Aydın- Eyüboğlu görüşmesi!

Yerel seçimlere az bir süre kaldı. Uzun zamandır aday adayları ve partilerdeki son gelişmelerle ilgili iki satır yazmadım. Bugün yüzeysel de olsa partilerdeki hareketliliği aktarayım, dedim. Gerçi partilerde pek hareketlilik de yok. CHP ve AKP henüz aday açıklamadı. Bu partilerde aday adayıyım diyenlerin sayısı da çok az. Hemen herkes beklemede.. MHP, üç- dört ilçede belediye başkan adayını açıkladı. Partilerdeki son duruma bir göz atalım.

xxx

Yerel seçimlerde belediye başkan adaylarını belirleme işinde MHP, iyi gidiyor. Akçaabat, Maçka, Köprübaşı ve Çaykara Belediye Başkan adaylarını belirleyen MHP, önümüzdeki günlerde Arsin, Yomra, ve Çarşıbaşı adaylarını açıklayacak. MHP’nin Büyükşehir ve Ortahisar Belediye Başkan adayları ise Kurban Bayramından sonra açıklanacak.

MHP Trabzon milletvekili Koray Aydın, hemen her hafta sonu Trabzon’da. Seçim bölgesine bir günlüğüne de olsa gelen Aydın, Trabzon’da kaldığı süre içerisinde ikili görüşmeler yapıyor.

Dün parti merkezinde Çaykara Belediye Başkan adayını açıklayan Koray Aydın, daha sonra Trabzon Lisesi eski müdürü Ömer Eyüboğlu ile bir görüştü. Koray Aydın, yaklaşık 20 gün önce de Ömer Eyüboğlu ile bir görüşme yapmıştı. MHP’de Ömer Eyüboğlu’nın aday olmaması halinde alternatif ismin merkezden olacağı kaydedildi. MHP’nin Büyükşehir belediye başkan adayları arasında Nurcan Yazıcı da bulunuyor. Yazıcı’nın aday gösterilme ihtimalinin yüksek olduğu kaydediliyor. Yazıcı’nın yanısıra Osman Abanoz’un da Büyükşehir adayı gösterilebileceği söyleniyor.

Bu arada Koray Aydın, Ömer Eyüboğlu ile görüştükten sonra eski ANAP ve DYP’li bazı isimlerle bir araya geldi. Aydın, akşam Ankara’ya döndü.

CHP’de Çuhadaroğlu ve Dayı!

CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için partililerin gönlünde üç aday adayı var. Aday adaylarından biri milletvekili Mehmet Volkan Canalioğlu diğeri ise KTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu, bir diğeri ise Akçakale eski belediye başkanı ve milletvekili adayı Ali Türen Öztürk. Partililerin aday olmasını istediği Canalioğlu, seçilememe korkusu nedeniyle aday olmayacağını açıkladı. Ali Türen Öztürk ise, ’Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu aday ol derse aday olurum’ dedi. KTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu ise her şartta aday olabileceğini belirtti. CHP’de Ortahisar belediye başkan adaylığı için birkaç ismin öne çıktığı belirtiliyor. Bu isimlerin başında meclis üyesi Ömer Dayı geliyor.

Haydar Revi de aday!

AKP’de büyükşehir ve ilçe belediye başkan aday adaylarının sayısı her geçen gün artıyor. AKP’deki aday adaylarının büyük çoğunluğu isimlerinin duyulması için aday olmak istedikleri söyleniyor. AKP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Trabzon’da iki ismin yarışacağı belirtiliyor. Bu isimlerden birinin mevcut başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu diğerinin ise Ahmet Metin Genç olacağı söyleniyor. AKP’nin önde gelen isimleri, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayını Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın belirleyeceğini kaydederek, ‘Genel Başkan sürpriz bir ismi aday gösterebilir’ diyorlar. AKP’nin Ortahisar Belediye Başkan adayları arasına bir yeni isim daha eklendi. Bu isim il genel meclisi başkanı Haydar Revi. AKP’de Ortahisar belediye başkan adaylığı için Adnan Cevher, Ergin Aydın, Faruk Kanca, Mazhar Yıldırımhan, Ahmet Çubukçu, Erdem Şen, Yılmaz Büyükaydın’ın da aday olacakları öğrenildi.

Sungur ve Sağıroğlu

MHP’nin Arsin’de Ramis Sunguroğlu ve Yomra’da mevcut başkan İbrahim Sağıroğlu’nu aday göstereceği bildirildi. Arsin’de geniş çevresi olan AKP’ye muhalif isimler geçtiğimiz günlerde bir araya geldi ve başkan adayını belirlediler. Muhalif kesimin belirlediği ismin Ramis Sunguroğlu olduğu ifade ediliyor. Sunguroğlu, MHP adayı olarak seçime girecek. Yomra’da ise mevcut Başkan İbrahim Sağıroğlu’nun MHP’den aday olacağı kesinleşti. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.