​Atalay ile Ekinci buluşursa!..

Modern seyyah Erdal Atalay şimdi de Bodrum'da. Atalay, Bodrum seyahatinde Trabzonspor'un gerçek efsane başkanı Şamil Ekinci'yi de Turgut Reis'te ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Bu ikili bir araya gelirse konuşacakları asıl konu elbette Trabzonspor olur. İkilinin sohbetinde gerek kulübün şanlı günleri gerekse de bugün içinde bulunduğu durum etraflıca masaya yatırıldı. Erdal Atalay'ın ziyarete ilişkin yorumu anlamlı. "Trabzonspor tarihini bilen yaşayan ve hisseden kaç kişi kaldı" diyen tecrübeli yönetici, "Veya yaşarken bu hassasiyeti devam ettiren sayısı o kadar azaldı ki. Şamil Başkan da hala ilk günkü heyecanı gördüm, çok sevindim..." ifadelerini kullandı.

atalay-ile.jpg

Doğru söze ne denir?..

Nice yaşlara büyük Başkan!..

Aykan’ı eleştirdi!

İkram Sofrası patronu Mustafa Çolak, Trabzon’da film festivali düzenleyecek olan Asım Aykan’a veryansın etti.

Çolak, ‘Asım Aykan’ın ne işi var, film festivali ile. Bu Asım Aykan bizim oy verip belediye başkanı, milletvekili yaptığımız Asım Aykan olamaz’ dedi.

Mustafa Çolak; Asım Aykan’ın bir tarihlerde olimpiyat adı altında etkinlik düzenleyenlere özendiğini ileri sürerek, ‘Aslı var iken taklidine kimse itibar etmez. İmam Gazali der ki taklidi iman sahih değildir’ dedi.

Mustafa Çolak’ın eleştirilerine Asım Aykan’ın cevap verip vermeyeceği merak ediliyor.

aykani-eleştirdi.jpg

Kıssadan hisse!

 

Kıssadan hisse çıkarmamız gereken yaşanmış hikayeyi genç gazeteci arkadaşımız Okan Çıtlak anlattı:

"Dün, park etmiş araçların kapladığı, tek kişinin geçebileceği darlık kalan kaldırımda işe yetişmek için hızlı hızlı yürürken, ağır ağır ilerleyen bir amcanın arkasına kadar geldim. Hiç sesimi çıkarmadan onun hızına ayak uydurarak ilk fırsatta geçmenin hesabını yapıyordum. Bu durumu fark eden amca kenara çekildi ve dedi ki; geç bakalım evladım geç, gün gelir seni de geçerler…”

Fazla söze gerek var mı?

********************

12 Eylül öncesinin o ağır tablosunda MHP sözcülerinin diline bakınız ne kadar özenlidir. Bir de bu arabacı ağzına bakınız. Utanç verici (Prof. Dr. Kemal Üçüncü)

**

Cübbeli Ahmet kıdem tazminatı caiz değil diyor, yakında maaş almak caiz değil derse hutbeyi tamamlayacak!

Fabrikaları kapanacağı ya da işten atılacakları vakit "aman çoluğum çocuğum var, işimde olmayayım bana bir destek" diyerek sol kesime koşan fakat fabrikaları kurtulduktan sonra kendilerine destek çıkan insanları taşlayıp hakaret ederek koşa koşa cellatları RTE'nin sandığını dolduran Sn. işçiler ne buyuruyor? (Metin Yılmaz)

Önceki ve Sonraki Yazılar