ASKF SEÇİMİNE DOĞRU!

ASKF seçimi için geri sayım sürüyor. Cahit Erdem ile Hüseyin Balaban tüm hızlarıyla çalışıyorlar. Çalışmalar ne sonuç verecek sandıkta belli olacak. Merak edilen sorulardan biri siyasetin sürece dahil olup olmayacağı. Cahit Erdem CHP'li ve Belediye Meclis Üyesi. Hakkını teslim edelim görev süresince siyaseti spora hiç karıştırmadı. Balaban'ın adaylığını açıklarken verdiği taahhütler de dikkat çekici. Büyükşehir'den para kaynaklarının kullanılması, otobüslerden 1'er lira alınması, Valilik'ten silah ruhsatlarından pay aktarılması vaatleri oldukça çarpıcı. Demek ki güvendiği bir yerler var!.. Ne dersiniz?

-----------

BALABAN KİMİN ADAMI?

ASKF'de büyük çoğunluk yeni adayın projelerini bekliyor. Hüseyin Balaban, tüm kesimlerle konuştuktan sonra projelerini açıklayacağını belirtmişti. Temasları sürüyor. Gözler nasıl bir projenin oluşacağına çevrilmiş durumda. Mevcut yönetimin tarzı ve tavrı herkesçe biliniyor. O nedenle yenilikçilerin tavrı merak ediliyor. Balaban birilerinin adamı görüntüsü vermemeye özen gösteriyor. Bunu da, "Amatöre faydalı olacak herkesin adamıyız. Amatörden faydalanan değil amatöre fayda veren bir ekiple yola çıkıyoruz" diyerek özetliyor. Umarız öyledir...

------------

FAALİYET YAPMADAN OY VERENLER!..

ASKF seçiminde faaliyet yapmadan oy hakkına sahip olan kulüpler yer alıyor. Bu konuya bir çözüm bulunmuş değil. Muhalif grubun görüşü bu kulüplerin mevcut yönetimin görüşü doğrultusunda oy verecekleri yönünde. Yani ortada bir haksız rekabet söz konusu. Hizmetlerden ve ASKF'nin uygulamalarından faydalanmayanların diğerlerinin hakkını gasp edecek sürece dahil olmaları ne kadar adaletli tartışılır. Bir diğer soru işareti ise ASKF'nin sadece futbola hizmet etmesi. Diğer sporların üvey evlat muamelesi görmesi eleştiriliyor. İlgililere duyurulur.

-----------

HÜSEYİN BALABAN SEÇİLİRSE

ASKF'de Hüseyin Balaban seçilirse ilginç bir tartışmayı başlatacak gibi. O da iki dönemden fazla başkanlık yapılmaması. Balaban, bu yöntemle ASKF'nin kişilerin sahibi görüntüsünden kurtulacağına inanıyor. İki dönemden fazla görev yapamayacağı belli olan başkan böylelikle sadece hizmeti düşünecek, koltukta uzun süre oturmak uğruna eyyamdan ve değişik hesaplardan uzak duracak. Hüseyin Balaban bu görüşünde haklı. Bakalım seçilirse söyleminin gerektirdiği şartları oluşturabilecek mi? Hele bir sandık açılsın da; o zaman göreceğiz. Bu arada Balaban’ın geçtiğimiz günlerde ki ‘ Seçilirsek filiz lisans ve vizelere ücret almayacağız’ vaadi büyük bir gaftı. Zira mevcut ASKF 6 yıldır zaten ücret almıyor. Aktarmalarda da TFF ile yapılan işbirliği anlaşmasına göre 50 TL kişi başı indirim sağlandı.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.