Avrasya’dan açıklama!

Avrasya’dan açıklama!

Ömer Yıldız, Avrasya Üniversitesi’nin yasalara uymadığı, işgalci olduğu şeklindeki yorumlara tepki gösterdi.

Avrasya Üniversitesi’ne tahsis edilen ve mahkemelik olunan dolgu alanına Yomra Belediyesi ekiplerinin girerek duvar ve çitleri yıkması olayının yankıları sürüyor. Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız yazılı bir açıklamada bulunarak, “Son günlerde üniversitemiz ile alakalı gazetelerde yalan yanlış beyanatlar verilerek üniversitemizin yıpratılmaya çalışıldığı görülmektedir” derken, üç belgeye açıklamasında dikkat çekti.

MAHKEME YÜRÜTMEYİ DURDURDU

Ömer Yıldız, “2009 yılında Yomra Belediye Meclisi’nin kararı ve daveti üzerine bahse konu arazinin bedelsiz ve süresiz olarak üniversitemize kullanım hakkı verilmiştir. Ancak daha sonra itiraz üzerine kararın usulüne uygun olmadığı gerekçesiyle usulen bozulmuştur. Bunun sonucu olarak Yomra Belediye Başkanlığı’nın siyasi değişimi neticesinde, seçimden sonra üniversitenin tahliye edilmesi talebinde bulunulmuştur. Mahkeme bu işlemin yürütmesini durdurmakla birlikte bu karar kesinleşmiştir” dedi.

TAHLİYE TALEBİNDE BULUNULMADI

Bunun dışında üniversitenin tahliyesine ilişkin Avrasya Üniversitesi’nden herhangi bir talepte bulunulmadığının altını çizen Ömer Yıldız, “Hal böyleyken durup dururken sabaha karşı saat 05.00 sıralarında polis nezaretinde elde edilen herhangi bir karar, yazı vs bulunmadan üniversitemiz sahasına iş makinaları ile girilmiş ve tahrip edilmiştir. Herhangi bir makamdan veya mahkemeden karar çıkmadan böyle bir işlem gerçekleştiren belediyenin yapmış olduğu işlemin kanunlara uygun olduğunu beyan etmesi eğitim döneminin başlayacağı bu günlerde üniversitemiz ve şehrimize zarar verdiği aşikardır” ifadelerini kullandı.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.