Aykan projeye Para ödemedi!

  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nun Ortahsar ilçesindeki bilbordlara astırdığı, ‘Hafif raylı sistem projesi hazır’ afişini eleştirmiş ve bu projeyi önceki belediye başkanları Asım Aykan ve Volkan Canalioğlu da giderayak hazırladıklarını belirtmiştik. Asım Aykan’ın projeye epey para harcadığını yazmıştık.
Aykan’ın yardımcılarından Orhan Cihan aradı. Asım Aykan döneminde hazırlanan hafif raylı sistem projesine belediye masasından beş kuruş harcanmadığını belirtti ve ‘Proje benim başkanlığımda geniş bir ekip tarafından hazırlandı. Asım bey projeye para ödemedi’ dedi.
Trabzon trafiğine rahatlatma getirmeyeceği gibi özellikle Ortahisar ilçesi trafiğini daha da keşmekeş haline getirecek olan hafif raylı sistem projesi, bize göre içi boş bir projedir.
Metin Gedikli
Bombası!

Söğütlü Beldesi’nin MHP’li eski belediye başkanı Metin Gedikli’nin muhalefet partilerinden birinden aday olacağı beklenirken, Gedikli geçtiğimiz hafta sessiz sedasız  Akçaabat ilçe seçim muruluna gitti, partisinden istifa ettiğini bildirdi ves ardından AKP ilçe merkezine giderek kaydını yaptırdı. Gedikli önceki gün de yine medyaya ve tanıdıklarının çoğuna haber vermeden AKP Akçaabat ilçe başkanlığına gitti ve belediye başkan aday adaylığı için başvuruda bulundu. Metin Gedikli’nin sürpriz bir şekilde aday adayı olması AKP Akçaabat teşkilatında ve kamuoyunda farklı yorumlara neden oldu. Kimileri, Metin Gedikli’nin parti genel merkezinde birilerinden başkan adaylığı sözünü aldığını söylerken kimileri Gedikli’nin ilerisi için böyle bir hamle yaptığını söylüyor.

Uzun’un gövde
Gösterisi! 

gggggg.jpg
Tarım Orman Bakanlığı Su işleri yönetimi genel müdür yardımcısı Mustafa Uzun, görevinden istifa etti ve dün Akçaköy ve Derecik havalisinden çok sayıda destekçisi ile birlikte AKP ilçe merkezine gitti ve belediye başkanlığına aday adayı oldu.
Mustafa Uzun, DSİ teşkilatında uzun süre görev yaptı, bölge müdürlüklerinde bulundu. Uzun, adaylık başvurusundan sonra Akçaabat ilçesinde destekçileri ile bir tur attı, sivil toplum örgütlerini ziyaret etti. 


Yıldırımhan da
Sahada!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan, Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için dün önce başvurusunu yaptı ardından da bir basın toplantısı düzenledi. Mazhar Yıldırımhan, 2004 yerel seçimlerinde AKP’nin Trabzon belediye başkan adayı idi. Yıldırımhan seçimi parti içi çekişmeler nedeniyle az farkla kaybetmişti. Yıldırımhan, ‘Trabzon’a hizmet için yola çıktım’ dedi.  Bu arada Trabzon ili genelindeki milli görüş eksenli sivil toplum örgütleri ve dini cemaat önderlerinin büyük bölümünün Yıldırımhan’a destek verdiği bildirildi.
 

Akgüncüler
O’nun yanında!


AKP Genel merkezi parti teşkilatlarında görev yapan isimlerin, belediye başkan adaylıklarına yeşil ışık yakmayınca., teşkilatlarda başkanlık hayali kuranlar istifa etmedi ve aday olmadı. Akçaabat ilçe başkanı Emre Akgün de parti genel merkezinden ışık alamayınca istifa etmedi. Akgün’ü destekleyen partililer ve teşkilat mensupları ise Aydın Birincioğlu’nu destekleme kararı aldılar. Akçaabat’ın batı, merkez ve galanima vadsi seçmenlerinin önemli bir bölümünün Aydın Birincioğlu’nun yanında yer alacağı kaydedildi.


Gümrükçüoğlu
Beklemede! 

Haftalar önce ‘çok yoruldum, aday olmayı düşünmüyorum. Ancak partim beni yeniden aday gösterirse görevden kaçmam’ diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nun, yeniden aday gösterilebileceği söyleniyor. Belediye başkanlığı süresince, Trabzon’a ve Trabzonlulara hizmet etmek için gecesini gündüzüne kattığını söyleyen Orhan Gümrükçüoğlu, ‘Dimdik ayaktayım. Yıkılmadım’ diyor.
Davut Çakır da
Başvurdu!

bbbbbb.jpg

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Davut Çakır, AKP’den büyükşehir belediye başkan adaylığı için dün başvuruda bulunda. Büyükşehir belediyesi genel sekreteri olarak Trabzon’u uzun bir süredir hizmet ettiğini söyleyen Davut Çakır, ‘Bilgi ve birikimlerimi büyükşehir belediye başkanı olarak Trabzon ve Trabzonlu hemşehrilerim için kullanacağım’ dedi. 

Bir gövde gösterisi de
Arsin’de!

ttttttttt.jpg
AKP’den Arsin Belediye Başkanlığına aday adayı olan Farabi Hacıhasanoğlu’nan, adaylık başvurusu tam anlamıyla bir gövde gösterisiydi. Yakınları ve sevenleriyle birlikte Arsin ilçe merkezine gelen Farabi Hacıhasanoğlu, önce başvurusunu yaptı ardından da taraftarlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi. 


Yomra’da Volkan!
KTÜ öğretim üyelerinden Doç. Dr. Volkan Yıldırım üniversitedeki görevinden istifa etti ve Yomra ilçesi belediye başkanlığına aday adayı oldu.  Harita Mühendisi olan Doç. Dr. Yıldırım’ın, Yomra belediye başkanlığına aday adayı olması, ilçede olumlu karşılandı. Yomra’ya hizmet için aday olduğunu söyleyen Yıldırım’ın adaylık şansının yüksek olduğu söyleniyor.
  

Xx
Yalan konusuna başlamışken devam edelim.
Hekim olarak 40 yıllık mesleki uygulamada en çok gördüğüm husus; yalan söylediğimde hastaların rahatlaması ve sorun çıkarmaması olmuştur. Hastaya doğruyu söylediğinizde işiniz zorlaşır, gerçeği kabul ettirmek güçtür.
Siyasete bakın ülkede en çok yalanı, en büyük yalanı söyleyen yükselir. Toplumda yalan konuşan makbüldür. Ata sözü bunu şöyle dile getirir; "Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar".
Öğrencilik yıllarımda hocamız Prof.Dr.Cihat Abaoğlu'nun bir anısını hiç unutamam; ABD'de eğitimde iken bir Hocasının evinde kalıyormuş. Evin kızı Clara ile şehri dolaşmaya çıkmışlar.
-Metroya girerken, biletçi yoktu. Para bırakıp geçiliyordu. Trene bindik. Clara'ya
-Kimse yoktu, para bırakmasak ta olurdu dedim. 
-Ama metroya bindik dedi. 
Ertesi gün Hoca bana
-Evimi terk et, kızımın ahlakını bozuyorsun dedi. Çünkü yalanı teklif etmiştim.
Yalan dünyada en çok İslam ülkelerinde geçerlidir. İslam Peygamberinin yalan düşmanlığına rağmen bu böyledir.
Son söz: Yalandan hoşlanan bir millete yalan söyleyen kazanır. (Dr. Mahmut Haydar Ustaoğlu)
Xxx
Onlar 1. Dünya savaşindaki zaferlerini kutluyordu Fransa'da. Sen neyi kutlamak için oradaydın? Osmanlının yıkılışını mı, yoksa sevr'in yüzuncü yıl dönümünü mü?
Beka sorunu... yerli ve milli... 
Her şey gözlerinizin önünde ama narkoz o kadar etkin ki. (Temel Kahveci)

Önceki ve Sonraki Yazılar