Aydın’ın gövde gösterisi!

  İYİ Parti’nin teşkilatlandırmadan sorumlu genel başkan yardımcısı Koray Aydın, hafta sonu Giresun, Rize ve Artvin il başkanlıklarını ziyaret etti, partiye üye olanlara rozet taktı. 
aydin-002.jpgAydın ilk durağı olan Giresun’dan Rize’ye giderken Trabzon’un Araklı ilçesi Pervane köyüne uğradı. İYİ Parti’nin Ankara Etimesgut ilçe başkanı CHP milletvekili Akif Hamzaçebi’nin geçtiğimiz hafta vefat eden amcası Neşat Avni Hamzaçebi’nin oğlu Fatih Sultan Mehmet Hamzaçebi... Aydın, milletvekili Hüseyin Örs, parti kurucularından Ali Sağır, Trabzon il başkanı Azmi Kuvvetli ve partililerle birlikte gece Pervane köyüne gitti, Hamzaçebi ve ailesi ile görüştü, başsağlığı diledi. 
Dün öğle saatlerinde ise Artvin’e giden Koray Aydın’ı burada coşkulu bir kalabalık karşıladı. Parti il merkezini ziyaret eden Aydın bir salonda vatandaşlara seslendi. Aydın, Artvin’den sonra Rize’ye geldi. Burada parti il merkezine gitti, partiye üye olanlarla ve partililerle görüştü ve bir de konuşma yaptı. 

aydin-2.jpgKoray Aydın, ‘Dinamik, kararlı ve çalışkan İYİ Parti’nin önünde kimse duramaz. 2020 yılı sonunda üyede zirveyi yakalamış, mahalle ve köy teşkilatlanması konusunda da hedefine ulaşmış bir parti olacağız. İyi Parti’nin önünde artık kimse duramayacak’ dedi. Aydın, gelecek yıl Türk siyasetinde önemli gelişmeler olacağını ileri sürdü. 
İYİ Parti Trabzon milletvekili Hüseyin Örs ise, ‘Partimize seçim öncesi bu denli ilgi yoktu. Yazılı ve görsel medyanın ambargosuna rağmen partimize katılım her geçen gün artıyor. AKP’nin alternatifi İYİ Partidir’ diye konuştu. 
Koray Aydın daha sonra Trabzon’a geldi ve gece de Ankara’ya döndü. 

Tanıtım Ajansı ve Trabzon!

  Trabzon’da 29 Aralıkta tanıtım ajansı yönetiminde yer alacak isim için bir seçim yapılacak. Seçimde 18 ildeki turizm belgeli işletmelerin temsilcileri oy kullanacak. Karadeniz Bölgesinde en fazla turist gelen ve en fazla işletmeye sahip il Trabzon. Trabzon’daki turizm işletme belgeli otel, motel vs. toplamı veya yatak sayısı neredeyse, Karadeniz’deki 18 ilin beşte biri, belediye belgelileri sayarsak 18 ildeki otel motelin vs. neredeyse yarısı Trabzon’da.
tanitim-ajansi.gif 
Bakanlık, tanıtım ajansı temsilciliği seçiminin Trabzon’da yapılacağını açıklamıştı. Bunun nedeni Trabzon’da ki işletmelerin ve yatak sayısının fazlalığı. Düzce’den Artvin’e kadar ilde turizm işletme belgeli otel ve motellerde 18 ilde 35 bin 31 yatak bulunuyor. Trabzon’daki turizm işletmeli yatak sayısı 6 civarında.
Tanıtım Ajansı temsilciliği için yaklaşık 20-25 gün önce Trabzon’daki üst düzey bir iki bürokrat ile TTSO temsilcileri bir istişare toplantısı yaptılar. Erol Tuna’nın aday olabileceğine karar verdiler. Erol beyle de bize aktarılan bilgilere göre bir de görüşme yapılmış, sonra ise Erol Tuna geri çekilmiş ve aday olmayacağını açıklamış. Erol Tuna aday olsa idi, Karadeniz Turizm İşletmeleri Derneği Başkanı Murat Toktaş aday olur muydu, olmaz mıydı bilemeyiz. Bildiğimiz Trabzon’daki işletmelerin büyük çoğunluğunun Erol Tuna’yı destekleyeceği idi. 
Bu arada KATİD başkanının adaylığından sonra Rize İyidere’de AKP eski milletvekili Ali Bayramoğlu’nun otelinin yönetim kurulu üyesi veya müdürü Yasemin Suyabatmaz, adaylığını açıkladı. 
                                                       *********

tanitim-ajansi.jpgErol Tuna, 61saat internet sitesine yaptığı açıklamada, ‘Ben aday olmayı düşündüğümde Rize’deki turizm yatırımcısı Yasemin Hanım arayarak bana destek vereceğini söylemişti. Fakat Trabzon’da bu işi takip edenlerden bazıları hiç bizi hesaba katmadan yollarına devam ettiler. Bende seçimlerde benimle olmayı düşünen ben aday olmayınca adaylığını açıklayan Yasemin Suyabatmaz hanıma destek verme kararı aldım’ dedi.
 
Tuna, bu açıklamasında Trabzon’da bu işi takip edenler ifadesini kullanıyor. Trabzon’da bu işi takip edenler kim? Zorlu Grand otel işletme müdürü Ali Şahin, KATİD başkan yardımcısı.  KATİD Başkanı aday olduğunda, Ali Şahin de etik olarak başkanını destekleyecek. Ancak, seçimde Ali bey mi yoksa otel sahibi mi oy kullanacak. Diğer taraftan işi takip eden bir işletme sahibi ise Erol Tuna’nın kendileri ile görüşmediğini, işe soyunmadığını müdürünün bir ara Tuna’nın adaylığı düşündüğünü söylediğini belirtti. 
  Trabzon’da yapılacak tanıtım ajansı seçimine siyaset karıştı mı karışmadı mı net bilgi sahibi değiliz. Ancak, Trabzon’da ve bölgede büyük oteller dururken İyidere’de AKP’li vekilin otelinin yöneticisinin temsilciliğe aday olması biraz ilginç geldi!

                                              *********************

Doktorunuz diyor ki!

  Panik atak, ani başlangıçlı, kısa süreli, ciddi bir sıkıntı ve korku halidir. Hasta kalp krizi geçirip ölme, felç olma ya da kontrolünü kaybedip çıldırma korkusu çeker.
Şikayetler on dakika içinde doruğa ulaşır,dakikalar içinde hafifler. Doktorlar için gözlemleyecek fazla bir şey kalmaz. Tekrarlayan panik ataklar sıklıkla yeni bir nöbet geleceği korkusu yaratır. Hasta bir başka nöbeti kaygıyla beklemeye başlar. Bu nedenle önceki nöbetlerin geliştiği ortam ve durumlardan kaçınır. Yalnız başına evde kalamaz, sokağa çıkamaz, taşıt araçlarına binemez, dar sokak ya da köprülerden geçemez, pazar yeri, büyük mağazalar gibi kalabalık yerlere ya hiç giremez ya da ancak yanlarında tanıdık birisiyle yoğun bir endişe ve rahatsızlık duyarak girebilir. Ataklar arasındaki bu korkulu bekleyişe "panik bozukluk" denir. Panik atağın ve panik bozukluğun tedavisi mümkündür. İlaç tedavisinin yanında hasta, panik atağın geleceğinden korktuğu için tek başına bulunmaktan kaçındığı yer ve durumlarla aşamalı karşılaştırılır, hastaya korkularının üstüne giderek korkularını yenmesi öğretilir. 
(Dr. Kemal Küçükali)

Önceki ve Sonraki Yazılar