ki, Turgay Güdü bu yanlıştan en kasa zamanda döner ve futbol ailesi içindeki yerini alır.

 

Trabzonspor’la işbirliği

Trabzonspor’la iyi bir işbirliği içinde girip, Amatörle kaynaşma sağlayacağız. Mevcut yönetim kurulunun bu konuda gerekli adamları atacağını düşünüyorum. Geçtiğimiz günlerde Trabzonspor ASKF işbirliği ile amatör kulüplerimize malzeme yardımında bulunduk. Bundan sonra bu yardımlar devam edecek. Trabzon’da derece yapmış ve guruplara gitmeye hak kazanan takımlarımıza, Trabzonspor’un maddi ve manevi katkı sağlamasını talep edeceğiz. Mevcut yönetim kurulunun bu olaya sıcak bakacağını düşünüyorum.

 

Önceliğimiz Sağlık Tesisi

Trabzon’da ASKF bünyesinde bir sağlık merkezi oluşturmak için yoğun bir gayret içindeyiz. Sağlık bakanlığı ile gerekli yazışmaları yaptık. Trabzon’da amatör sporcuların sakatlık ve rahatsızlıklarında gidebilecekleri, tedavilerini yaptırabilecekleri bir sağlık merkezi oluşturmayı hedefliyoruz. Bu konuda ciddi bir çalışma içindeyiz. Zannedersem birkaç gün içinde bu çalışmayı neticelendireceğiz

 

Ulusal futbol turnuvası

Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerle işbirliğine giderek yıldızlar ve minikler kategorilerinde ulusal bir futbol turnuvası düzenlemeyi amaçlıyoruz. Buradaki amaç hem kaynaşmayı arttırmak hem de Trabzon ve bölge takımlarının yeni sporcuları keşfetmesini sağlamak.Bu organizasyonda Türkiye’yi, Samsun’dan Artvin’e kadar olan bölgede yer alan sporcular temsil edecek.

 

En büyük hedefimiz amatör ev

Trabzonun merkez uzak ilçelerde bulunan minik ve yıldız düzeyinde sporcuları bir araya getirmek amacıyla amatör bir kamp düşünüyoruz. Buradaki amacımız spora uzak kalan gençleri spora kazandırmak ve genç yetenekleri ortaya çıkarmak. Amatör kampları yapabilmemiz için tesise ihtiyacımız var. Bu tesislerin yapımı içinde gerekli çalışmalar başladı. Eğer uzak köşelerde ki gençlere spor sevgisini aşılayabilirsek büyük bir işe imza atacağımızı düşünüyorum.

 

Hedefleri yakaladık

Trabzon’da en büyük arzum tesis sayısını arttırmaktı. Bunu yüzde 90 başardık. Bu konuda çok mutluyum. Düşüne biliyor musunuz Trabzon’da 15 tane suni çim saha var. Erzincan’da bu işlerle uğraşan arkadaşlarımız, “bir tane suni çim saha yapabilmek için ne tür girişimlerde bulunmalıyız” diyor. Tesisleşme konusunda Trabzon diğer illere nazaran çok ilerde. Samsun gibi büyük şehir olan biri ile bile tesisleşme konusunda çok geride bıraktık. Trabzon 2011 olimpiyatları sayesinde de birçok tesise kavuşacak. Trabzon’un spor kenti olma noktasında önü çok açık. Bu konuda herkesin gönlü rahat olsun.

 

İndirime gidildi

Ankara’da yaptığımız amatör işler kurulu toplantısında, 2008-2009 sezonunda uygulanacak amatör futbol işlem bedellerinin belirledik. Buna göre; 1995 ve daha büyük doğumlu futbolcuların transferi bedelsiz yapılabileceğini lige katılım vize-referans bedeli 200 YTL oldu. 1990 ve daha büyük doğumlu futbolcuların transferlerinde federasyona ödenecek bedel 400 YTL düşürdük. 1991-1994 yılları arası doğumlu futbolcuların transferlerinde federasyona ödenecek bedeli 120 YTL olarak belirledik. Filiz lisans bedeli 10 YTL,-Yönetici, antrenör ve diğer görevlilerin saha giriş kartı bedeli 20 YTL olması konusunda karar aldık.

Bizde Trabzon ASKF yönetimi olarak amatör kulüplerden aldığımız vize işlem parasını 125 YTL’den 100 YTL’ye düşürdük.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.