Atakan Aksoy’un danışma kurulu

atakan-aksoy-006.jpg İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Atakan Aksoy’un bir danışma kurulu kuracağı öğrenildi. Aksoy’un danışma kurulunda Trabzon Belediyesi eski başkan vekillerinden Hasan Cömert, CHP belediye meclis üyesi Turgay Şahin, İYİ Parti meclis üyesi Davut Çakıroğlu, KTÜ Mühendislik ve Mimarlık ile İşletme Fakültesi’nden öğretim üyeleri, şehircilik uzmanları ve deneyimli birkaç eski siyasetçinin yer alacağı bildirildi.
İYİ Parti Büyükşehir adayı Atakan Aksoy, dün İstanbul’a gitti. Aksoy, İstanbul’da büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun Haliç Kongre Merkezinde düzenlenecek tanıtım toplantısına katılacak ve İmamoğlu ile görüşecek.
 
AK Parti’de  sessizlik!
ak-partide-001.jpgAK Parti, Trabzon teşkilatı ve ilçe belediye başkan aday adayları ile partililer uzun bir süredir Ankara’dan gelecek açıklamayı bekliyor. AK Parti Genel Merkezi, Trabzon başta olmak üzere çok sayıda il ve ilçe belediye başkan adaylarını henüz açıklamadı. AK Parti Trabzon teşkilatının etkili isimlerinden biri, ilçe belediye başkan adaylarının yarısının belirlendiğini geri kalanların ise bugün-yarın belli olacağını söyledi. 
AK Parti il başkanı Haydar Revi’nin fahri basın danışmanı Ali Savaş, Haydar Revi’nin kendisine, ‘İlçe belediye başkan adaylarımız belli. Sorun yok. Her şey yolunda’ dediğini belirterek, ‘Büyükşehir Belediyesi üst düzey görevlileri panik halinde. Murat Zorluoğlu seçilirse Büyükşehir’i kendi ekibi ile yönetecek. Ekibine Trabzon’dan kaç isim alır bilmiyorum. Bildiğim Van’dan belki de Ankara’dan Trabzon’a birkaç ismi getireceğidir’ dedi.
Akçaabat  ve Yomra pazarlığı!
akcaabat-yomra.jpgİYİ Parti ile CHP arasında bugünlerde Akçaabat ve Yomra pazarlığı yapılıyor. Beşikdüzü, Düzköy, Maçka, Ortahisar gibi önemli ilçe belediye başkan adaylıklarını CHP’ye bırakan İYİ Parti, bu ilçelere karşılık Akçaabat ve Yomra’yı istiyor. Akçaabat İYİ Parti’ye verilirse başkan adayı Osman Akbulut, Yomra’da ise Mustafa Bıyık olacak. Bu arada iki parti, ilçelerin tümünde meclis üyeliklerini eşit olarak paylaşacak.
Zorluoğlu’nun hedefi!
zorluoglu-005.jpgAK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu’nun hedefi, partisinin bir önceki seçimde Trabzon’da aldığı oydan fazla oy almak.  Zorluoğlu’na yakın isimlerden Atilla Ataman, ‘Yaptığımız hesaplamalarda Trabzon’da rekor oy alabiliriz. Murat bey, Trabzon için biçilmiş bir kaftandır. Trabzonluların Murat beye destek vereceklerine inanıyorum’ dedi.
Şalpazarı MHP’nin olabilir!
salpazari.jpgTrabzon’da MHP’li tek belediye olan Şalpazarı’nda, AK Parti’nin çok sayıda aday adayı var. MHP’li başkan Refik Kurukız’ın yeniden aday olduğu ilçede, AK Parti’den aday olmak isteyen çok sayıda isim çıktı. Şalpazarı’nda İYİ Parti’nin de başkan adayı çıkaracağı öğrenildi. Şalpazarı’nda üç adaylı bir seçimde Refik Kurukız’ın seçimi kazanabileceğini söyleyen bir MHP il yöneticisi, ‘Tahminimiz o ki, AK Parti Şalpazarı’nda aday çıkarmayacak’ dedi. 
Salih Akyüz’ün başarısı!
salih-akyuz-004.jpgCHP’nin Ortahisar Belediye Başkan adayı Salih Akyüz’ün, Kavakmeydan’da Trabzon Lisesi karşısında Orman Lojmanları önündeki yeşil alanda, yaptırılmak istenen Kızılay binasının yapımını engellediğini kimileri bilir ama çokları bilmez.
CHP’nin belediye başkanı Volkan Canalioğlu, AKP’li meclis üyeleriyle de işbirliği yaparak Orman Lojmanlarının doğusundaki yeşil alana Kızılay bölge binasını yaptırma kararı alır. Kamuoyundan eleştiriler gelir. Salih Akyüz, o dönem Mimarlar Odası Başkanıdır. İtiraz eder, Anıtlar kuruluna başvurur, mahkemeye gider ve sonunda oraya bina yapılmasını engeller.  
Trabzon futbolunun bir dönemler kalbinin attığı yer olan o mekan, bugün yeşil alan. Bölgenin yeşil alan olarak kalmasını sağlayan isim de,  bugün Ortahisar belediye başkan adayı Salih Akyüz. 
 
 
İngiltere refah seviyesi yüksek dünyanın 5 büyük ülkesinden biri.
Bu Noel, Daily Mirror gazetesi yaptığı kampanya ile 5 milyon kişiye yemek verdi.
İngiliz yardım kuruluşu Oxfam’ın yaptığı açıklamada her 5 çocuktan biri açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşıyor.
Geçtiğimiz yıllarda Irak’ta savaşmış bir asker evinde açlıktan ölmüş bulundu.
Bir önceki başbakan David Cameroon döneminde çıkarılan yasa ile işsiz veya az gelirli veya malûllük yardımı alanların ödeneklerinden büyük kesintiye giden hükümet profesyonel çalışan diye tanımladığı üniversitesini bitirip master yapmış kişilere alacakları evin yarı parasını devletin ödeyeceği kanunu çıkardı.
Küreselleşme sürecinde dünyayı yönetenlerin uyguladığı politika “ Fakirden al, zengine ver”.
Küresel sermaye önümüzdeki 30 yılda dünya nüfusunun 11 milyara yaklaşacağını ve bu nüfusa yetecek gıda olmayacağını ve bu yüzden şimdiden önlemler alıp nüfus azaltmak için çalışmalar yapıyorlar.
Kilisenin eşcinsel evliliklere nikah kıymasından tutunda giyim kuşam tasarımlarını hep eşcinsellerin yapmasına, araba yollarının tek şeride indirilip bisiklet kullanmaya zorlanması ve yeni üretilen bisikletlerin oturaklarının tamamıyla hadım etmeye yönelik olduğunu fark etmişseniz bu katliamın farkındasınız demektir.
Şu anda 6 milyar dünya nüfusunu kontrol altında tutmakta zorlanan küresel sermaye için 11 milyar nüfus tehlike arz ediyor.
Dünyayı din ve siyaset üzerinden yöneten küresel sermayenin gözünde insanlar kendilerine hizmet için dünyaya gelmiş kölelerdir.
Kapitalist para baronları ellerindeki gücü kaybetmemek için köleleştirilmiş beyinleri sistematik şekilde köleleştiriyor. 
(Cemal Emirzeoğlu- Londra)
 
Irak'ta Noel resmi ve ulusal bayram ilan edilmiş.
Irak hükumetini kararından dolayı alkışlıyor ve kutluyorum.
Noel'le birlikte Musevi vatandaşlarımızınçda Yom Kipur Bayramının da Türkiye'de resmi ve ulusal bayram ilan edilmiş olmasını temenni ederdim, ve ediyorum.
Hıristiyan olsun Musevi olsun, bu insanlar vatandaşımız ve sayıları azmış çokmuş hiç umurumda değil, binlerce yıl bu vatanda yaşayan bu insanlar biz Müslümanlar kadar devletten eşit muamele görmesi gerekir, laik devletin bir amacı da herkese eşit olunmasını gerektirir. (Metin Yılmaz)
 

Önceki ve Sonraki Yazılar