Atılan üyeler

Trabzonspor’da değişen tüzük gereğince iki yıl ve üzeri aidat borcunu ödemeyen üyeler, üyelikten çıkartılıyor. Bununla ilgili süreç geçen yıldan başladı. Duyurular yapıldı. Ödeyenler ödedi, ödemeyenler tam atılacaktı ki listede camianın çok değerli isimlerinin olduğu görüldü. Bu bir hata değil yanlıştı. Çünkü bilerek yapılmıştı. O listeyi kontrol eden üyelikten sorumlu profesyoneller camianın değerli isimlerini fark etmemeleri mümkün müydü? O yüzden yanlış diyoruz. Çünkü hata bilmeyerek yapılır, yanlış bilerek! Neyse... Bu olay üzerine süre uzatıldı o süre de doldu. Yaklaşıl 9 bin 500 üye üyelikten atıldı. Trabzonspor’un üye sayısı böylece 28 binlerden 20 binlere düştü.

 

Ali Savaş

Trabzonspor’un UEFA Lisansı alma sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın olaya müdahale ederek lisans sorunun aşılması çok önemliydi. Trabzonspor her ne kadar Finansal Fair Play şartlarına uymadığı gerekçesiyle disiplin komitesine sevk edildiyse de ceza alma ihtimali düşük. Diyelim ki Trabzonspor ceza almadı. Eğer bu lisansı alamasaydı hiçbir anlamı olmayacaktı, çünkü katılamayacaktı. Bu lisans ne anlama geliyor biliyor musunuz? “Futbol dünyasına borcun olmadığına dair belge.” Şimdi böylesi bir ortamda Ali Savaş Cumhurbaşkanı’na teşekkür ediyor. Bizim bu köşedeki aynı minvaldeki teşekkürü muhalif yazarlarımıza atarak “ne diyorsunuz buna” diyor. Cin olmadan adam çarpmayı bırak Ali Savaş! Seni iyi biliriz iyi!

 

Rize’deki Fenerliler

Çaykur Rizespor’a birkaç tavsiyemiz var. Trabzonspor 1967’den beri bu ligde. Futbol tarihi 1900’lerin başına dayanır. Türkiye’de futbolun ilk kitabı Süleyman Rıza Kuğu tarafından burada yazıldı. 4 bin yıllık kadim şehirdir Trabzon. Şehzadeler kentidir, imparatorlukların merkezidir. Sen de bizim kardeş şehrimizsin. Artık iki şehrin arasına düşmanlık tohumları ekmekten, kendini bizimle yarıştırmaktan vazgeç! Aşağılık komplekslerinizden kurtulun. Çünkü ne futbol ne de şehir olarak asla Trabzon’la yarışamazsınız! Bunları yaparak fitne ateşini yakıyorsunuz. Yakmayın! Size kardeş uyarısı. Sonra bir daha toparlanamazsınız...

 

TFF yönetimine kimler girecek

Türkiye futbol Federasyonun hafta sonu genel kurulu var. Nihat Özdemir başkanlığında oluşturulacak yönetime Trabzonspor’dan kimin kimlerin gireceği sır gibi saklanıyor. Trabzonspor kurmayları, bu konuda net bir söylemde bulunmasa da, TFF yönetimine Trabzonspor’dan girecek isim veya isimler İstanbul’dan olacak. Trabzon’dan da TFF yönetiminde yer almak için girişimde bulunanlar yok değil. TFF’nin Trabzonlu üyesi İbrahim Usta’nın yeni yönetimde yer alıp almayacağı bilinmiyor. Trabzonspor yönetiminin İbrahim Usta’yı önermeyeceği söyleniyor.

Tahkim’e kim girecek?

TFF’nin tahkim komisyonuna Trabzonspor yönetiminin bir üye önereceği ve bu üyenin İstanbul’da bir hukukçu olduğu belirtildi. Trabzonspor adına tahkim komisyonuna girecek hukukçunun deneyimli bir isim olduğu belirtiliyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.